Strona główna » Newsy » Dead by Daylight: Nadchodzi nowe DLC Portrait of a Murder (PTB)

Dead by Daylight: Nadchodzi nowe DLC Portrait of a Murder (PTB)

W dniu 9 listopada została udostępniona testowa wersja DBD z nowym rozdziałem Portrait of a Murder. Dodatek wprowadza nowego zabójcę Artystkę, ocalałego Jonaha Vasqueza oraz mapę Gniazdo kruków.

Portrait of a Murder

Portrait of a Murder to dwudzieste drugie rozszerzenie do Dead by Daylight, które wprowadza nowe oryginalne postacie o pochodzeniu chilijskim. Rozdział dodaje do gry nowego zabójcę – Artystkę, nowego ocalałego – Jonaha Vasqueza oraz całkowicie nową mapę – Zapomniany cmentarz: Gniazdo kruków. Jak podaje krótki opis od twórców, Carmina Mora to uzdolniona malarka, która po brutalnym okaleczeniu została zabrana przez Byt, a nowy ocalały Jonah Vasquez obdarzony ścisłym, matematycznym umysłem jest zdeterminowany, aby szukać prawdy – bez względu na koszty. Obie postacie związane są z Gniazdem Kruków – cmentarzem znajdującym się na chilijskiej pustyni.

Artystka – Carmina Mora

dbd zabójca Artystka

Jak dowiadujemy się z krótkiego opisu postaci, Carmina Mora to zarazem uzdolniona, jak i udręczona artystka. Zabójczyni charakteryzuje się atakami na odległość posyłając złowieszcze kruki w różne miejsca na mapie. Za pośrednictwem swojej mocy Artystka może ujawnić lokalizację ocalałych oraz ich atakować.

Umiejętności Artystki

Umiejętności specjalne Artystki to:

 • Ponure objęcia – Za powieszenie czterech różnych ocalałych, umiejętność aktywuje się – byt blokuje wszystkie generatory na 30 sekund, a aura obsesji jest widoczna dla zabójcy przez 4 sekundy.
 • Hak Plagi: Rezonans bólu – jest to kolejna umiejętność typu Hak plagi, która uaktywnia się za powieszenie ocalałego na wybranych hakach (oznaczonych na biało). Za każdym razem, gdy ocalały zawiśnie na haku plagi, generator z największym postępem wybuchnie tracąc natychmiast 15% postępu. Generator ulega regresji, a ocalali naprawiający generator krzykną, co ujawni ich lokalizację.
 • Klątwa: Penitmento – pozwala widzieć aurę zniszczonych totemów. Perk pozwala na zamienienie zniszczonego totemu w odrodzony totem. Im większa liczba odrodzonych totemów, tym potężniejsze zapewniają efekty:
  • 1 odrodzony totem zapewnia zmniejszoną prędkość naprawy generatorów o 30%
  • 2 odrodzone totemy: zmniejszone tempo leczenia o 30%
  • 3 odrodzone totemy: możliwość podniesienia się ocalałego zwolnione o 30%
  • 4 odrodzone totemy: zmniejszona prędkość otwierania bram o 30%
  • 5 totemów: wszystkie totemy zostają zablokowane przez Byt.

Gdy odrodzony totem zostaje usunięty, jego szczątki są pożerane przez Byt.

Ocalały – Jonah Vasquez

Nowy ocalały Jonah Vasquez

Jonah to matematyczny geniusz wykorzystujący logikę, by pomagać swojej drużynie. Zajmuje się rozwiązywaniem zagadek logicznych, rozumie skomplikowane rozwiązania matematyczne oraz dostrzega naukę w każdej materii życia. Pracuje dla CIA, gdzie specjalizuje się łamaniem szyfrów.

Umiejętności Jonah Vasquez

Umiejętności specjalne Jonaha to:

 • Przezwyciężenie – po otrzymaniu obrażeń ocalały otrzymuje dodatkowe 2 sekundy do uzyskanego sprintu. Perk powoduje Wyczerpanie na 40 sekund i nie może zostać użyty, gdy ocalały jest już Wyczerpany z powodu innej umiejętności.
 • Działanie korekcyjne – ocalały rozpoczyna grę z 3 żetonami. Za trafienie świetnego testu umiejętności zyskuje dodatkowy żeton – łącznie do 5 sztuk. Gdy ocalały, z którym gracz współpracuje poniesie porażkę w teście umiejętności, żeton jest konsumowany, a jego porażka zostaje zamieniona na dobry test umiejętności.
 • Urok: Wykładniczość – jest to kolejna umiejętność związana z błogosławieniem totemów. Gdy totem zostanie pobłogosławiony, każdy ocalały w zasięgu 24 metrów otrzymuje 100% premię to podniesienia się z ziemi oraz może samodzielnie wstać.

Mapa – Zapomniany cmentarz: Gniazdo kruków

Zapomniany Cmentarz: Gniazdo kruków

Wraz z DLC do gry zostanie także dodana nowa mapa Zapomniany cmentarz: Gniazdo kruków. Jest to pierwsza lokacja znajdująca się w klimacie pustynnym. Z historii dowiadujemy się, że Gniazdo kruków to chilijski cmentarz, którego dawną rangę przywróciło makabryczne morderstwo Carminy Mory i jej przyjaciół. Na mapie oprócz grobowców, znajduje się także strzelista krypta stanowiąca główny budynek oraz chata zabójcy utrzymana w stylu pustynnym.

Podsumowanie

Premiera rozdziału Portrait of the Murder odbędzie się prawdopodobnie w ostatnich tygodniach listopada. Testowa wersja dodatku jest obecnie dostępna do pobrania dla posiadaczy gry na platformie Steam. Instrukcja pobierania wersji PTB znajdziecie w naszym poradniku.

5/5 - (2 ocen)
Sdílejte tento příspěvek!
Dead by Daylight
Default image
Mrrroziu
Miłośnik gier typu horror survival, jak i ogromny fan symulatorów. Ostatnio najwięcej czasu spędzam przy Dead by Daylight, przy grze będącej dla mnie świetnym zastrzykiem adrenaliny. W wolnych chwilach lubię też zaglądać do świata Minecrafta i The Sims realizując tam swoje szalone pomysły.
Liczba artykułów: 22
Zostaw komentarz

Start Poradniki Kody