Gra Phasmophobia
Newsy i Poradniki

Phasmophobia
Phasmophobia

Phasmophobia w skrócie

Phasmophobia to gra survival horror, który został przygotowany pod rozgrywkę wieloosobową do czterech osób. W grze wcielamy się w łowców duchów, którzy mają za zadanie rozwiązać zagadkę, jaki duch znajduje się w konkretnym miejscu. Gra dostępna jest od 18 września 2020 we wczesnym dostępnie na platformie Steam, a pełna premiera zaplanowana jest na 2022 rok.

Najnowsze newsy Phasmophobia

Więcej newsów Phasmophobia

Poradniki Phasmophobia

Wszystkie poradniki
Phasmophobia

Pozostałe newsy Phasmophobia


Więcej o Phasmophobia

Pozwól się przestraszyć!

Phasmophobia to, krótko mówiąc, strasznie dobra gra (żart słowny celowy)! Jeżeli gustujecie w produkcjach typu survival horror, to z całą pewnością twór ten przypadnie wam w pełni do gustu, a jeśli dodatkowo poszukujecie czegoś do zabawy wraz ze znajomymi – to właśnie odnaleźliście dzieło idealne. Gra dostępna jest na platformie Steam od dnia 18 września 2020 roku (na początku w wersji early accesowej), zatem nadal jest to produkcja dość świeża na rynku przemysłu gier.

Phasmophobia to prosty straszak? Nic bardziej mylnego!

Samo założenie gry jest, co prawda, na pierwszy rzut oka prosta, a jej format mógłby się potencjalnemu graczowi dość szybko znudzić, to jest to jedynie złudzenie, którego zaraz się pozbędziemy! Naszą misją jest znalezienie oraz odkrycie, jaki duch nawiedza placówkę, w której się znajdujemy, zatem, wraz z paczką znajomych, będziecie musieli stawić czoło nadnaturalnym bytom, korzystając przy tym z urządzeń przeznaczonych do wykrywania upiorów. Tak więc eksplorując nawiedzone lokacje (których liczba cały czas jest aktualizowana, a wśród nich, oprócz zwyczajnych domów, szpitale tudzież więzienia) naprawdę ciężko o nudę – a to głównie za sprawą szerokiego asortymentu przedmiotów, z których możemy korzystać, a także bogatego w detale gameplayu, z którym, z całego serca, ODRADZAM się zapoznawać przed rozpoczęciem rozgrywki, wszak najbardziej boimy się tego, co nieznane, prawda?

Phasmophobia i multiplayer – w ekipie raźniej!

Jak już mogliście się przekonać, Phasmophobia jest grą ściśle nastawioną na współpracę, dlatego też granie z dobrze znanymi przez nas osobami jest jak najbardziej wskazane. Najważniejszym elementem, wokół którego skupia się praktycznie cała rozgrywka, jest odpowiednia komunikacja pomiędzy graczami za pomocą czatu głosowego dostępnego w grze. Istnieje możliwość porozumiewania się na bliski dystans przy użyciu zwykłej mowy, a także na dalszą odległość przy odpowiednim wykorzystaniu krótkofalówek. Nie zapominajcie jednak o jednym: zjawy też mają uszy!

Sprawdź swoją odwagę…

Będąc zupełnie szczerym: przy Phasmophobii bać mogą się nawet najwięksi wyjadacze horrorów (przynajmniej w fazie zapoznawania się z grą po raz pierwszy). Gra buduje niesamowity klimat, i, co najważniejsze, potrafi solidnie wystraszyć. Co prawda nie odczujemy takiego samego poziomu strachu, jak przy ogrywaniu topowych produkcji singeplayerowych typu horror, jednak z całą pewnością wasze ciśnienie zostanie podwyższone, a na ciele pojawi się gęsia skórka!

…ale też się pośmiej!

Wspólne przeżywanie strachu może być zabawne. Któż nie próbuje rozładować negatywnych emocji obracając przerażające sytuacje w żart? Możecie być stuprocentowo pewni, że kiedy otoczka niepewności już zostanie rozwiana, a wszyscy gracze zapoznają się z grą nieco lepiej, to początkowy strach zacznie powoli przeradzać się w salwę śmiechu. Czy jest to zła cecha? Ależ skąd! Każdy, nawet najstraszniejszy horror, po którymś razie przestanie w końcu straszyć, i nie ma co się oszukiwać: z Phasmophobią wcale nie jest inaczej. Jednakże, nawet gdy gra przestanie nas już straszyć, to nadal będziemy mogli się przy niej dobrze bawić, wszak z przerażającego horroru zamieni się ona w komedię (czarną, oczywiście).

Phasmophobia jest rozbudowana!

Gra ma nam do zaoferowania bardzo szeroki asortyment: zaczynając od wielu lokacji, w których możemy mierzyć się przeciwko upiorom, a kończąc na wielu przedmiotach, z którymi początkowo można mieć problem, aby się oswoić. Dlatego też na portalu ritzyranger.pl odnaleźć można poradniki do gry Phasmophobia, przedstawiające rozwiązania do najpopularniejszych problemów, z którymi najczęściej spotykają się początkujący gracze. Nie oznacza to jednak, iż nie można tutaj znaleźć bardziej zaawansowanych tutoriali – oczywiście i one mają tu swoje miejsce. Oprócz poradników można również spędzić czas, przeglądając najnowsze newsy ze świata Phasmophobii. Jeśli jeszcze się z nią nie zapoznaliście – to jest teraz idealna na to pora, bowiem pełna premiera gry zbliża się do nas wielkimi krokami!

Wymagania systemowe Phasmophobia

Minimalne wymagania systemowe:

 • System operacyjny: Windows 10 64Bit
 • Procesor: Intel Core i5-4590 / AMD Ryzen 5 2600
 • Pamięć: 8 GB RAM
 • Karta graficzna: NVIDIA GTX 970 / AMD Radeon R9 390
 • Miejsce na dysku: 18 GB dostępnej przestrzeni

Zalecane wymagania systemowe:

 • System operacyjny: Windows 10 64Bit
 • Procesor: Intel Core i5-10600 / AMD Ryzen 5 3600
 • Pamięć: 8 GB RAM
 • Karta graficzna: NVIDIA RTX 2060 / AMD Radeon RX 5700
 • Sieć: Szerokopasmowe połączenie internetowe
 • Miejsce na dysku: 18 GB dostępnej przestrzeni

Start Poradniki Kody