Strona główna » Kody » The Sims 4 » Kody na budowanie – The Sims 4

Kody na budowanie – The Sims 4

Budowa domu to jedna z pierwszych czynności, które trzeba wykonać po wprowadzeniu Simów na parcelę mieszalną. W tym poradniku przedstawiamy wszystkie kody na budowanie w The Sims 4, które mogą się przydać w trakcie stawiania i dekorowania nowego budynku.

Gdzie wpisywać kody na budowanie w The Sims 4?

Używanie kodów na budowanie w The Sims 4 jest bajecznie proste i dostępne zarówno na komputerach jak i na konsolach. Pierwszym krokiem jest włączenie specjalnej konsoli w grze, do której należy wpisywać wszystkie potrzebne kody. Można ją uruchomić, wciskając odpowiednią kombinację klawiszy na klawiaturze: CTR + Shift + C lub Command + Shift + C. W przypadku The Sims 4 na konsole należy wcisnąć przyciski: L1 + R1 + L2 + R2 lub LB + RB + LT + RT.

kod do the sims 4 budowanie

Część zaprezentowanych niżej kodów wymaga uruchomienia zaawansowanego trybu. W tym celu należy do konsoli (białe okienko w lewym górnym rogu) wpisać kod testingcheats true i zatwierdzić przyciskiem Enter. Jeże tryb zaawansowany został uruchomiony, pod okienkiem powinien pojawić się komunikat “Cheats are enabled.”.

Wszystkie kody na budowanie do The Sims 4

Budowanie domu to jedna z tych czynności w The Sims 4, z którą zetknął się każdy gracz. Nowa rodzina co prawda może zamieszkać w gotowym już budynku, ale zawsze wymagane są mniejsze lub większe poprawki. Kody na budowanie w The Sims 4 umożliwiają dowolne ustawianie obiektów, odblokowują ukryte obiekty, a także umożliwiają zakup domów za darmo. Poniżej przedstawiamy kody, które zdecydowanie przydadzą się przyszłym architektom, którzy chcą zbudować dom marzeń w grze.

 • bb.moveobjects – Pozwala dowolnie ustawiać obiekty
 • bb.ignoregameplayunlocksentitlement – Odblokowuje zablokowane obiekty w trybie kupowania, które wymagają np. awansu w pracy
 • bb.showhiddenobjects – Pokazuje wszystkie ukryte obiekty w trybie kupowania
 • bb.showliveeditobjects – Odblokowuje obiekty otoczenia świata
 • freerealestate on/off – Umożliwia zakup parceli lub domu za darmo
kody the sims 4 budowa

Kod na budowanie ukrytych parcel w The Sims 4

W The Sims 4 istnieje możliwość aranżacji zarówno parcel domowych jak i publicznych. W przypadku tych drugich czasami występują pewne ograniczenia w edytowaniu. Jest to spowodowane faktem, iż niekompletny szpital lub komisariat policji mógłby powodować duże problemy w rozgrywce. Poniższy kod na budowanie w The Sims 4 sprawia, że edycja jest możliwa, ale należy uważać, aby wszystkie elementy danej parceli były zachowane.

 • bb.enablefreebuild – Pozwala kupować i budować na parcelach zablokowanych lub niedostępnych np. szpital

Sprawdź: Gdzie jest szpital w The Sims 4 i jak go edytować?

Przydatne skróty klawiszowe podczas budowania

The Sims 4 to pierwsza gra w serii, która posiada tak mocno rozbudowany tryb budowania – różne wysokości pomieszczeń, zaokrąglone ściany czy możliwość przenoszenia pokoi to tylko część. Wszystko to sprawia, że przydatne okazują się kody na budowanie do The Sims 4 oraz skróty klawiszowe, które umożliwiają powiększanie obiektów oraz przesuwanie rzeczy niezależnie od siatki. Dla wymagających graczy dostępny jest nawet zaawansowany tryb tworzenia dachów.

 • F2 – Otwiera tryb budowania i kupowania
 • Shift + ] – Powiększa rozmiar trzymanego obiektu
 • Shift + [ – Zmniejsza rozmiar trzymanego obiektu
 • Shift + C – Dodaje więcej opcji manipulowania wybranym dachem
 • CTRL + 9 – Podnosi trzymany obiekt
 • CTRL + 0 – Obniża trzymany obiekt
 • Alt – Pozwala ustawiać obiekty ignorując siatkę
 • G – ukrywa siatkę z podłogi
kod the sims 4 budowanie

Sprawdź: Jak podnosić obiekty w The Sims 4? oraz Jak powiększyć i zmniejszyć obiekty w The Sims 4?

Jak zbudować dom w The Sims 4?

Umiejętność budowania ładnego domu w grze zależy od wielu czynników jak np. umiejętne korzystanie z kodów na budowanie do The Sims 4 oraz ze skrótów klawiszowych. Na szczęście twórcy wprowadzili do gry wiele ułatwień, które sprawiają, że w kilka chwil można zbudować ładny i funkcjonalny dom. Jednym z nich jest budowanie z gotowych pokoi, które można znaleźć w trybie budowania (F2). Twórcy przygotowali umeblowane i udekorowane kuchnie, salony, łazienki, a nawet ogrody. Z każdym rozszerzeniem gotowych pomieszczeń przybywa, więc jest w czym wybierać.

the sims 4 kody budowanie

Sprawdź: Jak zbudować fundamenty w The Sims 4? oraz Jak zbudować piwnicę w The Sims 4?

Bardzo dużym ułatwieniem w budowaniu w The Sims 4 może okazać się także galeria, która jest dostępna pod przyciskiem (F4). Znajduję się tam cała masa gotowych domów oraz parcel publicznych zbudowanych przez fanów gry. W kilka sekund można znaleźć wymarzony dom oraz uroczo udekorowaną kawiarnie, którą można ustawić w mieście. Galeria dostępna jest dla wszystkich graczy za darmo i można tam znaleźć nie tylko budowle, ale także gotowe pokoje oraz stworzone rodziny.


Sprawdź kody do The Sims 4:

Sprawdź kody do dodatków:

Sprawdź kody do pakietów rozgrywki:

Sprawdź kody do akcesoriów:

5/5 - (23 ocen)
The Sims 4

Więcej o The Sims 4

The Sims 4 to gra symulacyjna z serii The Sims. Premiera gry odbyła się w 2014 i do tej pory jest rozwijana dzięki nowym dodatkom i akcesoriom. Gra opiera się na symulacji życia na każdym z jego etapów.

Default image
Bigosik
Jestem fanem wielu gier z bardzo różnych gatunków - od symulacji, przez platformówki, aż po strzelanki. Najwięcej czasu spędziłem na pewno w simsach tworząc kolejne pokolenia (szczególnie w The Sims 2) oraz w Minecrafcie budując mnóstwo budowli i eksplorując świat.
Liczba artykułów: 325
Zostaw komentarz

Start Poradniki Kody