Strona główna » Poradniki » Minecraft » Jak zrobić doniczkę w Minecraft?

Jak zrobić doniczkę w Minecraft?

Doniczka w świecie Minecrafta to przedmiot o charakterze użytkowym, w którym można posadzić dostępne w grze sadzonki roślin i grzybów. Każdy gracz wykazujący choć odrobinę zacięcia ogrodniczego, może z powodzeniem zrealizować się na Minecraftowym podwórku. Wystarczy, że jedynie zgromadzi wystarczającą ilość doniczek. Sposobów na ich zdobycie jest co najmniej kilka.

Czego potrzebujesz, aby zrobić doniczkę?

Rzecz jasna – doniczkę w Minecraft – można po prostu wytworzyć. Recepta jest dosyć prosta. Wystarczy posiadać trzy cegły w ekwipunku. Te z kolei gracz pozyska poprzez wypalenie gliny w piecu. Wymagane bloki gliny odnaleźć można na dnie rzek i zbiorników wodnych. Wystarczy tylko uważnie się rozejrzeć. Wyróżniają się szarą kolorystyką, najłatwiej wydobywać je łopatą. 

 

jak zrobić doniczkę w Minecraft

Jak zrobić doniczkę w Minecraft?

Po zgromadzeniu wymaganych składników, wystarczy połączyć je na stole rzemieślniczym.

Na początek należy przepalić glinę w piecu, aby otrzymać cegłę.

przpalanie gliny na cegłę Minecraft

Po przepaleniu cegły należy połączyć je w stole rzemieślniczym (doniczki nie można wytworzyć w ekwipunku gracza).

jak zrobić doniczkę Minecraft receptura

Warto mieć na uwadze, że crafting doniczki w Minecrafcie to tylko jedna z licznych opcji pozyskania przedmiotu. Jest kilka charakterystycznych miejsc, w których doniczka w świecie Minecrafta występuje naturalnie.

Należą do nich:

  • chatki wiedźmy – w donicach znajdują się w czerwone grzyby;
  • igloo – w środku odnajdziemy kaktusy;
  • leśne dwory – w doniczkach umiejscowiono sadzonki lub różne kwiaty;
  • domki w wioskach: na równinach, na sawannach, na pustyniach, w tajgach;
  • w domu kamieniarza – doniczka może wystąpić jako łup po otwarciu skrzynki. Szansa na wystąpienie zjawiska wynosi 20,8%.

Doniczka – informacje

W doniczce można posadzić rośliny, grzyby oraz netherowe grzyby, których wysokość mieści się w obrysie jednego bloku. W Java Edition można przedmiot ułożyć na lub przy każdym bloku, natomiast Bedrock Edition wymusza obecność solidnego podłoża w celu wykonania interakcji. Doniczka w Minecraft posiada wysokość trzech ósmych bloku, da się na nią wejść.

doniczka w Minecrafcie

Umieszczanie oraz usuwanie roślin odbywa się poprzez wykorzystanie przycisku użycia. Co ciekawe we wnętrzu doniczki znajduje się tekstura ziemi, chociaż nie jest ona wymagana do stworzenia przedmiotu.

5/5 - (20 ocen)
Udostępnij ten wpis!
Minecraft

Więcej o Minecraft

Minecraft to gra komputerowa, która została wydana 18 listopada 2011 roku. Jest to bardzo popularna gra o otwartym świecie, która rozwijana jest przez Mojang Studios.

Czego potrzebuję, aby zrobić doniczkę w Minecrafcie?

Aby zrobić doniczkę w Minecraft potrzebujesz trzech glin, pieca oraz paliwa, aby je przepalić (np. węgla lub drewna). Do samego wytworzenia doniczki potrzebne są już cegły.

Gdzie można znaleźć doniczkę w Minecraft?

Doniczkę w Minecrafcie można znaleźć w chatkach wiedźm, igloo, leśnych dworach, w domkach we wioskach lub w domu kamieniarza.

Do czego służy doniczka w Minecraft?

W doniczce można posadzić kwiatki i grzyby. Jest to przedmiot dekoracyjny.

Default image
RitzyRanger
Moje ulubione gatunki gier to: przygodówki i symulatory. Wiele godzin spędziłem eksplorując świat z Larą we wszystkich częściach Tomb Raider. W wolnych chwilach lubię odprężyć się przemierzając kolejne kilometry w OMSI 2.
Liczba artykułów: 204
Zostaw komentarz

Start Poradniki Kody