PlayStation Plus
Sekcja Newsów


Więcej o PlayStation Plus

PS Plus (lub też PlayStation Plus) to usługa subskrypcyjna od firmy Sony przeznaczona dla użytkowników konsol PlayStation. W ramach niej gracze otrzymują możliwość przydzielenia nowych gier do swojej biblioteki, które będą dostępne tak długo, jak użytkownik będzie opłacał swoją subskrypcję. Po zakończeniu subskrypcji gry są usuwane z biblioteki gracza. Dodatkowo usługa pozwala na korzystanie z dodatkowych materiałów, możliwości zapisywania postępów w grze w chmurze, korzystanie trybu wieloosobowego online, dodatkowych rabatów w sklepie PlayStation Store oraz dostęp do usługi Video Pass.

Co to jest PS Plus?

PS Plus to usługa subskrypcyjna, która pozwala graczom dodawać gry do swojej biblioteki w ramach abonamentu. Ponadto usługa pozwala na:

 • dostęp do wieloosobowych gier online
 • specjalne rabaty w sklepie PlayStation Store
 • 100 GB na przechowywanie danych gier, w tym zapisów i dodatkowych materiałów
 • Dostęp do usługi PlayStation Video Pass.

Jeżeli chodzi o gry, to sprawa wygląda następująco:

 1. Platforma co miesiąc udostępnia wybrane gry w ramach subskrypcji, które można przydzielić do konta.
 2. Gracz w określonym czasie powinien dodać te gry do swojej biblioteki. Od tego czasu może tę grę pobierać i uruchamiać za pomocą swojego konta.
 3. Przypisana gra będzie dostępna dla gracza tak długo, dopóki odnawia swoją subskrypcję PS Plus. Gdy gracz zrezygnuje z usługi lub skończy się do niej dostęp i nie odnowi jej na czas, gry w bibliotece przepadają.

Jakie gry dostępne są w ramach usługi PS Plus?

W ramach tej usługi dostępne są zazwyczaj większe tytuły, w tym często również nowości. Zdarza się, że niektóre gry są dostępne nawet w dniu premiery, co oznacza dostęp do świeżutkiej produkcji w bardzo szybkim czasie i atrakcyjnej cenie. Niestety nie można cofnąć się z listą gier, dlatego też nie można przydzielić do konta gier, które były dostępne w usłudze wcześniej.

Gry mogą być z różnych gatunków: akcji, RPG, horroru, survivalu i wiele więcej. Z pewnością każdy gracz znajdzie coś dla siebie w ramach tej usługi.

Jak się dostępne pakiety w ramach PlayStation Plus?

Usługa PlayStation Plus oferuje trzy różne pakiety, różniące się tylko długością trwania usługi i czasu:

 • Usługa PS Plus na 12 miesięcy
 • Usługa PS Plus na 3 miesiące
 • Usługa PS Plus na 1 miesiąc (wymagana karta kredytowa lub debetowa, lub konto PayPal)

Ile kosztuje PS Plus?

Cena usługi różni się w zależności od długości wybranego planu:

 • PS Plus na 12 miesięcy to wydatek 240 zł co rok, co daje około 20 złotych na miesiąc,
 • PS Plus na 3 miesiące to wydatek 100 zł co 3 miesiące, co daje około 34 złote na miesiąc,
 • PS Plus na 1 miesiąc to wydatek 37 złotych co miesiąc.

Najbardziej opłacalną opcją dla gracza jest zdecydowanie opcja na 12 miesięcy płatna z góry, która jest najkorzystniejsza pod względem finansowym.

Gdzie można kupić PS Plus?

Usługę PS Plus można zakupić na oficjalnej stronie PlayStation Plus. Po zalogowaniu się można zakupić i przypisać usługę do wybranego konta. Na tej stronie można również zarządzać usługą, wybranym planem i kilkoma dodatkowymi aspektami, w tym wybraną metodą płatności i informacjami na temat karty płatniczej.


Powiązane gry


Start Poradniki Kody