Strona główna » Newsy » Oto nowe moby do Minecraft 1.20 – głosowanie już w tym tygodniu

Oto nowe moby do Minecraft 1.20 – głosowanie już w tym tygodniu

Mojang zaprezentował trzy moby, które mają szanse znaleźć się w najnowszej wersji Minecraft 1.20. Oto najważniejsze informacje na temat Sniffera, Rascala, Tuffa oraz sposobie głosowania w trakcie Minecraft Live 2022.

Trzy nowe moby do Minecraft 1.20

Jak co roku, Mojang rozpoczyna prezentowanie mobów, które będą miały szanse znaleźć się w najnowszej aktualizacji Minecraft 1.20. W zeszłym tygodniu na stronie internetowej oraz na YouTubie zaprezentowany został Sniffer, Rascal oraz Tuff. To nazwy trzech stworków, na które gracze będą mogli głosować w ramach Minecraft Live 2022. W zeszłym roku w trakcie głosowania wygrał Allay, który konkurował z miedzianym golemem oraz Glarem. Tegoroczne głosowanie zaczyna się już za kilka dni, więc warto zapoznać się z propozycjami od Mojangu.

Sniffer

Pierwszym z zaprezentowanych mobów do Minecraft 1.20 jest Sniffer – to starożytny mob, który swoim wyglądem przypomina żółwia. Wykluwa się on z jajka, które będzie można znaleźć w podwodnych ruinach. Głównym zadaniem Sniffera będzie wyszukiwanie rzadkich nasion, z którym będzie można wyhodować nowe rośliny.

Oficjalny opis Sniffera: “To starożytne stworzenie było kiedyś częścią ekosystemu Nadświata, ale teraz możesz przywrócić sniffera do życia, jeśli znajdziesz jego jajo! Wykluwaj nowe moby, hoduj je i dowiedz się, jak sprawić, by sniffery znów zamieszkały wśród żywych. Na świecie są nasiona, które znaleźć potrafi tylko sniffer!”

Rascal

Kolejny mob, który ma szansę znaleźć się w Minecraft 1.20 to Rascal – jest to mob, który ukrywa się w podziemnych kopalniach i lubi bawić się z graczami w chowanego. Jeżeli zostanie odnaleziony trzy razy, podaruje specjalną nagrodę np. zaczarowany kilof. Rascal jest także pomocny w odkrywaniu nowych korytarzy podziemnych kopalni.

Oficjalny opis Rascala: “Psotny mob, który uwielbia bawić się w chowanego! Rascal kryje się w podziemnych kopalniach, czekając na odnalezienie. Jeśli zauważysz tego samego rascala trzy razy, nagrodzi Cię nagrodą, więc miej oczy otwarte!”

Tuff

Ostatnim mobem do Minecraft 1.20 jest Tuff – to golem, który może stać się uroczym posągiem, który trzyma wskazany przedmiot. Mob ten jest pasywny zarówno względem potworów, jak i gracza. Po przebudzeniu zrobi kilka kroków i podniesie leżący na podłodze przedmiot i powróci na swoje miejsce. Tuff ma na sobie ozdobny materiał, którego kolor będzie można zmienić za pomocą wełny, tak jak ma to miejsce w przypadku lam.

Oficjalny opis Tuffa: “Posąg z niespodzianką – potrafi ożyć! Kiedy tuff golem się obudzi, będzie chodził, podnosił i trzymał każdy przedmiot, który napotka. Nie martw się, powróci do tego samego miejsca, w którym go umieściłeś, gdy zamieni się z powrotem w posąg. Może i jest dziełem sztuki, ale to Ty jesteś artystą.”

Kiedy i jak będzie można głosować na moba do Minecraft 1.20?

Głosowanie na nowego moba to część corocznej transmisji na żywo organizowanej przez Mojang – Minecraft Live 2022. W tym roku live będzie można oglądać 15 października o godzinie 18:00. Dokładnie 24 godziny przed rozpoczęciem się Minecraft Live 2022 gracze będą mieli możliwość zagłosowania na jednego z trzech wybranych mobów. Oznacza to, że głosowanie rozpocznie się 14 października o godzinie 18:00.

Głosowanie Minecraft 1.20

Warto podkreślić, że w tym roku głosowanie zostało przez Mojang mocno zmodyfikowane i ograniczone tylko do graczy, którzy posiadają grę. Zagłosować na nowego moba będzie można w trzy sposoby:

  • W Minecraft Bedrock Edition dostępny będzie specjalny serwer, który umożliwi zagłosowanie bezpośrednio z gry.
  • W launcherze Minecraft Java Edition dostępna jest specjalna zakładka, w której będzie można oddać swój głos.
  • Na stronie internetowej minecraft.net po zalogowaniu i przejściu do zakładki Minecraft live 2022 będzie możliwość zagłosowania na nowego moba do Minecraft 1.20.

Każdy gracz ma możliwość zagłosowania tylko raz na jednego moba. W ciągu głosowania można jednak zmieniać swój wybór dowolną liczbę razy. Gracze, którzy posiadają Minecraft w ramach subskrypcji Xbox Game Pass, także będą mieli możliwość zagłosowania. Z głosowania wyłączeni się gracze, którzy posiadają Minecraft na Xbox 360 oraz PlayStation 3. Przypominamy, że głosowanie rozpocznie się dopiero 14 października o godz. 18:00.

5/5 - (20 ocen)
Sdílejte tento příspěvek!
Minecraft

Więcej o Minecraft

Minecraft to gra komputerowa, która została wydana 18 listopada 2011 roku. Jest to bardzo popularna gra o otwartym świecie, która rozwijana jest przez Mojang Studios.

Default image
Bigosik
Jestem fanem wielu gier z bardzo różnych gatunków - od symulacji, przez platformówki, aż po strzelanki. Najwięcej czasu spędziłem na pewno w simsach tworząc kolejne pokolenia (szczególnie w The Sims 2) oraz w Minecrafcie budując mnóstwo budowli i eksplorując świat.
Liczba artykułów: 325
Zostaw komentarz

Start Poradniki Kody