🏠 Strona główna Poradniki The Sims 4 Jak urodzić dziewczynkę lub chłopca w The Sims 4?

Jak urodzić dziewczynkę lub chłopca w The Sims 4?

Powiększanie rodziny w The Sims 4 to jeden z najpopularniejszych scenariuszy graczy. Bardzo często gracze tez mają konkretne marzenia związane np. z urodzeniem się dwóch dziewczynek lub chłopca. Dopóki nie zacznie się poród, w grze nie wiadomo jaka płeć dziecka się narodzi. Poniżej pokazujemy sposoby na urodzenie się dziewczynki lub chłopca w The sims 4 za pomocą kilku sztuczek.

Jak mieć chłopca lub dziewczynkę w The Sims 4?

W The Sims 4 istnieje kilka sposobów na urodzenie się dziewczynki lub chłopca. Sposoby te jednak nie gwarantują w 100% urodzenie się konkretniej płci dziecka, dlatego tuż przed narodzinami warto zapisać grę, aby można było ewentualnie powtórzyć poród. Najpopularniejsze sposoby na posiadanie dziewczynki lub chłopca działają na The Sims 4 na komputery PC i MAC, a także na konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X, ponieważ nie wymagają modyfikacji.

jak mieć dziewczynkę w the sims 4

Zwiększyć szansę na konkretną płeć dziecka można za pomocą poniższych sposobów:

Aby w The Sims 4 urodziła się dziewczyna, należy:

  1. Postarać się o dziecko z Simem
  2. Zebrać truskawki z krzaków w okolicy
  3. Zjeść truskawki
  4. Słuchać muzyki pop
  5. Aby zwiększyć szanse na dziewczynkę, warto jeść truskawki i słuchać muzyki pop jednocześnie

Aby w The Sims 4 urodził się chłopiec, należy:

  1. Postarać się o dziecko z Simem
  2. Kupić marchewki za pomocą komputera
  3. Zjeść marchewki
  4. Słuchać muzyki alternatywnej
  5. W celu zwiększenia szansy na chłopca warto jeść marchewki i słuchać muzyki alternatywnej jednocześnie

Zjedzenie konkretnego warzywa lub owocu oraz słuchanie odpowiedniej muzyki znacząco wpływa na płeć dziecka, które ma się urodzić. Warto także wspomnieć, że liczba zjedzonych marchewek lub truskawek nie wpływa na liczbę dzieci. Jeżeli chcesz, aby urodziło się więcej niż jedno dziecko, sprawdź artykuł Jak mieć bliźniaki lub trojaczki w The Sims 4.

Jak urodzić dziewczynkę w The Sims 4?

Narodziny dziecka w The Sims 4 to jeden z najbardziej ekscytujących momentów w grze. Wielu graczy, tworząc następne pokolenia, ma co do nich już konkretne plany. Dlatego warto zadbać, aby rozgrywka płynęła zgodnie z założeniami. Aby urodziła się dziewczynka w The Sims 4 Simka musi jeść truskawki. Poniżej przedstawiamy krok po kroku jak je zdobyć i zapewnić sobie narodziny dziewczynki.

Krok 1: Poszukaj krzaków z truskawkami

Aby zapewnić sobie narodziny córki w The Sims 4 potrzebne będą truskawki. Owoce te można znaleźć na krzakach, które często rosną dziko na zielonych terenach np. w pobliżu parku. Wygenerowanie się rośliny z truskawkami jest losowe, ale bardzo często gracze znajdują je w okolicy Parku magnolii w Wierzbowej Zatoczce.

jak urodzić dziewczynkę w the sims 4

Warto wspomnieć, że z dodatkiem The Sims 4 Cztery Pory Roku truskawki są gotowe do zbioru tylko na wiosnę. Więc poszukiwania tych owoców warto rozpocząć już na początku roku.

Krok 2: Zbierz truskawki

Po znalezieniu krzaka z truskawkami należy upewnić się, czy owoce są już gotowe do zebrania. Można to ocenić, spoglądając na roślinę w poszukiwaniu czerwonych truskawek. Jeżeli na krzaku znajdują się dojrzałe owoce, należy kliknąć na niego lewym przyciskiem myszy i wybrać opcję “Zbierz plon”.

the sims 4 co zrobić żeby urodziła się dziewczynka

Jeżeli na krzaku nie znajdują się owoce, należy sprawdzić, czy w grze aktualnie panuje wiosna. Przed zebraniem plonów warto także odczekać kilka godzin, aby truskawki wyrosły. Po zebraniu owoców można przenieść je na parcelę domową i zasadzić w przydomowym ogródku.

Krok 3: Jedz truskawki

Kolejnym krokiem, aby mieć dziewczynkę w The Sims 4, jest spożywanie truskawek. Po zebraniu owoców z krzaka powinny się one pojawić w ekwipunku Simki. Wystarczy kliknąć na truskawkę lewym przyciskiem myszy i wybrać opcję “Truskawka – zjedz to”.

co zrobić żeby mieć dziewczynkę w the sims 4

Ważne jest, aby podczas jedzenia truskawek, Simka była już w ciąży. Zebrane owoce można posadzić w ogródku, ale trzeba mieć na uwadze, że rosną one tylko wiosną. Dlatego najlepiej zostawić sobie kilka w ekwipunku na wypadek nieprzewidzianej ciąży.

Krok 4: Słuchaj muzyki Pop

W celu zwiększenia szansy na urodziny dziewczynki w The Sims 4 warto słuchać muzyki Pop w radiu. Wystarczy zakupić sprzęt grający w trybie kupowania i postawić w pomieszczeniu, w którym często przebywa ciężarna Simka. Po ustawieniu radia należy kliknąć na nie lewym przyciskiem myszy i wybrać opcję “Słuchaj”, a następnie “Pop”.

jak zrobić dziewczynkę w the sims 4

Ważne jest także, aby Simka w czasie ciąży unikała słuchania innych radiostacji. Dla zwiększenia efektu można spróbować jeść truskawki i słuchać muzyki pop jednocześnie.

Jak urodzić chłopca w The Sims 4?

Narodziny chłopca w The Sims 4 to marzenie wielu przyszłych wirtualnych ojców. W grze dostępnych jest kilka sposobów na zwiększenie szansy na narodziny syna. Jednym z nich jest zjedzenie marchewek, które można zamówić na komputerze. W celu zwiększenia szansy na narodziny chłopca Simka może także słuchać muzyki alternatywnej. Poniżej prezentujemy krok po kroku jak mieć chłopca w The Sims 4.

Krok 1: Zamów marchewki na komputerze

Pierwszym krokiem w celu zapewnienia sobie narodzin chłopca w The Sims 4 jest zdobycie marchewek. Wystarczy posiadać komputer w domu lub wybrać się do pobliskiej biblioteki, w której dostępne są komputery. Aby zamówić marchewki, należy kliknąć na komputer i wybrać opcję “Zamów”, a następnie “Kup nasiona”.

jak mieć chłopca w the sims 4

Kolejnym krokiem jest wybór odpowiedniego pakietu nasion. W celu nabycia marchewek należy zjechać myszką na dół listy i wybrać “Zestaw do hodowli warzyw”. Najlepiej od razu kupić kilka sztuk, ponieważ warzywa w paczkach są losowe i istnieje szansa, że w kupionej paczce nie będzie marchewek.

jak urodzić chłopca w the sims 4

Zestaw nasion można także kupić za pomocą ogrodowej donicy. Wystarczy kliknąć na nią lewym przyciskiem myszy i zamówić zestaw do hodowli warzyw. Proces wygląda identycznie, jak zamawianie marchewek za pomocą komputera.

Krok 2: Rozpakuj zestaw do hodowli warzyw

Po zamówieniu warzyw za pomocą komputera pojawi się komunikat o dostawie. W ekwipunku Simki po kilku sekundach powinny znaleźć się zamówione zestawy nasion. Aby zobaczyć, co zawierają należy kliknąć na zestaw lewym przyciskiem myszy i wybrać opcję “Otwórz paczkę nasion”.

jak zrobić chłopca w the sims 4

Po rozpakowaniu w ekwipunku pojawią się zamówione warzywa. Mogą to być ziemniaki, zielona fasolka, szpinak, pieczarki lub marchewki. Jeżeli w pierwszej paczce nie było marchewek, warto otworzyć kolejną.

Krok 3: Zjedz marchewki

Kolejnym krokiem w celu zwiększenia szans na narodziny chłopca w The Sims 4 jest zjedzenie kilku marchewek. Wystarczy otworzyć ekwipunek Simki i kliknąć na marchewkę lewym przyciskiem myszy i wybrać opcję “Marchewka – zjedz to”.

the sims 4 co zrobić żeby urodził się chłopiec

Ważne jest, aby przed spożyciem warzyw Simka była już w ciąży. Liczba zjedzonych marchewek nie wpłynie na liczbę dzieci, ale może zwiększyć szansę na narodziny wymarzonego syna.

Krok 4: Słuchaj muzyki alternatywnej

Jeżeli posiadanie syna jest sprawą życia i śmierci warto wypróbować jeszcze jeden sposób na urodzenie chłopca w The Sims 4. W tym celu należy udać się do trybu kupowania i zakupić sprzęt grający. Po zakupie warto ustawić go w miejscu, w którym często przebywa ciężarna Simka. Aby zwiększyć szansę na narodziny chłopca, Simka musi słychać muzyki alternatywnej. W tym celu należy kliknąć na radio i wybrać opcję “Słuchaj”, a następnie “Alternatywna”.

sposoby na chłopca w the sims 4

Można spróbować także jeść marchewki i słuchać muzyki alternatywnej jednocześnie. Ważne jest, aby Simka w czasie ciąży starała się unikać słuchania innych stacji radiowych.

Mod na dziewczynkę lub chłopca w The Sims 4

Oprócz powyżej zaprezentowanych sposobów na urodzenie dziewczynki lub chłopca w the sims 4 istnieje jeszcze jedna metoda, która gwarantuję urodzenie dziecka wybranej płci. Wymaga ona zainstalowania modyfikacji o nazwie MC Command Center, którą można pobrać na TEJ stronie. Po pobraniu pliku “MC Command Center 2022.1.2” z rozszerzeniem .zip wystarczy go przenieść do folderu Documents\Electronic Arts\The Sims 4\Mods, a następnie wypakować za pomocą programu 7zip lub Winrar.

Po umieszczeniu modyfikacji w folderze należy włączyć obsługę modów i zezwolić na modyfikację ze skryptami w ustawieniach gry w zakładce “inne”. Aby zmiany zostały zapisane w The Sims 4 należy ponownie uruchomić grę.

kod na płeć dziecka the sims 4

Z zainstalowanym modem i włączoną obsługą modyfikacji należy przejść do wybranej rodzinki. Następnym krokiem jest kliknięcie na Simkę, która jest w ciąży i wybranie opcji “MC Command Center (Centrum zarządzania)”. Po kliknięciu powinno wyskoczyć okienko z listą dostępnych opcji. Należy zjechać na dół listy i kliknąć zakładkę “MC Pregnancy (Ciąża)”.

kod na dziewczynkę w the sims 4

Po przejściu do odpowiedniej zakładki powinno pojawić się okienko z podsumowaniem aktualnej ciąży Simki. W tym miejscu można sprawdzić, w którym trymestrze ciąży jest Simka i ile nosi dzieci w brzuchu oraz jakiej są płci. Aby mieć dziewczynkę lub chłopca w The Sims 4 należy kliknąć zakładkę “Potomstwo”. Po kliknięciu pojawi się okienko, w którym należy wpisać liczbę dzieci dla każdej z płci. Jeżeli chcemy, aby Simka urodziła jedną dziewczynkę, wówczas przy Kobietach należy wpisać “1”, a przy Mężczyznach “0”.

Po zaakceptowaniu zmian Simka powinna urodzić dziecko wybranej płci. Można odczekać trzy trymestry lub przyspieszyć ciąże w The Sims 4 za pomocą tej samej modyfikacji. Użycie moda to jedyny sposób, który w pełni gwarantuje urodzenie się chłopca lub dziewczynki. Niestety nie zadziała ono na The Sims 4 na konsole. Kod na płeć dziecka w The Sims 4 aktualnie nie jest dostępny, więc dla posiadaczy The Sims 4 na konsole pozostaje karmić Simki warzywami lub owocami i słuchać wybranej stacji radiowej.

5/5 - (21 ocen)
Udostępnij ten wpis!
The Sims 4

Więcej o The Sims 4

The Sims 4 to gra symulacyjna z serii The Sims. Premiera gry odbyła się w 2014 i do tej pory jest rozwijana dzięki nowym dodatkom i akcesoriom. Gra opiera się na symulacji życia na każdym z jego etapów.

Default image
Bigosik
Jestem fanem wielu gier z bardzo różnych gatunków - od symulacji, przez platformówki, aż po strzelanki. Najwięcej czasu spędziłem na pewno w simsach tworząc kolejne pokolenia (szczególnie w The Sims 2) oraz w Minecrafcie budując mnóstwo budowli i eksplorując świat.
Liczba artykułów: 287
Zostaw komentarz

Start Poradniki Kody Quizy