Strona główna » Poradniki » The Sims 4 » Jak zostać wampirem w The Sims 4?

Jak zostać wampirem w The Sims 4?

Wampiry to postacie nadnaturalne, które zawitały do The Sims 4 wraz z czwartym pakietem rozgrywki o nazwie The Sims 4 Wampiry w 2017 roku. Zamienienie się w krwiopijnego Sima przynosi wiele korzyści w postaci specjalnych umiejętności takich jak: zamienianie się w nietoperza, wpływanie na umysły innych oraz nieśmiertelność. W tym poradniku przedstawiamy krok po kroku jak zostać wampirem w The Sims 4 na dwa osoby oraz przy pomocy kodu.

Jak stać się wampirem w The Sims 4?

Zostanie wampirem w The Sims 4 nie jest trudne, ale wymaga od gracza odrobiny cierpliwości i umiejętności dobrego prowadzenia rozmowy. Na początku warto upewnić się, iż posiadamy zainstalowany pakiet rozgrywki The Sims 4 Wampiry – to właśnie on wprowadza do gry możliwość zamienienia się w krwiopijnego Sima. Rozszerzenie można kupić w dowolnym sklepie internetowym – Origin, EA app, PlayStation Store oraz Microsoft Store.

Zamiana w wampira w The Sims 4 – krok po kroku

  1. Podróż do Forgotten Hollow
  2. Zaprzyjaźnienie się z wampirem
  3. Poproszenie wampira o przemianę
  4. Odczekanie 2 dni na przemianę
  5. Zamienienie się w wampira

Krok 1 – Odwiedź wampira w Forgotten Hollow

Aby Sim został wampirem w The Sims 4 musi zostać ugryziony przez innego wampira, który ma odblokowaną specjalną moc “Stworzenie wampira” na 2. poziomie. Idealnym kandydatem jest Vladislaus Straud.

jak być wampirem w the sims 4

Można go spotkać w jego posiadłości, która znajduję się w górnej części miasteczka Forgotten Hollow. Wystarczy udać się do widoku mapy, kliknąć dom Vlada, a następnie potwierdzić cel podróży.

Krok 2 – Zaprzyjaźnij się z wybranym wampirem

Po udaniu się do posiadłości Vlada należy znaleźć wybranego Sima, a następnie odrobinę go poznać. Jest spora szansa, że po wejściu do domu Vladislaus będzie grał na swoich organach w piwnicy, więc warto chwilę rozejrzeć się po posiadłości.

jak stać się wampirem w the sims 4

Najlepszym sposobem na poprawienie relacji pomiędzy Simami jest wybranie kilku opcji z kategorii “Przyjazne”. Warto wampira zapytać o dzień, ulubiony gatunek muzyki oraz porozmawiać o lokalnych wydarzeniach. Aby przyspieszyć ten proces, można skorzystać z kodów na relacje do The Sims 4.

Krok 3 – Poproś o przemianę w wampira

Po uzyskaniu około 30% pasku relacji należy kliknąć wybranego wampira i z opcji “Przyjazne” wybrać “Poproś o przemianę”. Po kliknięciu wampir wstanie i przejdzie do przemiany naszego Sima w wampira.

jak zostać wampirem w the sims 4 bez dodatków

Na początku wampir będzie wpływał na umysł naszego Sima, a następnie ugryzie go w szyję. W kolejnym kroku nasz Sim wbije swoje wampirze kły w przedramię wampira. To jednak jeszcze nie koniec przygody przemiany w krwiopijnego Sima.

Przemiana sima w wampira the sims 4

Krok 4 – Zaczekaj na przemianę

Ostatni etap zamiany Sima w wampira w The Sims 4 trwa około dwóch dni w grze. Na początku przyszły wampir otrzyma nastrójnik “Dziwny głód”, przez który Sim będzie czuł się nieswojo. Po upływie około 12 godzin pojawi się kolejny nastrójnik o nazwie “Obrzydzenie jedzeniem”. Ten również sprawi, że Sim będzie czuł się nieswojo.

poradnik zamiana sima w wampira the sims 4

Ostatnim etapem jest pojawienie się nastrójnika “Stracony apetyt!”, który nie ma określonego czasu działania, ale trwa podobnie jak dwa poprzednie, w okolicach 12 godzin Simowych.

wampiry w the sims 4 zamiana

W międzyczasie skontaktuje Się z nami Vladislaus, który poinformuje o aktualnie trwającej przemianie Sima w wampira. W komunikacie widnieje informacja, że transformacja trwa kilka dni – dokładnie są to dwie doby Simowe.

Krok 5 – Zamiana Sima w wampira

Po upływie 48 godzin w prawym górnym rogu wyświetli się komunikat, że właśnie rozpoczęła się przemiana. W tym czasie Sim przerwie wykonywaną czynność, a następnie zostanie uniesiony, aby uwidoczniła się jego nowa mroczna wersja.

Zamiana sima w wampira the sims 4 poradnik

Od tego momentu Sim jest już w pełni przemieniony w wampira i może zbierać punkty na odblokowywanie wampirzych mocy. Przez pierwsze 24 godziny po przemianie Sim może być spięty za sprawą nastrójnika “Dziwne pragnienie”.

Jak zrobić wampira w The Sims 4?

Jeżeli chcemy rozpocząć nową rozgrywkę w The Sims 4 jako wampir można to zrobić w prosty sposób, przechodząc do trybu tworzenia Sima. W celu stworzenia wampira należy kliknąć białą ikonę z postacią i plusem, która znajduję się w lewym dolnym rogu ekranu. Z rozwiniętego paska należy wybrać “Dodaj okultystycznego Sima”, a następnie “Dodaj wampira”.

Jak zrobić wampira w The Sims 4

Wampiry w The Sims 4 posiadają dwie postacie – naturalną oraz tę mroczną. W edytorze postaci można dowolnie modyfikować jedną i drugą. Gra pozwala na dodawanie specjalnych zębów, a także efektownych blizn, czy koloru skóry. Warto także zadbać o wyjątkowy strój, którym Sim będzie mógł się chwalić w trakcie nocnych wypraw.

Kod na bycie wampirem w The Sims 4

Zamiana Sima w wampira w The Sims 4 daje dużo radości, ale jest dosyć czasochłonna, co może się nie spodobać graczom, którzy nie lubią tracić czasu. Na szczęście istnieje prosty sposób, aby zamienić Sima w prawdziwego krwiopijcę, korzystając ze specjalnego kodu. Na początku należy przejść do wybranej rodzinki i uruchomić konsolę do wpisywania kodów za pomocą skrótu klawiszowego CTR + Shift + C.

Kod na bycie wampirem w The Sims 4

Następnym krokiem jest uruchomienie trybu testowego. Można to zrobić wpisując do konsoli kod testingcheats true. Po zatwierdzeniu pod konsolą powinien pojawić się komunikat “Cheats are enabled”. Ostatnim krokiem jest przełączenie się na wybranego Sima i wpisanie kodu na zamianę w wampiratraits.equip_trait trait_OccultVampire. Po zatwierdzeniu Sim od razu przejdzie transformację. Istnieje także kod, który zmieni Sima w wampira dopiero po dwóch dniach – stats.set_stat_commodity_BecomingVampire 2160.

Sprawdź: Kody The Sims 4 Wampiry

5/5 - (18 ocen)
Udostępnij ten wpis!
The Sims 4

Więcej o The Sims 4

The Sims 4 to gra symulacyjna z serii The Sims. Premiera gry odbyła się w 2014 i do tej pory jest rozwijana dzięki nowym dodatkom i akcesoriom. Gra opiera się na symulacji życia na każdym z jego etapów.

Default image
Bigosik
Jestem fanem wielu gier z bardzo różnych gatunków - od symulacji, przez platformówki, aż po strzelanki. Najwięcej czasu spędziłem na pewno w simsach tworząc kolejne pokolenia (szczególnie w The Sims 2) oraz w Minecrafcie budując mnóstwo budowli i eksplorując świat.
Liczba artykułów: 325
Zostaw komentarz

Start Poradniki Kody