Strona główna » Poradniki » Minecraft » Jak zrobić kompas w Minecraft? Jak działa?

Jak zrobić kompas w Minecraft? Jak działa?

Dobre orientowanie się w terenie jest istotne nie tylko w realnym życiu. Przydaje się także podczas gier. Jest to spore ułatwienie, dzięki któremu można dotrzeć z powrotem tam, gdzie się wcześniej było. Dlatego podczas gry w Minecraft warto zadbać o stworzenie kompasu oraz naukę korzystania z niego.

Czego potrzebujesz, aby zrobić kompas?

Do jego stworzenia konieczny jest czerwony kamień oraz cztery sztabki żelaza. Oba surowce są dostępne pod ziemią.

komaps Minecraft

Żelazo przeważnie występuje wewnątrz gór, a czerwony kamień głębiej pod ziemią, dobrą wskazówką jest szukanie lawy.

Jak zrobić kompas w Minecraft?

Tworzy się go na stole rzemieślniczym. W samym środku kładzie się czerwony kamień, a wokół niego na planie krzyża cztery sztabki.

jak zrobić kompas Minecraft receptura

Kompas – jak z niego korzystać

Aby móc skorzystać z kompasu, należy go najpierw umieścić w pasku szybkiego dostępu. Nie trzeba go w żaden sposób aktywować. Jako „północ” w grze zostało oznaczone miejsce odrodzenia postaci. Chodzi tutaj o główny punkt, a nie ten, który jest potem ustawiany podczas odradzania się przy pomocy łóżka.

komaps w Minecrafcie

Kompas – informacje

  • Kompas można zdobyć także podczas handlu z osadnikiem-bibliotekarzem oraz czasami w skrzyniach w bibliotece w twierdzy.
  • Kompas zawsze pokazuje miejsce spawnu – bez względu na to, czy znajduje się w ręce, w skrzyni, w ekwipunku albo na ziemi. A nawet jeszcze podczas tworzenia a stole warsztatowym.
  • W Netherze i Kresie kompas się nie przydaje. Wskazówka obraca się chaotycznie, jakby postać znajdowała się na biegunie magnetycznym. Jedynym wyjątkiem jest kompas magnetytowy.
  • Kompas wykorzystuje się także podczas tworzenia pustej mapy. Wystarczy na stole warsztatowym na środku umieścić kompas i otoczyć go papierem. Dzięki temu można uzyskać kartkę, na której potem zostanie wygenerowana mapa.
  • Kompas przydaje się podczas nawigowania w Minecraft. Dzięki niemu zawsze można bez problemu znaleźć miejsce swojego odrodzenia, a stamtąd dojść w wybrane miejsce. Umiejętne korzystanie z kompasu może uprzyjemnić rozgrywkę.
5/5 - (17 ocen)
Udostępnij ten wpis!
Minecraft

Więcej o Minecraft

Minecraft to gra komputerowa, która została wydana 18 listopada 2011 roku. Jest to bardzo popularna gra o otwartym świecie, która rozwijana jest przez Mojang Studios.

Czego potrzebuję, aby zrobić kompas w Minecraft?

Aby zrobić kompas w Minecraft potrzebne są cztery sztabki żelaza oraz czerwony kamień.

Jak działa kompas w Minecraft?

Kompas wskazuje główny punkt odradzania się postaci, w którym gracz pojawia się przy pierwszym wygenerowaniu się świata. Punkt odradzania się można zmienić za pomocą łóżka, ale nie będzie to miało wpływu na wytworzony kompas.

Gdzie można zdobyć kompas w Minecrafcie?

Kompas można zdobyć np. podczas handlu z osadnikiem bibliotekarzem, czy w skrzyniach w bibliotece.

Default image
RitzyRanger
Moje ulubione gatunki gier to: przygodówki i symulatory. Wiele godzin spędziłem eksplorując świat z Larą we wszystkich częściach Tomb Raider. W wolnych chwilach lubię odprężyć się przemierzając kolejne kilometry w OMSI 2.
Liczba artykułów: 204
Zostaw komentarz

Start Poradniki Kody