Strona główna » Newsy » GTA 5 w 4K i 60 FPS na PlayStation 5?

GTA 5 w 4K i 60 FPS na PlayStation 5?

Studio Rockstar od zapowiedzi i opublikowaniu zwiastuna GTA 5 na nowe konsole cały czas milczy. Na oficjalnej stronie PlayStation pojawiła się wzmianka o możliwościach graficznych tytułu na PlayStation 5.

Grand Theft Auto V na PlayStation 5

Od premiery GTA 5 na PlayStation 3 i Xbox 360 minie za chwilę 8 lat. Przez ten okres gra otrzymała sporą aktualizację wizualną, tryb pierwszoosobowy oraz została opublikowana na komputery PC i konsole PlayStation 4 i Xbox One. Rockstar jednak nie zwalnia tempa i zapowiedział, że 11 listopada 2021 na sklepowe półki trafi Grand Theft Auto V na konsole najnowszej generacji – PlayStation 5 i Xbox Series X. Oprócz zwiastuna GTA 5 i GTA Online twórcy jedynie zdradzili, że gra zostanie wydane w edycji rozszerzonej i poprawionej.

Na oficjalnym blogu niemieckiego oddziału PlayStation pojawił się wpis, w którym zapowiedziano GTA 5 na konsole PS5. Z opisu wynika, że tytuł będzie obsługiwał rozdzielczość 4K i 60 FPSów. Nie jest jednak określone, czy wspomniane ustawienia będą działały jednocześnie. Nowa generacja konsol posiada sporo mocy, ale czy jest w stanie obsłużyć taką rozdzielczość i taką ilość klatek jednocześnie przy wielkim i otwartym świecie Los Santos?

Wpis na oficjalnym blogu dalej jest dostępny i nadal ma oryginalny opis. Jednak na blogach PlayStation w innych językach już wpis nie jest dostępny. Dodatkowo wątpliwości dodaje fakt, że Rockstar nadal nie odniósł się do całej sprawy. Jest szansa, że bliżej premiery gry będzie wiadomo coś więcej. Możliwe, że nawet poprawki graficzne GTA 5 na nowe konsole zostaną także udostępnione dla wersji na komputery, tak jak miało to miejsce przy premierze gry na PS4 i Xbox One.

5/5 - (27 ocen)
Sdílejte tento příspěvek!
Grand Theft Auto V

Więcej o Grand Theft Auto V

Grand Theft Auto V (GTA V) – komputerowa gra akcji, należąca do serii Grand Theft Auto. Została wydana na konsole PlayStation 3 i Xbox 360 17 września 2013 przez studio Rockstar Games.

Default image
Bigosik
Jestem fanem wielu gier z bardzo różnych gatunków - od symulacji, przez platformówki, aż po strzelanki. Najwięcej czasu spędziłem na pewno w simsach tworząc kolejne pokolenia (szczególnie w The Sims 2) oraz w Minecrafcie budując mnóstwo budowli i eksplorując świat.
Liczba artykułów: 325
Zostaw komentarz

Start Poradniki Kody