🏠 Strona główna Poradniki The Sims 4 Jak zostać syreną w The Sims 4?

Jak zostać syreną w The Sims 4?

Syreny to postacie nadnaturalne, które zostały dodane do The Sims 4 wraz z dodatkiem Wyspiarskie Życie. Każdy młody dorosły Sim może zostać syreną, wykonując kilka prostych kroków. Zostanie syreną wiąże się z wieloma korzyściami jak np. możliwość wpływania na pogodę lub wprawiać Simów w konkretne emocje za pomocą syreniego śpiewu. W tym poradniku przedstawiamy kilka sposobów na zostanie syreną w The Sims 4 oraz co zrobić, aby przestać nią być!

Jak stać się syreną w The Sims 4?

Zostanie syreną w The Sims 4 jest dosyć łatwe i większość graczy powinna sobie z tym poradzić w kilka minut. Najważniejszym składnikiem całego procesu zmiany Sima w syrenę są wodorosty, które można zdobyć na kilka sposobów: kupić za punkty satysfakcji, znaleźć w jaskini, zdobyć od delfina lub wyłowić za pomocą wędki.

Jak stać się syreną w the Sims 4

Oto lista jak zostać syreną w The Sims 4 w kilku krokach:

  1. Zdobądź syrenie wodorosty za pomocą poniższych metod
  2. Zjedz wodorosty (ważne, aby zjeść tylko jedną sztukę)
  3. W ciągu 24 godzin wejdź do oceanu
  4. Ciesz się z bycia syreną w The Sims 4

Wodorostów syrenich nie można kupić za Simoleony w sklepie, ale są szybkie sposoby na ich zdobycie bez wydawania dodatkowych pieniędzy w grze. Poniżej prezentujemy trzy sposoby na zdobycie wodorostów, które są wymagane do przemiany Sima w syrenę.

Zakup syrenich wodorostów

Jednym z najprostszych i najszybszych sposobów na zostanie syreną w The Sims 4 jest zakup wodorostów ze sklepu z nagrodami. Wystarczy, że będziemy spełniać zachcianki Sima, które pojawiają się w dymkach nad jego głową lub wypełniać zadania z aspiracji życiowej. Za każde spełnienie zachcianki lub wypełnienie zadania Sim otrzymuje punkty satysfakcji, które można wymieniać na nagrody w sklepie. Punkty można także dodać za pomocą kodu: sims.give_satisfaction_points [liczba]

syrenie wodorosty the sims 4

Gdy Sim lub Simka uzbiera minimum 500 punktów satysfakcji, wystarczy przejść do zakładki “Aspiracja”, która znajduję się w prawym dolnym rogu ekranu. Następnie należy przejść do sklepu, klikając w ikonę gwiazdki i zakupić jedną sztukę syrenich wodorostów za 500 punktów satysfakcji. Po zakupie należy otworzyć ekwipunek Sima i spożyć jedną sztukę wodorostów.

Sprawdź: Wszystkie kody do The Sims 4

Znalezienie wodorostów w jaskini

Ciekawym sposobem na zostanie syreną w The Sims 4 i przy okazji odkryciem dodatkowych przedmiotów jest udanie się do jaskini, która ukryta jest w górnej części Sulani. Aby udać się na eksplorację jaskini, wystarczy przejść do trybu mapy, a następnie wybrać parcele “Wrak Admirała”, która znajduję się w dzielnicy Mua Pel’am.

wyspiarskie życie jak zostać syreną

Po przejściu na parcelę należy udać się w kierunku skalistych gór po lewej stronie. Po znalezieniu jaskini należy kliknąć na nią lewym przyciskiem myszy i wybrać opcję “Zwiedź”. Z prawie każdej wyprawy Sim wraca z ciekawym przedmiotem znalezionym podczas eksploracji jaskini. Jest szansa, że jednym z tych przedmiotów będą syrenie wodorosty, których zjedzenie zmieni Sima lub Simkę w syrenę.

Poproszenie o wodorosty delfina

Trzecim sposobem, który sprawi, że Simka zamieni się w syrenę w The Sims 4 jest pozyskanie wodorostów od delfina. Najpierw jednak trzeba będzie go znaleźć i się z nim zaprzyjaźnić. W tym celu najlepiej udać się nad ocean w Sulani i znaleźć pomarańczową boję na wodzie. Następnie należy kliknąć na nią lewym przyciskiem myszy i wybrać opcję “Uprawiaj snorkeling”, aby Simka zaczęła nurkować z rurką w pobliskich woda. Po jakimś czasie obok boi powinien pojawić się wir małych rybek – nalezy na nie kliknąć i wybrać opcję “Zawołaj delfina”.

jak stac sie syrena the sims 4

Następny krok to nawiązywanie relacji z delfinem poprzez rozmawianie, karmienie oraz głaskanie. Po pewnym czasie Sim będzie mógł poprosić delfina o wykonanie sztuczki zanurkowania. Delfin, wracając z dna oceanu, może przynieść ze sobą syrenie wodorosty.

the sims 4 syreny

Aby poprosić delfina o zanurkowanie, wystarczy kliknąć na niego lewym przyciskiem myszy i wybrać opcję “Poproś o sztuczkę…”, a następnie “Aport”. Podarowane przez delfina wodorosty wystarczy zjeść i udać się do oceanu. Po wykonaniu tych kroków Sima od razu zostanie zmieniona w syrenę w The Sims 4.

Stworzenie syreny w trybie tworzenia Sima

Jeżeli chcemy zacząć rozgrywkę w The Sims 4 od razu syreną można to zrobić w pierwszych krokach w trybie tworzenia Sima. Wystarczy uruchomić nowy zapis gry lub przejść do widoku mapy, a następnie przejść do trybu tworzenia Sima. Następnym krokiem jest kliknięcie ikony postaci z plusem w lewym górnym rogu i z rozwijanej listy wybrać opcję “Dodaj okultystycznego Sima”, a następnie “Dodaj syrenę”.

jak zostać syreną the sims 4

Syrena w The Sims 4 ma dwie postacie – normalną i nadnaturalną z syrenim ogonem. W trybie tworzenia Sima można zmienić kolor ogona oraz górnego umaszczenia syreny. Po zaakceptowaniu Sima, w rozgrywce już nie będzie trzeba korzystać z wodorostów. Sim od początku rozgrywki będzie syreną po wejściu do oceanu lub do wanny.

Jak przestać być syreną w The Sims 4

Bycie syreną w The Sims 4 ma swoje plusy, jak np. możliwość wpływania na pogodę lub kontrolowanie emocji innych Simów. Niektórych graczy może jednak irytować fakt, iż syreny w The Sims 4 potrzebują stałego nawodnienia, a drabiny i nurkowanie z rurką są dla nich zablokowane. Jest jednak bardzo szybki sposób na to, aby przestać być syreną w The Sims 4.

jak przestac byc syrena the sims 4

Na początku należy zdobyć syrenie wodorosty (2 szt.) lub kupić je w sklepie za punkty satysfakcji. Po zdobyciu wystarczy zjeść dwie sztuki wodorostów w krótkim odstępie czasu, a najlepiej kliknąć, aby Sim lub Simka zjadła wodorosty jeden po drugim. Po spożyciu wszystkie efekty z bycia syreną znikną, a Sim pozostanie już tylko w swojej podstawowej formie.

jak przestac być syreną the sims 4 kod

Istnieje także dużo szybszy sposób na zamianę syreny w normalnego Sima za pomocą kodu. Wystarczy otworzyć konsolę i wpisać kod: testingcheats true i zatwierdzić. Kolejnym krokiem jest wpisanie drugiego kodu Traits.Remove_Trait Trait_OccultMermaid. Po wpisaniu i zatwierdzeniu, Sim lub Simka od razu przestanie być syreną w The Sims 4.

Kod na bycie syreną The Sims 4

Jeżeli standardowe sposoby na zostanie syreną w The Sims 4 są zbyt czasochłonne, można skorzystać z kodu, który od razu zamienią Sima w syrenę. Aby rozpocząć przemianę, należy przejść do wybranej rodzinki w grze, w której znajduje się nadnaturalny Sim. Następnym krokiem jest uruchomienie konsoli za pomocą skrótu klawiszowego CTR + Shift + C na PC, Command + Shift + C na MAC, L1 + R1 + L2 + R2 na PlayStation lub LB + RB + LT + RT na Xbox. Po uruchomieniu konsoli należy wpisać kod: testingcheats true i zatwierdzić.

jak znaleźć syrenę w the sims 4

Po wpisaniu kodu powinien pojawić się komunikat “Cheats are enabled”. Następnym krokiem jest wybranie Sima, który ma zostać syreną w The Sims 4 i wpisanie drugiego kodu: Traits.Equip_Trait Trait_OccultMermaid.

kod na bycie syreną the sims 4

Po wpisaniu kodu na syrenę powinien pojawić się nowy nastrójnik, który będzie zawierał informację o dziwnych odczuciach z potrzebą wejścia do oceanu. Jeżeli Sim lub Simka wejdzie do oceanu w ciągu 24 godzin, zostanie zmieniona w syrenę.

Sprawdź: The Sims 4 Wyspiarskie Życie kody

Udostępnij ten wpis!
The Sims 4

Więcej o The Sims 4

The Sims 4 to gra symulacyjna z serii The Sims. Premiera gry odbyła się w 2014 i do tej pory jest rozwijana dzięki nowym dodatkom i akcesoriom. Gra opiera się na symulacji życia na każdym z jego etapów.

Default image
Bigosik
Jestem fanem wielu gier z bardzo różnych gatunków - od symulacji, przez platformówki, aż po strzelanki. Najwięcej czasu spędziłem na pewno w simsach tworząc kolejne pokolenia (szczególnie w The Sims 2) oraz w Minecrafcie budując mnóstwo budowli i eksplorując świat.
Liczba artykułów: 215
Zostaw komentarz

Start Poradniki Kody Quizy