Strona główna » Newsy » Dead by Daylight: Nowy Rozdział Sadako Rising! PTB już dostępne

Dead by Daylight: Nowy Rozdział Sadako Rising! PTB już dostępne

Dziś została udostępniona testowa wersja DBD z nowym rozdziałem Sadako Rising opartym na kultowych filmach z serii The Ring. Dodatek wprowadza nowego zabójcę Onryō i ocalałego Yoichi’ego Asakawego.

Sadako Rising

Sadako Rising to dwudzieste trzecie rozszerzenie do Dead by Daylight z nowymi postaciami pochodzącymi z licencji. Nowe DLC oparte jest na podstawie powieści Kōjiego Suzukiego i serii japońskich filmów The Ring (jap. Ringu) oraz dodaje do gry zabójczynię Sadako Yamamurę i ocalałego jest Yoichi Asakawa. Wraz z nowym dodatkiem odnajdziemy takie nawiązania do filmu jak kasety – będące źródłem rozprzestrzeniania się klątwy i odliczanym czasem do śmierci czy telewizory – które służą Sadako to szybkiej teleportacji i materializacji w świecie rzeczywistym.

Onryō

Sadako Yamamura to potężna i zabójcza onryō, która była córką znanego jasnowidza z Izu-Oshima w Japonii. Przesiąknięta mocą Nensha potrafi bezszelestnie i niewidzialnie przemierzać wymiar i ukazywać się, gdy jest gotowa do ataku. Onryō porusza się prędkością 4.6 m/s, jest niskiego wzrostu, a jej zasięg terroru wynosi 32 metry. Moc Sadako to Zalew Strachu, która pozwala jej w psychicznym wymiarze być niewidzialną dla ocalałych, ukazując się tylko co jakiś czas, gdy znajduje się wokół kogoś w odległości 24 metrów. Jedną z mocy specjalnych Sadako jest Ukazanie, które posłuży jej w celu wykonania ataku na ocalałym. Ukazanie sprawia, że postać przyjmuje fizyczną formę. Drugą z jej umiejętności specjalnych jest Projekcja. Onryō może przybrać materialną formę dokonując projekcji przez telewizor. Telewizory rozmieszczone są na mapie w różnych miejscach. Po wykonaniu projekcji telewizor wyłącza się, a wszyscy znajdujący się w zasięgu 16 metrów zyskują 1 poziom nowego statusu w grze – Potępiony. Co ciekawe, zabójca może wykonać skrócone mori na ocalałym z pełnym statusem potępienia. Telewizory ocalali mogą wyłączać za pomocą akcji wyjmij kasetę – dodaje to graczu status Potępiony. Trzymając kasetę survivor może wyłączać kolejne telewizory i otrzymywać za to status potępienia. Aura jednego z telewizorów jest dla ocalałych zawsze widoczna, ale w celu włożenia kasety i obniżenia stanu potępienia.

Trzy unikalne umiejętności Sadako to:

  • Hak Plagi: Przypływ gniewu (Scourge Hook: Flouds of Rage) – jest to rodzaj umiejętności, który zmienia 4 haki na mapie na haki plagi. Po zdjęciu ocalałego z takiego haka, zabójca ujrzy aury wszystkich innych ocalałych na 7 sekund.
  • Zew wody (Call of Brine) – po uszkodzeniu generatora umiejętność staje się aktywna przez 60 sekund. Generator cofa postęp naprawy w tempie równym 200 % normalnej prędkości cofania, a jego aura zostaje mu ujawniona. Za każdym razem gdy ocalały wykona dobry test umiejętności na tym generatorze, zabójca otrzyma dźwiękowe powiadomienie.
  • Bezlitosny sztorm (Merciless Storm) – kiedy generator osiągnie 90 % postępu, ocalali pracujący przy nim będą musieli nieustannie wykonywać testy umiejętności. Jeśli chybią lub przerwą naprawę, generator zostanie zablokowany na 20 sekund.

Yoichi Asakawa

Z gry dowiadujemy się, że Yoichi to ocalały, który przeżył spotkanie z przeklętą kasetą wideo, którą nagrała potężna onryō Sadako. Dorastał z obsesją na punkcie badania nietypowego życia morskiego i został utalentowanym naukowcem morskim.

Umiejętności specjalne Yoichi’ego:

  • Ojcowskie wskazówki (Parental Guidance) – po ogłuszeniu zabójcy zadrapania, plamy krwi oraz jęki zostaną ukryte na 10 sekund,
  • Empatyczne połączenie (Empathic connection) –Kiedy inny ocalały jest ranny, może zobaczyć twoją aurę w promieniu 96 metrów. Leczysz ocalałych o 10 % szybciej.
  • Urok: Mroczna teoria (Boon: Dark Theory) – umiejętność oparta na błogosławieństwu totemów. Ocalali znajdujący się w zasięgu totemu w promieniu 24 metrów oraz do 4 sekund po opuszczeniu obszaru dostaną bonus do prędkości ruchu wynoszący 2 %.

Podsumowanie

Premiera rozdziału Sakako Risiny została zaplanowana na 8 marca. Testowa wersja dodatku jest obecnie dostępna do pobrania dla posiadaczy gry na platformie Steam. Instrukcja pobierania wersji PTB znajdziecie w naszym poradniku.

5/5 - (12 ocen)
Sdílejte tento příspěvek!
Dead by Daylight
Default image
Mrrroziu
Miłośnik gier typu horror survival, jak i ogromny fan symulatorów. Ostatnio najwięcej czasu spędzam przy Dead by Daylight, przy grze będącej dla mnie świetnym zastrzykiem adrenaliny. W wolnych chwilach lubię też zaglądać do świata Minecrafta i The Sims realizując tam swoje szalone pomysły.
Liczba artykułów: 22
Zostaw komentarz

Start Poradniki Kody