Jak pobrać wersję PTB do Dead by Daylight?

Testowa wersja Dead by Daylight jest udostępniana przez twórców najczęściej na kilka tygodni przed opublikowaniem nowego DLC lub większej aktualizacji. Za pomocą naszego poradnika dowiesz się czym dokładnie jest wersja PTB i jak je pobrać.

Co to PTB i kiedy jest wydawane?

PTB to akronim od angielskiego Public Test Build, który po prostu oznacza Publiczną Wersję Testową gry. Twórcy gry udostępniają wersję beta zazwyczaj 3 tygodnie przed zaplanowanym większym patchem lub przed wydaniem nowego dodatku. Beta jest świetną możliwością do bezpłatnego zagrania w nowy dodatek i wcześniejszego zapoznania się ze wszystkimi zmianami. Studio zaś, za pomocą ankiet i przemyśleń graczy na forum, zbiera opinie i wprowadza ewentualne zmiany.

Testowe wersje pojawiają się cyklicznie w odstępie około 1,5 miesiąca.  Choć nowe DLC wydawane są średnio raz na 3 miesiące, Behaviour w międzyczasie wydaje także aktualizacje wprowadzające większe zmiany w istniejącej wersji gry, np. balans zabójców, zmiany w umiejętnościach czy ostatnio przeprowadzane reworki graficzne map.

Uwaga: wersje PTB dostępne są jedynie dla graczy posiadających kopię gry na Steam.

dbd informacje o aktualizacji

Informacje o wersjach PTB można zawsze zobaczyć na oficjalnym forum gry w kategorii News i należącej do niej podkategorii General News.

Twórcy udostępniają także tak zwane patch notesy, czyli opis dotyczący tego co zostało dodane, jakie elementy zmodyfikowano oraz jakich błędów można się spodziewać.

Wersja testowa a postęp gry

Gracz, który zdecyduje się na zagranie na wersji testowej nie musi się martwić o utracenie osiągniętych postępów w grze. PTB wykorzystuje utworzony około tydzień wcześniej oddzielny stan zapisu gry. To oznacza, że wszelkie operacje wykonane na testowej wersji nie wpływają w żaden sposób na główny stan gry.

Jak pobrać testową wersję gry na Steam?

Pobranie wersji testowej jest bardzo proste i ogranicza się zaledwie do wykonania kilku kroków.

Krok 1: Przejdź do właściwości gry

Dead by Daylight wersja ptb

W tym celu wybierz z listy gier Dead by Daylight, a następnie kliknij prawym przyciskiem myszy i przejdź do Właściwości.

Krok 2: Przejdź do zakładki Beta

Pobieranie ptb do dbd

W tej zakładce można wybrać wersję bety, w której chce się wziąć udział.

Krok 3: Wybierz wersję testową

Dead by Daylight wersja beta

Za pomocą rozwijanego pola, wybierz z listy wersję nazwaną public-test – External Branch for Public Tests.

Poradnik jak pobrać testową wersję Dead by Daylight

Po wybraniu wersji gra automatycznie zacznie się aktualizować, a na liście gier obok Dead by Daylight pojawi się dopisek [public-test].

Jak odinstalować testową wersję gry?

Odinstalowywanie testowej wersji gry odbywa się analogicznie jak jej pobieranie. W kroku 3, wybierz z listy pozycję Brak. W tym przypadku gra także automatycznie zmieni swoją wersję.

Udostępnij ten wpis!
Default image
Mrrroziu
Miłośnik gier typu horror survival, jak i ogromny fan symulatorów. Ostatnio najwięcej czasu spędzam przy Dead by Daylight, przy grze będącej dla mnie świetnym zastrzykiem adrenaliny. W wolnych chwilach lubię też zaglądać do świata Minecrafta i The Sims realizując tam swoje szalone pomysły.
Liczba artykułów: 9
Zostaw komentarz