Strona główna » Poradniki » The Sims 4 » Jak zostać wilkołakiem w The Sims 4?

Jak zostać wilkołakiem w The Sims 4?

Wilkołaki to postacie nadnaturalne, które zostały dodane do The Sims 4 wraz z dwunastym pakietem rozgrywki o nazwie The sims 4 Wilkołaki. Zabawa z tymi dzikimi Simami może sprawić wiele radości, zwłaszcza dołączając do jednego z dostępnych stad w grze. Wilkołaki mają możliwość zdobywania takich umiejętności jak: widzenie w ciemności lub możliwość biegania z zawrotną prędkością. W tym poradniku przedstawiamy co zrobić, aby zostać wilkołakiem w The Sims 4?

Jak stać się wilkołakiem w The Sims 4?

Zostanie wilkołakiem w The Sims 4 jest możliwe na kilka sposobów i każde z nich wykonuje się trochę inaczej, ale wszystkie zapewniają dużo radości z grania. Podstawową i najważniejszą rzeczą, bez której nie będzie można zostać dzikimi Simem jest posiadanie pakietu rozgrywki The Sims 4 Wilkołaki. Właśnie to rozszerzenie dodaje do gry możliwość przemiany w nadnaturalnego Sima. Dodatek można kupić w sklepach internetowych Origin, Steam, PlayStation Store oraz Microsoft Store.

Jak zmienić się w wilkołaka the sims 4

Przed rozpoczęciem przemiany Sima w wilkołaka w The Sims 4 trzeba zadać sobie pytanie, czy na pewno jest to rozgrywka dla nas. Dzikie Simy mają wiele korzyści jak np. rozbudowane drzewko umiejętności, ale też są ciężkie do opanowania jeżeli poziom furii osiągnie szczyt.

Cztery sposoby na zostanie wilkołakiem w The sims 4:

  1. Poproszenie o ugryzienie przez innego wilkołaka
  2. Zarażenie się wilkołaczą wścieklizną w czasie bójki
  3. Stworzenie wilkołaka w trybie tworzenia Sima
  4. Zostanie wilkołakiem za pomocą kodu

Poniżej szczegółowo przedstawiamy trzy uczciwe sposoby na przemianę w wilkołaka oraz sposób z użyciem kodów do The Sims 4 Wilkołaki.

Przemiana w wilkołaka w The Sims 4 poprzez ugryzienie

Wilkołaki w The Sims 4 to dość przyjazne postacie pomimo swojego agresywnego wyglądu. Jednym z łatwiejszych sposobów na zmianę Sima w wilkołaka w The Sims 4 jest zaprzyjaźnienie się z nadnaturalnym Simem i poproszenie o ukąszenie. Ważne jest, aby postać, którą prosi się o ugryzienie, była wilkołakiem i posiadała zdolność “Dotknięcie klątwą”.

Jedną z takich Simek jest przywódczyni stada Szalone Kły – Rory Oaklow z Moonwood Mill. Można ją łatwo spotkać, klikając na przyczepę znajdującą się w pobliżu Baru Pod Ponurym Kłem. Po znalezieniu przyczepy należy kliknąć na nią i wybrać opcję “Skup widok kamery na przywódcy stada”.

Jak przemienić się w wilkołaka The Sims 4

Po znalezieniu Simki należy nawiązać z nią przyjazne relacje poprzez rozmowę i wykonywanie przyjaznych interakcji, jak np. poznaj, zapytaj, jak minął dzień lub zapytaj o hobby. Można także skorzystać z kodów do The Sims 4 na polepszenie relacji. Po uzyskaniu odpowiedniej znajomości należy kliknąć na wybraną Simkę i w kategorii przyjazne wybrać interakcję “Poproś o ugryzienie wilkołaka

Zostanie wilkołakiem w The sims 4

Jeżeli zapytany Sim zgodzi się na ugryzienie, zamieni się w swoją postać wilkołaka, a następnie ugryzie przyszłego wilkołaka w ramię. Zmiana w wilkołaka powinna nastąpić w ciągu 9 godzin w grze. Podczas oczekiwanie na przemianę Sim otrzyma cztery nastrójniki: Młody wilk na dzielni, Bolesne ugryzienie, Niepohamowany głód oraz Wilczy głód. Ostatnie dwa nastrójniki sprawiają, że przyszłym wilkołakom bardzo szybko spada pasek z głodem, więc warto trzymać się blisko jedzenia.

Przemiana w wilkołaka the sims 4

Po upływie ok. 9 godzin Sim wstanie i zacznie wyć do nieba, co jest już pierwszą oznaką, że proces zmiany w wilkołaka właśnie się rozpoczął. Następnie ukaże się komunikat w prawym górnym rogu o treści: “Uważaj! Sim przemienia się w wilkołaka! Po osiągnięciu maksymalnego poziomu furii wilkołaki wpadają w szał. Tracą wówczas kontrolę nad swoim zachowaniem i całkowicie poddają się zwierzęcym instynktom.“. Kolejnym etapem przemiany jest pojawienie się czerwonego dymu wokół przyszłego wilkołaka i upadek na ziemie wraz z drapaniem podłoża.

Zmiana w wilkołaka The Sims 4

Ostatnim etapem w przemianie w wilkołaka w The Sims 4 jest ukazanie się postaci bestii oraz wpadnięcie w szał przez maksymalny poziom furii. Świeży wilkołak będzie biegał bez celu, niszczył sprzęty oraz wył do księżyca bez możliwości jakiejkolwiek kontroli nad nim. Proces ten trwa zazwyczaj około 3 godzin.

Etap zostania wilkiem w the sims 4

Zarażenie się wilkołaczą wścieklizną w The Sims 4

Kolejnym sposobem na zostanie wilkołakiem w The Sims 4 jest zarażenie się wilkołaczą wścieklizną w trakcie bójki z innym nadnaturalnym Simem. Metoda ta jest nieco bardziej okrutna, ponieważ wymaga znalezienie wroga, z którym przyszły wilkołak będzie mógł wdać się w bójkę. Na początku należy znaleźć Sima w mieście, który jest wilkołakiem. Może to być np. Kristopher Volkov, którzy jest przedstawicielem stada Sfory z Moonwood. Często można go spotkać niedaleko baru Po Ponurym Kłem.

Jak zostać wilkołakiem w barze The Sims 4

Kolejnym krokiem jest zniszczenie relacji poprzez wrogie nastawienie oraz używanie złośliwych i podłych interakcji jak np. chluśnij ze szklanki lub obraź. Po pewny czasie dostępna będzie interakcja “Bójka!”, która sprawi, że nadnaturalny przeciwnik zmieni się w postać bestii i ruszy do ataku.

Bójka wilkołaków w The Sims 4

Po przegranej walce przyszły wilkołak upadnie na ziemię i otrzyma nastrójnik “Wilkołacza wścieklizna” na 4 godziny, a także pojawi się komunikat o treści “Auć! Sim został ugryziony i złapał wilkołaczą wściekliznę. Czy to oznacza, że zostanie niedługo wilkołakiem? Najlepiej popytać w Moonwood Mill – może ktoś powie mu, jak to wyleczyć, zanim sytuacja się pogorszy!” . Po złapaniu wścieklizny na twarzy Sima pojawiają się siniaki, zadrapania i plaster na brwi, a z ust zaczyna wydobywać się piania.

Wilkołacza wścieklizna The Sims 4

Po upływie kilku godzin pojawi się informacja, iż Sim zaczyna zamieniać się w wilkołaka. Można jednak ten proces zatrzymać poprzez udanie się do Baru Pod Ponurym Kłem i poproszenie obsługi o lekarstwo na wilkołaczą wściekliznę.

Stworzenie wilkołaka w The Sims 4 w trybie tworzenia Sima

Jeżeli chcemy zacząć rozgrywkę w The Sims 4 od razu jako wilkołak można to zrobić w prosty sposób, przechodząc do trybu tworzenia Sima. Wystarczy w menu gry stworzyć nowy zapis lub przejść do edycji zarządzania światami i kliknąć opcję stworzenia nowej rodziny. Następnym krokiem jest kliknięcie ikony z białą postacią w lewym dolnym rogu i z rozwijanej listy wybranie opcji “Dodaj okultystycznego Sima”, a następnie “Dodaj wilkołaka”.

Wilkołak w The Sims 4 w trybie tworzenia sima

Wilkołaki w The Sims 4 posiadają dwie postacie – naturalną oraz postać bestii. Ta druga ma możliwość wyboru umaszczenia, kłów, uszów, wąsów, a nawet dodatków w postaci okularów lub kolczyków. W Trybie tworzenia można także wybrać, czy postacie mają być ze sobą połączone, czy nie. Gdy postać naturalna jest połączona z postacią bestii to wszelkie zmiany np. rozmiaru nosa czy oczu są automatycznie stosowane do obu postaci. Funkcję tę można wyłączyć klikając w ikonę znajdującą się nad portretem wilkołaka w lewym dlnym rogu.

Jak zostać wilkołakiem w The Sims 4 za pomocą kodu?

Pomimo iż zmiana Sima w wilkołaka w The Sims 4 to świetna przygoda może dla niektórych graczy być zbyt długa. Na szczęśnie istnieje łatwy i szybki sposób, który pozwala na zostanie nadnaturalnym Simem w zaledwie kilka sekund. Na początku należy przejść do wybranej rodziny w The Sims 4 i uruchomić tryb zaawansowanych kodów. Aby to zrobić, wystarczy uruchomić konsolę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL + Shift + C i wpisać kod testingcheats true.

kod na zostanie wilkołakiem w the sims 4

Po uruchomieniu trybu zaawansowanego powinien pojawić się komunika “Cheats are enabled”. Kolejnym krokiem jest wpisanie kodu na zmianę Sima w wilkołaka: traits.equip_trait trait_occultwerewolf.

Jak zostać wilkołakiem w The Sims 4 Kod

Po zatwierdzeniu kodu, Sim powinien natychmiastowo zmienić się w wilkołaka i pokazać swoją postać bestii. Proces przemiany w nadnaturalnego Sima jest dosyć krótki, ale równie efektowny, ponieważ Sim zaczyna wyć do księżyca, a wokół niego pojawia się czerwony dym.

Sprawdź: Kody do The Sims 4 Wilkołaki

5/5 - (28 ocen)
Udostępnij ten wpis!
The Sims 4

Więcej o The Sims 4

The Sims 4 to gra symulacyjna z serii The Sims. Premiera gry odbyła się w 2014 i do tej pory jest rozwijana dzięki nowym dodatkom i akcesoriom. Gra opiera się na symulacji życia na każdym z jego etapów.

Default image
Bigosik
Jestem fanem wielu gier z bardzo różnych gatunków - od symulacji, przez platformówki, aż po strzelanki. Najwięcej czasu spędziłem na pewno w simsach tworząc kolejne pokolenia (szczególnie w The Sims 2) oraz w Minecrafcie budując mnóstwo budowli i eksplorując świat.
Liczba artykułów: 325
Zostaw komentarz

Start Poradniki Kody