Strona główna » Poradniki » The Sims 4 » Jak przyśpieszyć ciąże w The Sims 4?

Jak przyśpieszyć ciąże w The Sims 4?

Tworzenie kolejnych pokoleń w The Sims 4 to jedna z popularniejszych rodzajów rozgrywki preferowanych przez fanów. Jest ona na tyle popularna, że fani stworzyli wyzwanie o nazwie 100 dzieci, który polegał na rozbudowaniu rodziny aż o 100 nowych bobasów. W tym poradniku przedstawiamy, jak przyspieszyć ciąże w The Sims 4, aby nie było trzeba czekać na narodziny i spełniać zachcianki ciężarnej Simki.

Jak przyspieszyć poród w The Sims 4 za pomocą modyfikacji?

Sama gra The Sims 4 nie pozwala za pomocą żadnego kodu przyspieszyć ciąże. Aby w grze pojawiła się opcja przyspieszania porodu należy pobrać specjalną modyfikację, która odblokowuje szereg opcji związanych z ciążą i porodem.

Krok 1: Pobierz Pregnancy Mega Mod

Aby łatwo zarządzać ciążą w The Sims 4 potrzebny jest specjalny mod o nazwie Pregnancy Mega Mod, który od jakiegoś czasu jest częścią innej modyfikacji o nazwie MC Command Center. W związku z tym należy przejść pod TEN LINK, a następnie kliknąć w odnośnik o nazwie “MC Command Center 2021.1.0”.

przyspieszenie ciąży w The Sims 4

Po kliknięciu w odnośnik powinno pojawić się okienko z pobieraniem pliku o nazwie “McCmdCenter_AllModules_2021_1_0.zip”. Jako lokalizację pobrania pliku sugerujemy folder z modyfikacjami do The Sims 4, który znajduję się w lokalizacji: Dokumenty/Electronic Arts/The Sims 4/Mods

Krok 2: Wypakuj pobraną modyfikację

Po pobraniu pliku należy kliknąć na nim prawym przyciskiem myszy i wybrać opcję “Wypakuj tutaj” z menu. Rozpakowanie archiwum jest możliwe dzięki programowi Winrar lub 7zip. W Windows 10 można to wykonać za pomocą wbudowanej aplikacji za pomocą opcji “Wyodrębnij wszystkie”.

mod na ciąże w The Sims 4

Po wypakowaniu w folderze powinno się pojawić 10 nowych plików z rozszerzeniem package. Po rozpakowaniu początkowy plik o nazwie “McCmdCenter_AllModules_2021_1_0.zip” można usunąć z folderu.

Krok 3: Włącz modyfikację w The Sims 4

Gra The Sims 4 domyślnie ma wyłączoną obsługę modyfikacji, więc aby mod ciążowy działał należy zmienić ustawienia gry. W tym celu należy uruchomić The Sims 4 i w menu kliknąć przycisk z trzema kropkami, który znajduję się po prawej stronie.

The Sims 4 przyspieszenie ciąży

Następnie z menu należy kliknąć pozycję “Opcje gry”. Powinno pojawić się okienko z menu po lewej stronie. Tam należy kliknąć opcję “Inne”, a następnie zaznaczyć dwie pozycje “Włącz zawartość zmodyfikowaną i mody” oraz “Modyfikacje ze skryptami włączone”. Po zaznaczeniu tych opcji wymagane jest ponowne uruchomienie gry.

kod na przyspieszenie porodu the sims 4

Krok 4: Przyspiesz poród w The Sims 4

Jeżeli modyfikacja została prawidłowo zainstalowana, to przyspieszenie porodu jest już bardzo łatwe. W tym celu należy kliknąć na ciężarną Simkę i z menu wybrać opcję “MC Command Center (Centrum zarządzania)”.

jak przyspieszyć poród w the sims 4

Po wybraniu odpowiedniej opcji powinno wyskoczyć okienko z kilkoma pozycjami. Z nich należy kliknąć pozycję “MC Pregnancy (Ciąża)”.

jak przyspieszyć ciąże w the sims 4 mod

Następnie wyskoczy okienko, w którym są wszystkie najważniejsze informację o ciąży Simki – ile dzieci nosi w brzuchu, jakiej są płci, z jakim partnerem zostały poczęte oraz w którym trymestrze jest aktualnie Simka. Przyspieszenie ciąży dostępne jest pod pozycją “Etap ciąży“, więc w nią należy kliknąć.

szybciej poród The Sims 4

Ostatnim krokiem jest wybranie odpowiedniego trymestru ciąży. W tym miejscu można przyspieszyć ciążę Simki do trzeciego (ostatniego) trymestru lub od razu wywołać poród klikając opcję “Ciąża: Poród”.

The Sims 4 jak przyspieszyć ciąże

Po wybraniu opcji z wywołaniem porodu pojawi się komunikat w prawym górnym rogu o rozpoczęciu narodzin.

Jak przyśpieszyć ciąże w The Sims 4 za pomocą kodu?

Przyspieszenie ciąży w The Sims 4 za pomocą kodu jest możliwe dzięki specjalnej modyfikacji o nazwie “AllCheats”, która odblokowuje szereg ciekawych kodów ułatwiających grę. Ta modyfikacja (w odróżnieniu od Pregnancy Mega Mod) pozwala jedynie na przyspieszenie ciąży. Nie można za jej pomocą zajść w ciąże. Poniżej przedstawiamy poradnik, jak przyspieszyć ciąże za pomocą kodu instalując odpowiednią modyfikację.

Krok 1: Pobierz modyfikację AllCheats

Aby odblokować nowe kody w The Sims 4 wymagana jest modyfikacja o nazwie “AllCheats”. Aby ją pobrać należy przejść pod TEN LINK, a następnie zjechać delikatnie myszką w dół i kliknąć w odnośnik o nazwie “Tmex-AllCheats.ts4script”.

The Sims 4 kod na przyspieszenie porodu

Po kliknięciu powinno pojawić się okienko z wyborem lokalizacji pobrania pliku. Jako lokalizację należy wskazać folder z modyfikacjami do The Sims 4, który znajduję się w: Dokumenty/Electronic Arts/The Sims 4/Mods

Krok 2: Włącz modyfikację w grze

Modyfikacja z kodami wymaga włączenia modyfikacji oraz modyfikacji ze skryptami w grze. W tym celu należy uruchomić grę i przejść do menu opcji, które znajduję się pod przyciskiem z trzema kropkami po prawej stronie.

jak wywołać poród w The Sims 4?

Następnie z menu należy wybrać “opcję gry”, a następnie przejść do zakładki “Inne”,,, która znajduję się po lewej stronie. Po przejściu do odpowiedniej zakładki należy zaznaczyć dwie opcje “Włącz zawartość zmodyfikowaną i mody” oraz “Modyfikacje ze skryptami włączone”. Aby ustawienia zostały poprawnie zaczytane konieczne jest ponowne uruchomienie gry.

Krok 3: Wpisz kod na przyspieszenie ciąży

Aby przyspieszyć ciąże w The Sims 4 za pomocą kodu należy przejść do wybranej rodzinki oraz mieć wybraną ciężarną Simkę. Następnie należy uruchomić tryb zaawansowanych kodów. W tym celu należy otworzyć konsole przy pomocy kombinacji klawiszy CTRL + SHIFT + C i wpisać do niej kod testingcheats true i zatwierdzić klawiszem Enter.

kod na szybką ciąże The Sims 4

Następnie należy w konsoli wpisać drugi kod: Sims.add_buff buff_pregnancy_inlabor

Po jego wpisaniu od razu pojawi się komunikat o rozpoczętych narodzinach i wyborze, czy Simka sama ma udać się do szpitala, czy ma jej ktoś towarzyszyć.

ile trwa ciąża w The Sims 4

Ile trwa ciąża w The Sims 4?

Ciąża w The Sims 4 składa się z trzech trymestrów. W tym czasie brzuch Simki stale się powiększa, a plecy stają się coraz bardziej obolałe. Każdy z tych trymestrów trwa 1 simowy dzień. To sprawia, że ciąża w The Sims 4 trwa 3 simowe dni. Simka po 3 dniach od zajścia w ciąże poinformuję, że zaczyna się poród. Czas trwania ciąży jest taki sam niezależnie od ustawień długości życia Simów w menu opcji.

5/5 - (35 ocen)
Udostępnij ten wpis!
The Sims 4

Więcej o The Sims 4

The Sims 4 to gra symulacyjna z serii The Sims. Premiera gry odbyła się w 2014 i do tej pory jest rozwijana dzięki nowym dodatkom i akcesoriom. Gra opiera się na symulacji życia na każdym z jego etapów.

Default image
Bigosik
Jestem fanem wielu gier z bardzo różnych gatunków - od symulacji, przez platformówki, aż po strzelanki. Najwięcej czasu spędziłem na pewno w simsach tworząc kolejne pokolenia (szczególnie w The Sims 2) oraz w Minecrafcie budując mnóstwo budowli i eksplorując świat.
Liczba artykułów: 325
Zostaw komentarz

Start Poradniki Kody