Strona główna » Poradniki » Minecraft » Gdzie znaleźć surowce w Minecraft 1.18?

Gdzie znaleźć surowce w Minecraft 1.18?

Wraz z premierą nowe aktualizacji do Minecrafta o numerze 1.18 zmieniła się dystrybucja wszystkich rud, które są dostępne w grze. To właśnie od tej wersji najlepszym miejscem na kopanie rud nie będzie już poziom 11. Jak teraz znaleźć surowce w Minecrafcie od wersji 1.18?

Podstawowe informacje

Wraz z tą wersją twórcy implementowali nowy system generowania surowców. Jedną z nowych zasad, która dotyczy się większości surowców, jest wielkość znalezionych złóż. Jeżeli znalezione złoże np. węgla miało kontakt z powierzchnią, będzie ona mniejsza niż gdyby to samo złoże będzie zakopane pod ziemią.

To samo dotyczy częstotliwości występowania nowego złoża: częściej gracz będzie natrafiał na surowce, kopiąc pod ziemią. Rzadziej natomiast gracz będzie spotykał surowce w jaskiniach czy na powierzchni. Nie oznacza, że nie spotka ich wcale, a zdecydowanie rzadziej i mniej niż w przypadku kopania pod ziemią.

Gdzie znaleźć surowce w Minecraft 1.18?

Dodatkowo każdy surowiec posiada swój własny poziom generowania się surowca, wielkość złóż i szanse na znalezienie. Poniżej prezentuję wysokości dla poszczególnych złóż, które mogą się generować wraz z informacjami, na którym poziomie jest największe powodzenie na ich znalezienie.

Gdzie znaleźć diamenty w Minecraft 1.18?

Diamenty to jeden z bardziej pożądanych surowców w świecie Minecrafta. Od wersji 1.18 trzeba po niego zejść jeszcze głębiej niż dotychczas. Diamenty generują się już od poziomu 16 aż do -64. Największe szanse na znalezienie diamentów będzie na samym dnie, czyli na poziomie -64. Jednocześnie w przypadku diamentów występuje zasada, która zmniejsza szanse na ich zalezienie oraz zmniejsza liczbę znalezionych zasobów, gdy złoże ma styczność z powietrzem.

Gdzie znaleźć diamenty w Minecraft 1.18

Gdzie znaleźć emeraldy w Minecraft 1.18?

Szukanie emeraldów zostało również delikatnie zmienione. Emeraldy znaleźć można tylko w biomach gór od poziomu 32 aż do wysokości 256 kratki. Największe szanse na znalezienie emeraldów wzrasta wraz z wysokością, a największa pojawia się na wysokości 256 bloku. W tym przypadku nie występuje tutaj zasada związana z powietrzem, a więc złoża emeraldów i szanse na ich znalezienie są takie same, jak w przypadku wkopania się wewnątrz góry.

Gdzie znaleźć emeraldy w Minecraft 1.18

Gdzie znaleźć żelazo w Minecraft 1.18?

Znalezienie żelaza od wersji 1.18 zostało nieco utrudnione. Od teraz nie można go napotkać od 64 kratki do samego dołu, a generowanie się zasobu na świecie zostało podzielone na dwie części.

Pierwsza z nich to możliwość znalezienia żelaza wysoko, od poziomu 80 do 256 poziomu, zgodnie z zasadą im wyżej to większa szanse na większe złoża i większa możliwość ich znalezienia.

Druga możliwość to szanse na znalezienia od 64 kratki do -64 kratki. Największe jednak szanse na znalezienie dużych rud są w okolicach 16 kratki. W tym przypadku powyżej kratki 56 oraz poniżej kratki -24 żelazo dalej będzie się pojawiać, ale w mniejszych rudach.

Gdzie znaleźć żelazo w Minecraft 1.18

Gdzie znaleźć węgiel w Minecraft 1.18?

Znalezienie węgla od wersji 1.18 również nie będzie takie proste. Węgiel będzie można znaleźć na wysokości od 0 do 256 kratki. Największa szanse na znalezienie węgla w Minecraft 1.18 znajduje się na wysokości 96 bloku oraz od 128 do 256 – w równym stopniu. Dodatkowo na wysokości od 0 do 192 kratki rudy węgla będą mniejsze i rzadsze, jeżeli ruda będzie miała styczność z powietrzem.

Gdzie znaleźć węgiel w Minecraft 1.18

Gdzie znaleźć miedź w Minecraft 1.18?

Miedź to nowy surowiec, który został dodany wraz z aktualizacją Minecraft 1.17. Jego generowanie się zostało zmodyfikowanie i tak można go spotkać na wysokości od 0 do 96 kratki. Z kolei największe szanse na znalezienie miedzi są na poziomie 47. W przypadku miedzi nie dotyczy jej zasada odnośnie powietrza, a więc rudy będą generowały się w takim samym stopniu i pod powierzchnią, jak i w jaskiniach.

Gdzie znaleźć miedź w Minecraft 1.18

Gdzie znaleźć redstone w Minecraft 1.18?

Redstone, czyli czerwony proszek, znaleźć będzie można na wysokości od -64 do 16 kratki. Największe jednak szanse będą w okolicach poziomu -64, zgodnie z zasadą im niżej, tym więcej. Jednocześnie rudy czerwonego proszku powinny być zdecydowanie mniejsze niż do wersji 1.17.

Gdzie znaleźć redstone w Minecraft 1.18

Gdzie znaleźć Lapis Lazuli w Minecraft 1.18?

Lapis Lazuli to dosyć często spotykany materiał do czasu wersji 1.17. Wraz z wersją 1.18 są nawet nieco większa szanse na jego znalezienie, a rudy Lapis Lazuli spotkać można na poziomie od -64 do 64. Z kolei największe szanse na znalezienie zasobu są na poziomie -4.

W przypadku Lapis Lazuli obowiązuje zasada z powietrzem: Jeżeli ruda Lapis Lazuli będzie miała kontakt z powietrzem, ruda będzie mniejsza. Znalezienie jej w jaskiniach również powinno być rzadsze niż w przypadku jej poszukiwań pod powierzchnią.

Gdzie znaleźć lapiz lazuli w Minecraft 1.18
5/5 - (25 ocen)
Udostępnij ten wpis!
Minecraft

Więcej o Minecraft

Minecraft to gra komputerowa, która została wydana 18 listopada 2011 roku. Jest to bardzo popularna gra o otwartym świecie, która rozwijana jest przez Mojang Studios.

Default image
RitzyRanger
Moje ulubione gatunki gier to: przygodówki i symulatory. Wiele godzin spędziłem eksplorując świat z Larą we wszystkich częściach Tomb Raider. W wolnych chwilach lubię odprężyć się przemierzając kolejne kilometry w OMSI 2.
Liczba artykułów: 204
Zostaw komentarz

Start Poradniki Kody