Strona główna » Newsy » Pierwsze przecieki o nowej grze z Larą Croft – Tomb Raider 12 nadchodzi?

Pierwsze przecieki o nowej grze z Larą Croft – Tomb Raider 12 nadchodzi?

Jako fan serii gier z Larą Croft w roli głównej lubię być na bieżąco z nowymi informacjami na temat nowych produkcji z jej udziałem. I tak oto ostatnio wyczytałem pierwsze przecieki na temat dwunastej części serii Tomb Raider. Pomimo mojego chłodnego przyjęcia ostatniej części Shadow of the Tomb Raider czekam z niecierpliwością na koleją odsłonę przygód Lary Croft. Informacje pochodzą z serwisu Reddit od użytkownika o nicku O006, który już wcześniej już publikował przecieki z firmy Square Enix, które okazywały się prawdą. Co więc takiego ujawnił?

TR 12 kontynuacją Shadow of the Tomb Raider?

Kolejna część przygód Lary Croft ma być kontynuacją ostatniego Tomb Raidera. Z informacji, które można było tam wyczytać (wpis, jak i konto są już usunięte), wynika, że jest to decyzja Square Enix. Studio stwierdziło bowiem, że skoro poprzednie części sprzedawały się dobrze, to nie ma sensu tego zmieniać. Tym razem mielibyśmy odwiedzić Azję. W angielskiej wersji gry głosu ponownie użyczyłaby Camilla Luddington. Przy okazji – ostatnio Karolina Gorczyca w wywiadzie dla PPE.pl okazała chęć do użyczenia swojego głosu w następnej części gry z serii Tomb Raider. Kolejna część TR podobno powstaje już od momentu zakończenia prac nad SotTR. jednak proces produkcji został wstrzymany na rzecz Marvel’s Avengers, które swoją premierę ma mieć już w październiku 2020 roku. Po tym terminie rozpoczną intensywne prace nad TR 12. Pierwsze oficjalne przecieki na temat gry mają powić się podczas targów E3 w 2021 roku. Gra ma powstać na konsole PS 5, nowego XBoxa oraz PC (oby produkcja była dostępna na platformie Steam). Przy czym trzeba pamiętać, że nie są to oficjalne komunikaty i nie musi być to w 100% prawdą.

Dla mnie powyższe informacje mogą być bardzo prawdopodobne, a niezmieniona koncepcja Lary Croft od części Tomb Raidera z 2013 roku wręcz pewna. Wskazuje na to choćby usunięte ostatnie DLC do SotTR, w którym miała się pojawić posiadłość Croftów i ścisłe powiązania z klasycznymi częściami Tomb Raidera. DLC zostało usunięte, ponieważ Square Enix nie zgodziło się z tą koncepcją i już nie opublikowało ostatniego dodatku.

Czy na pewno czeka nas kolejna część przygód Lary Croft?

Zdecydowanie tak – w taki lub inny sposób. Lara Croft jest niemal od początku istnienia gier komputerowych w trójwymiarze. Miała ona duży wpływ na wygląd dzisiejszych gier, jest faworytką i bohaterką wielu ludzi. Chciałbym zobaczyć Larę Croft jako silną, niezależną i odważną osobą, która nie boi się wyzwań i ciętych ripost. Przyjemnie się grało w ostatnie części Tomb Raidera, ale z jeszcze większą chęcią powrócę do poprzedniej osobowości (albo przyszłej, patrząc chronologicznie na fabułę gry).

Niemniej jednak – czekam z utęsknieniem na nowe przygody Lary, pełne nowych przygód, piękniej grafiki (taką mam nadzieję, kontynuując trend z TR 2013, RotTR i SotTR) i nowych zagadek logicznych. Będę bacznie obserwował kolejne przecieki na temat nowego Tomb Raidera.

A jeżeli chcecie jeszcze bardziej być na bieżąco – polecam zajrzeć na laracroft.pl. Znajdziecie tam mnóstwo informacji na temat przygód Lary Croft.

5/5 - (11 ocen)
Sdílejte tento příspěvek!
Tomb Raider 12

Więcej o Tomb Raider 12

Gra Tomb Raider 12 to przyszła gra studia Crysta Dynamics. Gra powstaje na silniku Unreal Engine 5 i jest już oficjalnie zapowiedziana. Data premiery nie jest jeszcze znana.

Default image
RitzyRanger
Moje ulubione gatunki gier to: przygodówki i symulatory. Wiele godzin spędziłem eksplorując świat z Larą we wszystkich częściach Tomb Raider. W wolnych chwilach lubię odprężyć się przemierzając kolejne kilometry w OMSI 2.
Liczba artykułów: 204
Zostaw komentarz

Start Poradniki Kody