🏠 Strona główna Poradniki The Sims 4 Jak się przeprowadzić w The Sims 4?

Jak się przeprowadzić w The Sims 4?

Jeżeli rodzina w The Sims 4 nie mieści się na początkowej parceli, potrzebna jest przeprowadzka do większego domu. Innym wyjściem jest wyprowadzenie jednego Sima na inną parcelę. W tym poradniku przedstawiamy jak w prosty sposób można się przeprowadzić w The Sims 4 z poziomu rozgrywki i widoku mapy.

Jak można się przeprowadzić w The Sims 4?

Przeprowadzka w The Sims 4 to jeden z etapów rozwoju pokolenia, które dorobiło się odpowiedniej sumy pieniędzy, aby zamieszkać na większej parceli. W The Sims 4 możliwa jest przeprowadzka jednego Sima lub całej rodziny do innego domu. W grze można zmienić miejsce zamieszkania, będąc bezpośrednio w trybie życia, korzystając z komputera lub telefonu.

jak przeprowadzić rodzinę w the sims 4 do innego domu

Można także przeprowadzić Simów z widoku zarządzania światami. W The Sims 4 możliwa jest szybka przeprowadzka nawet do innego miasta – wystarczy znaleźć pustą działkę lub dom. Przed decyzją o przeprowadzce warto sprawdzić fundusze rodziny, czy są one wystarczające na zakup nowej działku lub nowego domu.

Jak przeprowadzić rodzinę w The Sims 4 do innego domu?

W The Sims 4 można przeprowadzić całą rodzinę do innego domu za pomocą telefonu lub komputera. Aby rozpocząć proces przeprowadzki, wystarczy kliknąć ikonę telefonu, która znajduję się w lewym dolnym rogu ekranu. Następnie na telefonie należy wybrać zakładkę z samochodem “Podróż” i z dostępnej listy wybrać opcję “Przenieś rodzinę”. Jeżeli Sim korzysta z komputera, należy przejść do zakładki “Rodzina”, a następnie wybrać opcję “Przenieś rodzinę”.

sims 4 jak przeprowadzić rodzine

Po wybraniu odpowiedniej opcji pojawi się ekran ładowania, a następnie widok zarządzania światami. Z tego poziomu należy wybrać nowy dom lub pustą działkę. Na kolor zielony zaznaczone są na mapie działki, które rodzina może zakupić. Należy pamiętać, że przeprowadzenie rodziny w The Sims 4 kosztuje, więc nie wszystkie domy będą dostępne. Po wybraniu konkretnej parceli należy kliknąć na nią lewym przyciskiem myszy, a następnie zatwierdzić przeprowadzkę klikając ikonę ciężarówki w prawym dolnym rogu.

Przeprowadzka rodziny w The sims 4

Po zatwierdzeniu przeprowadzki powinno wyskoczyć okienko z opcją zatrzymania lub sprzedaży mebli z aktualnej parceli. Pierwsza opcja sprawi, że wszystkie meble zostaną przeniesione do wyposażenia rodziny. Druga opcja sprawi, że obiekty zostaną sprzedane, a fundusz rodziny zostanie powiększony. Podczas przeprowadzki do nowego domu należy także określić, czy ma on być już wyposażony w meble, czy pusty. Wybranie opcji “Zniweluj działkę” sprawi, że parcela po wprowadzeniu będzie kompletnie pusta. Po zatwierdzeniu wprowadzonych zmian gra przeniesie wybraną rodzinę w The Sims 4 do nowej lokalizacji.

the sims 4 jak przeprowadzic rodzine

Istnieje także możliwość przeprowadzenia rodziny w The Sims 4 z widoku mapy. W tym celu należy kliknąc na ikonę zarządzania światami (F5), która znajduję się w prawym górnym rogu. Po przeniesieniu na widok mapy należy kliknąć lewym przyciskiem myszy na dom wybranej rodzinki. Kolejnym krokiem jest kliknięcie ikony z trzema kropkami w prawym dolnym rogu ekranu i wybranie opcji “Wyprowadź rodzinę”.

Wyprowadzenie rodziny w The sims 4 z widoku mapy

Kolejne kroki są dokładnie takie same, jak w przypadku wyprowadzi za pomocą telefonu lub komputera. Należy wybrać nową działkę lub dom, a następnie potwierdzić przeprowadzenie rodziny do nowej lokalizacji.

Przeprowadzka rodziny w The Sims 4 krok po kroku

 1. Kliknij na telefon lub komputer i wybierz opcję “Przenieś rodzinę”
 2. Wybierz nowy dom lub pustą parcelę z widoku mapy
 3. Sprzedaj meble lub przenieś je do wyposażenia rodziny
 4. Wybierz, czy nowy dom ma być urządzony, czy pusty
 5. Zatwierdź przeprowadzkę

Jak przeprowadzić jednego Sima w The Sims 4?

W The Sims 4 istnieje możliwość wyprowadzenia tylko jednego Sima do innego domu. Wystarczy kliknąć na ikonę telefonu w lewym dolnym rogu ekranu, przejść do zakładki “Podróż” i wybrać opcję “Oddziel się od rodziny i wyprowadź się”. Dokładnie taka sama opcja dostępna jest z poziomu komputera. Wystarczy kliknąć na obiekt lewym przyciskiem myszy i przejść do zakładki “Rodzina”, a następnie wybrać opcję “Oddziel się od rodziny i wyprowadź się”.

jak przeprowadzić sima do innego domu w the sims 4

Po wybraniu opcji wyprowadzki jednego Sima wyskoczy okienko z wyborem Sima, który ma się wyprowadzić. Na tym etapie można także zdecydować, ile pieniędzy ma zabrać ze sobą Sim. Aby przypisać Simowi pieniądze, należy wpisać wybraną kwotę, a następnie kliknąć strzałkę po prawej stronie.

jak przeprowadzić jednego sima z rodziny w the sims 4

Po zatwierdzeniu przeprowadzki należy wybrać nowy dom lub działkę dla Sima. Z poziomu mapy wystarczy kliknąć na dostępną parcelę i potwierdzić wprowadzenie się. Simowie mają możliwość zamieszkania na pustych parcelach lub wprowadzić się do istniejących rodzin.

Jednego Sima można także wyprowadzić w The Sims 4 z widoku mapy. W tym celu należy przejść do widoku zarządzania światami, a następnie kliknąć na działkę wybranej rodziny. W prawym dolnym rogu ekranu pojawią się ikony zarządzania rodziną. Z dostępnych opcji należy wybrać “Więcej”, a następnie “Zarządzanie rodziną”. Następnym krokiem jest wybranie opcji “Przenieś Simów między rodzinami”.

jak przeprowadzić sima w the sims 4

Po wybraniu odpowiedniej opcji powinno pojawić się okienko z dzieleniem i łączeniem rodzin. Z tego poziomu można zdecydować, który Sim ma się wyprowadzić i ile pieniędzy zabierze ze sobą. Sima można wysłać do istniejącej rodziny na świecie lub stworzyć nową rodzinę. Po zaakceptowaniu zmian wyprowadzony Sim znajdzie się w zakładce zarządzania rodzinami bez przypisanej lokalizacji.

sims 4 przeprowadzka

Sima można wprowadzić do nowego domu lub nowej parceli przechodząc do zakładki zarządzania rodzinami, a następnie wybierając opcję “Przenieś rodzinę na parcelę”.

Przeprowadzka jednego Sima w The Sims 4 krok po kroku

 1. Na telefonie lub komputerze wybierz opcję “Oddziel się od rodziny i wyprowadź się”
 2. Wybierz Sima, który ma się wyprowadzić
 3. Przekaż fundusze, które zabierze ze sobą Sim
 4. Wybierz nowy dom lub pustą działkę dla Sima
 5. Wybierz czy nowy dom ma być wyposażony, czy pusty
 6. Zatwierdź wyprowadzenie się Sima

5/5 - (29 ocen)
Udostępnij ten wpis!
The Sims 4

Więcej o The Sims 4

The Sims 4 to gra symulacyjna z serii The Sims. Premiera gry odbyła się w 2014 i do tej pory jest rozwijana dzięki nowym dodatkom i akcesoriom. Gra opiera się na symulacji życia na każdym z jego etapów.

Default image
Bigosik
Jestem fanem wielu gier z bardzo różnych gatunków - od symulacji, przez platformówki, aż po strzelanki. Najwięcej czasu spędziłem na pewno w simsach tworząc kolejne pokolenia (szczególnie w The Sims 2) oraz w Minecrafcie budując mnóstwo budowli i eksplorując świat.
Liczba artykułów: 287
Zostaw komentarz

Start Poradniki Kody Quizy