🏠 Strona główna Newsy Nowy Mid-Chapter do Dead by Daylight już dostępny

Nowy Mid-Chapter do Dead by Daylight już dostępny

Dziś została udostępniona nowa aktualizacja do Dead by Daylight wprowadzająca usprawnienia w plikach gry, nowe opcje sterowania oraz zmiany w umiejętnościach i w add-onach dla zabójców.

Wprowadzone zmiany

Nowe szamotanie w dbd

Styczniowa aktualizacja nie wprowadza dużo zmian widocznych gołym okiem dla graczy dbd. Twórcy skupili się głównie na optymalizacji plików gry, w celu ograniczenia wielkości pobieranych aktualizacji. Nie mniej jednak trzeba być przygotowanym, że aktualna aktualizacja jest dosyć obszerna i pobiera większość plików gry na nowo.

Kolejną zmianą w aktualizacji jest nowa zakładka dotycząca ustawień Beta. Od teraz gracze niezależnie od platformy będą mogli testować różne funkcjonalności udostępnione od twórców bez pobierania dodatkowych plików. W tej aktualizacji taką opcją jest nowy system wiggle’a, czyli szamotania się za pomocą skillchecków, a nie jak dotychczas przycisków z klawiatury. Za korzystanie z funkcji Beta można uzyskać dodatkowe bloodpointsy.

Na oficjalnym forum twórcy także zasygnalizowali prace nad tzw. Solo Survivor Experience, czyli nad usprawnieniem rozgrywki dla graczy, którzy nie grają w drużynie ze znajomymi. Nie mniej jednak nie pojawiły się żadne zmiany w tym kierunku. Patch notesy milczą także o usprawnieniach wprowadzonych w matchmakingu, jednakże tutaj trzeba mieć na uwadze, że devsi nie zawsze informują o wszystkim. Więcej o zmianach opisywaliśmy także w newsie dotyczącym PTB nowego mid-chaptera.

Zmiany w umiejętnościach

W związku z balansem gry wprowadzono zmiany dla następujących umiejętności:

 • Maniak Techniki (Gearhead) – perk teraz uruchamia się po pomyślnym zranieniu ocalałego. Gdy ocalały, który naprawia generator trafi w świetny test umiejętności jego aura podświetli się na 6/8/10 sekund.
 • Zapamiętaj mnie (Remember me) – tokeny umiejętności nabijają się także po trafieniu ocalałego atakiem specjalnym (wcześniej był to tylko atak bazowy)
 • Cios Łaski (Coup de Grace) – zasięg działania został zwiększony do 70/75/80% (zmiana z 40/50/60 %)
 • Tajemny pościg (Furtive Chase) – tokeny teraz nie są kasowane, gdy obsesja zginie.
 • Czuwak (Dead’s Man Switch) – perk aktywuje się teraz, gdy jakikolwiek ocalały zostanie powieszony na haku
 • Urok: Krąg uzdrowienia (Boon: Circle of Healing) – umiejętność została znerfiona i efekty leczenia zostały zmniejszone do 65/70/75% (z 90/95/100%)
 • Do utraty tchu (Boil Over) – efekty szamotania zostały zwiększone do 50/75/100%, widoczność haków dla killera jest teraz ograniczona do 16 m (wcześniej 10/12/14 m). Gdy zabójca spadnie z wysokości, ocalały uzyska dodatkowe 25% postępu do szamotania się.
 • Zakłócenie (Distortion) – perk posiada teraz 4 tokeny (zmiana z 3)
 • Zapnij pasy (Buckle up) – widoczność aury została zwiększona do 6/8/10 sekund (z 4/5/6 sekund)
 • Pobudka! (Wake up) – Prędkość otwierania bramy została zwiększona do 15/20/25% (z 5/10/15%)
 • Intensywna walka (Power Struggle) – wymagana ilość paska postępu do zrzucenia palety została zmniejszona do 25/20/15% (z 35/30/25%)

Pozostałe zmiany

Aktualizacja do Dead by Dayliight

Wraz z nowym systemem rang zostały wprowadzone nagrody w postaci Bloodpointsów. Devsi ocenili, że obecny system nagradzania jest zbyt mało adekwatny, dlatego pojawią się zwiększone nagrody. Pierwszych zmian należy się spodziewać przy resecie 13 lutego.

Pojawiły się buffy i nerfy add-onów do mocy zabójców takich jak: Blight, Kanibal, Klaun, Świnia, Bliźniaki, Nemesis, Łowczyni, Oni. Wszystkie ze zmian dotyczą zwiększenia lub zmniejszenia statystyk dodatków.

W nowej aktualizacji zostały także usunięte maski Kanibala za poświęcenie 25 razy Dwighta, Claudette, Jake’a lub Nea’i. Za każdą zdobytą gracz otrzyma 6000 odłamków.

Udostępnij ten wpis!
Dead by Daylight
Default image
Mrrroziu
Miłośnik gier typu horror survival, jak i ogromny fan symulatorów. Ostatnio najwięcej czasu spędzam przy Dead by Daylight, przy grze będącej dla mnie świetnym zastrzykiem adrenaliny. W wolnych chwilach lubię też zaglądać do świata Minecrafta i The Sims realizując tam swoje szalone pomysły.
Liczba artykułów: 22
Zostaw komentarz

Start Poradniki Kody Quizy