Xbox Game Pass
Sekcja Newsów


Więcej o Xbox Game Pass

Xbox Game Pass to usługa subskrypcyjna od Microsoftu skierowana do wszystkich posiadaczy konsol Xbox One X/S i Xbox Series X oraz komputerów z systemem Windows 10. W ramach comiesięcznej opłaty użytkownicy mają dostęp (w zależności od wybranego pakietu) do ponad 300 gier. Dopóki gracz opłaca abonament może bez żadnych limitów grać we wszystkie tytuły dostępne w bibliotece Xbox Game Pass.

Co to jest Xbox Game Pass?

Pod nazwą Xbox Game Pass kryję się usługa subskrypcyjna Microsoftu, która swoją premierę miała w 2017 roku i od tego czasu sukcesywnie jest rozwijana. W ramach comiesięcznej subskrypcji gracze mają dostęp do ogromnej biblioteki gier na konsole Xbox oraz na komputery. Można pobierać gry i grać w nie bez limitu. Niektóre tytuły mogą stać się niedostępne w miarę dodawania innych, ale istnieje również możliwość bezpośredniego zakupu dowolnej gry po obniżonych cenach.

Jakie gry dostępne są w Xbox Game Pass?

W bibliotece dostępne są gry z różnych gatunków – strzelanki, symulatory, gry akcji, przygodowe, a nawet gry od niezależnych deweloperów. Dla posiadaczy konsol dostępne są gry dla Xboxa Series X oraz One X/S, a dzięki kompatybilności wstecznej można zagrać także w starsze tytuły z Xboxa 360 oraz pierwszego Xboxa. Wszystkie gry wyprodukowane przez Xbox Game Studios (np. Microsoft Flight Simulator) są dostępne od razu w dniu premiery w bibliotece Xbox Game Pass.

Jakie są dostępne pakiety XGP?

Podstawowe dwa pakiety rozróżnione są na dwie platformy – konsole i PC. Xbox Game Pass (konsola) oferuje dostęp do ponad 350 gier na konsole (w tym 100 określanie jako wysokiej jakości). Dodatkowo członkowie subskrypcji mogą liczyć na zniżki na gry oraz oferty członkowskie.

Xbox Game Pass (PC) oferuje dostęp do biblioteki ponad 300 gier (w tym 100 wysokiej jakości) dla posiadaczy komputerów z systemem Windows 10. Dodatkowo gracze na komputerach w ramach subskrypcji otrzymują dostęp do usługi EA Play, która oferuje możliwość zagrania w najlepsze tytuły od Electronic Arts.

Czym się różni Xbox Game Pass od Xbox Game Pass Ultimate?

Xbox Game Pass Ultimate to najbogatsza opcja, która w ramach jednej opłaty pozwala na dostęp do ponad 450 gier na PC oraz konsole. Dodatkowo Ultimate zawiera w sobie abonament Xbox Live Gold, który pozwala np. na granie online na konsolach Xbox. Kolejną ważną różnicą, w porównaniu do podstawowych pakietów, jest możliwość grania w chmurze Microsoftu na urządzeniach mobilnych (smartfonach i tabletach z systemami Android lub iOS). Ostatnią różnicą jest dostęp do usługi EA Play zarówno na konsolach jak i komputerach PC.

Ile kosztuje Xbox Game Pass?

Poniżej prezentujemy oficjalny cennik wszystkich trzech pakietów Xbox Game Pass:

  • Xbox Game Pass (PC) – 39,99 zł miesięcznie
  • Xbox Game Pass (konsola) – 40 zł miesięcznie
  • Xbox Game Pass Ultimate – 54,99 zł miesięcznie

Gdzie można kupić Xbox Game Pass?

Abonament Xbox Game Pass najłatwiej I najszybciej można zakupić na oficjalnej stronie Xboxa. Usługę można także zakupić w formie karty z kodem. Są one dostępne w większości sklepów stacjonarnych oraz w sklepach internetowych.

Jak anulować subskrypcję Xbox Game Pass?

Jeżeli usługa została aktywowana kodem, to po zakończeniu okresu po prostu zostanie ona wyłączona automatycznie. Jeżeli do zakupu Xbox Game Pass została użyta karta lub PayPall to należy subskrypcję anulować na swoim koncie Microsoft. W tym celu należy przejść na stronę Microsoftu, zalogować się do konta połączonego z usługą, przejść do zakładki „Usługi i Subskrypcję”. Po znalezieniu aktywnej subskrypcji „Xbox Game Pass” należy kliknąć „Zarządzaj”, a następnie „Anuluj subskrypcję”.


Powiązane gry

Assassin's Creed Origins
Assassin's Creed Origins

Assassin's Creed Origins w skrócie

Assassin’s Creed Origins to dziesiąta, główna odsłona z serii gier Assassin’s Creed. Akcja gry rozgrywa się w starożytnym Egipcie, a opowiada o początkach bractwa Asasynów.

Więcej o Assassin's Creed Origins
Minecraft

Powiązane tematy


Start Poradniki Kody