Gra Grand Theft Auto V
Newsy i Kody

Grand Theft Auto V
Grand Theft Auto V

Grand Theft Auto V w skrócie

Grand Theft Auto V (GTA V) – komputerowa gra akcji, należąca do serii Grand Theft Auto. Została wydana na konsole PlayStation 3 i Xbox 360 17 września 2013 przez studio Rockstar Games.

Najnowsze newsy Grand Theft Auto V

GTA 5 w 4K i 60 FPS na PlayStation 5?

GTA 5 w 4K i 60 FPS na PlayStation 5?

Studio Rockstar od zapowiedzi i opublikowaniu zwiastuna GTA 5 na nowe konsole cały czas milczy. Na oficjalnej stronie PlayStation pojawiła się wzmianka o możliwościach graficznych tytułu na...

Wszystkie newsy

Kody Grand Theft Auto V

Wszystkie kody
Grand Theft Auto V

Pozostałe gry z serii

Grand Theft Auto V
Cała Seria Grand Theft Auto

Powiązane tematy


Więcej o Grand Theft Auto V

Grand Theft Auto V (inaczej GTA 5) mimo wydania w 2013 roku, nadal jest jedną z najchętniej nabywanych produkcji studia Rockstar Games, co stoi za tak dużym sukcesem produkcji?

Sukces Grand Theft Auto V

Bardzo ważnym czynnikiem jest fakt, iż Grand Theft Auto V jest kolejną odsłoną z kultowej już serii gier o skrótowej nazwie GTA, a gdy dodamy do tego bardzo wysoką jakość gry samej w sobie – zyskujemy przepis na szalenie udaną produkcję. Słowo szalenie nie znalazło się tutaj przypadkowo, bowiem, zdaniem wielu fanów serii, to właśnie ta odsłona jest tą najbardziej dynamiczną oraz posiada nietypową fabułę, zahaczającą czasem nawet o groteskę.

Akcja gry Grand Theft Auto V

Akcja gry GTA V toczy się w fikcyjnym stanie San Andreas, wzorowanym na Kalifornii ze świata rzeczywistego. Odwiedzić możemy miasta znane z poprzednich odsłon cyklu, takie jak przykładowo dobrze znane wszystkim Los Santos. Studio Rockstar po raz kolejny nie zawiódł w parodiowaniu szarej rzeczywistości, obracając zjawiska, z którymi mamy do czynienia w żart z kategorii czarnego humoru.

Grand Theft Auto V jest niezaprzeczalnie najbardziej zaawansowaną technologicznie częścią serii w porównaniu do jego poprzedników. Rozgrywka toczy się w otwartym świecie, a fabuła, mimo pewnej liniowości, angażuje gracza oraz zachęca do dalszego odkrywania wirtualnego uniwersum gry. Warty wspomnienia jest fakt, iż nie sterujemy jednym, a aż trzema protagonistami produkcji – Michaelem oraz Trevorem, których łączy wspólna, kryminalna przeszłość, oraz Franklinem, który został wplątany w niebezpieczne perypetie na drodze przypadku.

Spokojne życie Michaela zostaje zachwiane w momencie nakrycia swej żony na zdradzie z instruktorem tenisa, co w wyniku kilku zbiegów okoliczności prowadzi do zniszczenia willi jednego z najgroźniejszych baronów narkotykowych. Brzmi absurdalnie? Być może, ale jakże zachęcająco by dowiedzieć się, jak do tego doszło!

Kolejny z protagonistów, Trevor, odnajduje swojego dawnego kompana, Michaela, w wyniku nagłośnienia wydarzenia o napadzie na sklep jubilerski. Do dwójki byłych gangsterów dołącza również młody chłopak imieniem Franklin, wychowany w getcie, który pragnie w rychły sposób zdobyć sporą gotówkę, niekoniecznie w legalny sposób.

Rozrywka Grand Theft Auto V

Zdaniem wielu graczy, najbardziej dopracowanym elementem gry GTA V jest jednak jej rozgrywka. Gameplay ma do zaoferowania nam zarówno misje fabularne, jak i obszerny, bogaty w detale oraz wiele interakcji otwarty świat. Rozgrywka polega także na wykonywaniu misji pobocznych, takie jak przykładowo napady na najróżniejsze miejsca. Niesamowite wyposażenie otwartego świata w detale jest efektem stworzenia mapy gry na podstawie ponad 250 tysięcy zdjęć miasta Los Angeles oraz jego okolic. Zwiedzać możemy nie tylko tereny miejskie, ale także bezkresne polany, pustynie, lasy, oraz nawet oceany.

Podczas eksploracji do naszego użytku pozostawione są najróżniejsze pojazdy, takie jak samochody, motocykle, a nawet helikoptery tudzież motorówki wodne. Podczas rozgrywki uraczeni zostaniemy również urozmaiceniami w stylu możliwości inwestowania wirtualnych pieniędzy w nieruchomości lub zakup innych, rozbudowującymi rozgrywkę przedmiotami. Istnieje również możliwość spędzenia czasu w minigrach najróżniejszego gatunku, takich jak przykładowo relaksująca gra w tenisa, ale też i pełne emocji hakowanie systemów komputerowych.

GTA Online

Niesamowicie ważnym czynnikiem decydującym o gigantycznym sukcesie gry była również decyzja o wprowadzeniu do gry trybu multiplayer, w którym spotkać możemy się z ludźmi z całego świata oraz wspólnie organizować napady. GTA Online, gdyż taka jest oficjalna nazwa trybu sieciowego GTA V, posiada wielu zwolenników, ale także i przeciwników.

Jest to temat rzeka, który z całą pewnością zasługuje na zupełnie odrębny artykuł. Mimo upływu lat oraz kilku mniejszych mankamentów produkcji, Grand Theft Auto V nadal zgarnia wiele najwyższych not na najpopularniejszych platformach z grami, tak więc, jeżeli wśród czytających znajduje się ktoś, kto jeszcze z ową produkcją nie miał styczności – to z całą pewnością można stwierdzić, iż warto tę zaległość nadrobić.

Wymagania GTA 5

Minimalne wymagania systemowe:

 • System operacyjny: Windows 8.1 64-bitowy, Windows 8 64-bitowy, Windows 7 64-bitowy z Service Pack 1
 • Procesor: Intel Core 2 Quad CPU Q6600 @ 2,4 GHz (4 rdzenie) lub AMD Phenom 9850 Quad-Core Processor (4 rdzenie) @ 2,5 GHz
 • Pamięć: 4 GB RAM
 • Karta graficzna: NVIDIA 9800 GT 1 GB lub AMD HD 4870 1 GB (DX 10, 10.1, 11)
 • Miejsce na dysku: 72 GB dostępnej przestrzeni
 • Karta dźwiękowa: w 100% zgodna z DirectX 10

Zalecane wymagania systemowe:

 • System operacyjny: Windows 8.1 64-bitowy, Windows 8 64-bitowy, Windows 7 64-bitowy z Service Pack 1
 • Procesor: Intel Core i5 3470 @ 3,2 GHz (4 rdzenie) lub AMD X8 FX-8350 @ 4 GHz (8 rdzeni)
 • Pamięć: 8 GB RAM
 • Karta graficzna: NVIDIA GTX 660 2 GB lub AMD HD7870 2 GB
 • Miejsce na dysku: 72 GB dostępnej przestrzeni
 • Karta dźwiękowa: w 100% zgodna z DirectX 10

Start Poradniki Kody