🏠 Strona główna Poradniki The Sims 4 Jak adoptować dziecko w The Sims 4?

Jak adoptować dziecko w The Sims 4?

Adopcja dziecka jest możliwa w każdej części gry z serii The Sims. Jest to świetna opcja dla simów, którzy są samotni, nie chcą romansować z innymi simami lub dla par jednopłciowych. Adopcja dziecka w The Sims 4 jest bardzo łatwa i trwa dosłownie klika minut. Poniżej przedstawiamy poradnik jak szybko można adoptować dziecko!

Adopcja dziecka w The Sims 4 – poradnik

Jeżeli nie chcesz męczyć się z ciążą simki lub pogrywasz samotnym simem, a chcesz powiększyć rodzinę to idealnym sposobem będzie adopcja. W The Sims 4 jest ona bardzo ułatwiona i wymaga od nas tylko kilku kliknięć. Ważne – adoptować dzieci w The Sims 4 mogą tylko młodzi dorośli lub starsi simowie..

Krok 1: Adoptuj dziecko przez komputer lub telefon

W The Sims 4 adopcji dzieci dokonuje się przy pomocy komputera lub telefonu. Aby tego dokonać należy kliknąć na komputer i wybrać opcję „Rodzina…”, a następnie „Adoptuj (1 000§)”.

Adopcja dziecka w The Sims 4
The Sims 4 adopcja dziecka

Jeżeli na parceli domowej nie ma komputera, można udać się na parcelę publiczną, gdzie komputer jest dostępny np. do biblioteki w Wierzbowej Zatoczce.

Adoptowanie dziecka w The Sims 4 jest też możliwe za pomocą telefonu komórkowego. Aby tego dokonać należy kliknąć w ikonę telefonu, która znajduje się w lewym dolnym rogu ekranu. Po pojawieniu się wirtualnej komórki należy kliknąć w ikonę z domkiem i wybrać opcję “Wynajmij usługi”.

Adopcja dziecka przez telefon w The Sims 4

Po wybraniu tej opcji sim wyciągnie telefon i po chwili powinno pojawić się okienko, z którego należy wybrać opcję “Adoptuj dziecko za 1 000 §”.

Adoptowanie dzieci w The Sims 4

Krok 2: Wybierz dziecko do adopcji

Po wybraniu odpowiednich opcji na komputerze lub telefonie, powinno wyskoczyć okienko z katalogiem losowych pociech do adopcji. W The Sims 4 można adoptować niemowlęta, małe dzieci i dzieci. Aby upewnić się w jakiej grupie wiekowej znajduje się dziecko należy najechać kursorem na zdjęcie. Po wybraniu dziecka należy kliknąć na wybrany portret i potwierdzić wybór.

Jak zaadoptować dziecko w The Sims 4

Przy wyborze nie warto sugerować się fryzurą oraz ubraniem – je w każdym momencie można zmienić.

Krok 3: Udaj się do ośrodka adopcyjnego

Po wybraniu dziecka, sim odejdzie od komputera i uda się poza parcelę do ośrodka adopcyjnego po dziecko. Od razu po wyjściu z konta rodziny zostanie pobrane 1 000§.

Adoptowanie dziecka w sims 4

Krok 4: Wybierz imię i nazwisko dziecka

Po upływie simowej godziny na parceli pojawi się sim wraz z nowym członkiem rodziny. Od razu po przybyciu na miejsce wyskoczy okienko z możliwością wpisania imienia oraz nazwiska dla dziecka. Po prawej stronie jest dostępna ikona kostki, która powoduje wylosowanie imienia i nazwiska.

Adoptowane dziecko w The Sims 4

Krok 5: Świętuj przybycie nowego członka rodziny

Z powodu przybycia nowego dziecka wszyscy simowie w rodzinie, którzy pracują otrzymają komunikat o możliwości wzięcia dnia urlopu na tzw. sprawy rodzinne.

Ośrodek adopcyjny w The Sims 4

Jeżeli wszystko przebiegło zgodnie z planem, nowe dziecko powinno pojawić się w drzewie genealogicznym rodziny jako pełnoprawny członek.

The Sims 4 jak adoptować dziecko

Czy można oddać dziecko do adopcji w The Sims 4?

W The Sims 4 nie można oddać dziecka do adopcji. Można jednak adoptowane dziecko przenieś do innej rodziny. W tym celu należy udać się do trybu zarządzania światem, kliknąć w wybraną rodzinę i wybrać opcję „zarządzaj rodziną”. W tym miejscu należy adoptowane dziecko przenieś do innej rodziny i zapisać.

Czy opieka społeczna może odebrać adoptowane dziecko w The Sims 4?

Tak! Jeżeli adoptowane dziecko będzie zaniedbywać obowiązki w szkole lub będzie głodne to opieka społeczna zabierze dziecko. Co ciekawe, na parceli nie pojawia się pracownik opieki społecznej. Dziecko samo znika z parceli. W odróżnieniu od poprzednich części The Sims, w czwartej odsłonie opieka społeczna zabiera tylko zaniedbane dziecko. W Poprzednich częściach zabierane były wszystkie dzieci.

Ile dzieci można adoptować w The Sims 4?

Jeżeli w rodzinie mamy jednego dorosłego sima to pod opiekę można przygarnąć maksymalnie 7 dzieci. The Sims 4 pozwala na posiadanie w rodzinie jedynie 8 simów lub zwierzaków. Jeżeli w rodzinie łącznie jest 8 simów to adopcja będzie niemożliwa.

5/5 - (16 ocen)
Udostępnij ten wpis!
The Sims 4

Więcej o The Sims 4

The Sims 4 to gra symulacyjna z serii The Sims. Premiera gry odbyła się w 2014 i do tej pory jest rozwijana dzięki nowym dodatkom i akcesoriom. Gra opiera się na symulacji życia na każdym z jego etapów.

Default image
Bigosik
Jestem fanem wielu gier z bardzo różnych gatunków - od symulacji, przez platformówki, aż po strzelanki. Najwięcej czasu spędziłem na pewno w simsach tworząc kolejne pokolenia (szczególnie w The Sims 2) oraz w Minecrafcie budując mnóstwo budowli i eksplorując świat.
Liczba artykułów: 287
Zostaw komentarz

Start Poradniki Kody Quizy