Strona główna » Poradniki » Minecraft » Jak zrobić łuk w Minecraft?

Jak zrobić łuk w Minecraft?

Podczas gry z Minecraft przydają się różne przedmioty, w tym broń, dzięki której można bronić się przed groźnymi moobami, a w szczególności przed wybuchającymi creeperami. W takiej sytuacji przydaje się łuk, dzięki któremu można bronić się na odległość. Konieczne są jedynie strzały, które można wykonać samodzielnie lub zdobyć ze szkieletów-strzelców.

Czego potrzebujesz, aby zrobić łuk?

Jak większość przedmiotów, łuk wykonuje się na stole rzemieślniczym. Do jego stworzenia konieczne są trzy nici, które przeważnie pozyskuje się z pająków (mieszkają pod ziemią, ale często też wychodzą nocą na żer), oraz trzech patyków, które tworzy się z drewna.

łuk Minecraft

Do stworzenia strzał konieczne jest piórko (wypada z kurczaka), krzemień (wypada z bruku) oraz patyk. Z tego uda się wytworzyć aż dwie strzały naraz.

Jak zrobić łuk w Minecraft?

Aby stworzyć łuk, należy na stole rzemieślniczym ustawić linki pionowo jedna pod drugą, a z patyków utworzyć coś na wzór trójkąta. Razem powinno przypominać to uproszczony łuk.

jak zrobić łuk Minecraft receptura

W przypadku strzał należy na górze położyć krzemień, pod nim patyk, na koniec piórko.

Łuk – informacje

Najważniejsza jest nauka strzelania z łuku. Bez częstego korzystania z łuku może pewną trudność sprawić trafienie do celu.

Na początek wybiera się łuk, przytrzymuje się PPM (powoduje to naciągnięcie cięciwy), wycelowuje się w mooba, a następnie puszcza PPM. Im bardziej naciągnięta cięciwa, tym większe obrażenia zadaje się potworkowi.

łuk w Minecrafcie

Jakich zaklęć można użyć na łuku?

Na łuk można rzucić 6 zaklęć:

  • Płomień – dzięki temu wystrzeliwane strzały będą podpalone, co zadaje dodatkowe obrażenia
  • Moc – pozwala na zadawanie większych obrażeń.
  • Uderzenie – strzelanie z łuku dodatkowo odrzuca przeciwnika.
  • Nieskończoność – dzięki temu jedna strzała wystarcza, by strzelać nieskończoną ilość razy. Nie można jednak wtedy zakląć Naprawy.
  • Niezniszczalność – zwiększa wytrzymałość łuku.
  • Naprawa – zaklęcie pozwala na naprawianie się łuku, gdy gracz zdobywa doświadczenie. Nie można jednocześnie zakląć nieskończoności.
4.8/5 - (24 ocen)
Udostępnij ten wpis!
Minecraft

Więcej o Minecraft

Minecraft to gra komputerowa, która została wydana 18 listopada 2011 roku. Jest to bardzo popularna gra o otwartym świecie, która rozwijana jest przez Mojang Studios.

Czego potrzebuję, aby zrobić łuk w Minecraft?

Aby zrobić łuk w Minecraft potrzebujesz 3 nici oraz 3 patyków.

Do czego służy łuk w Minecraft?

Łuk służy do wystrzału strzał, a więc dystansowej obronie gracza lub ataku na innych graczy lub moby.

Jakie zaklęcia można rzucić na łuk w Minecrafcie?

Na łuk można rzucić takie zaklęcia jak Płomień, Moc, Uderzenie, Nieskończoność, Niezniszczalność oraz Naprawę.

Default image
RitzyRanger
Moje ulubione gatunki gier to: przygodówki i symulatory. Wiele godzin spędziłem eksplorując świat z Larą we wszystkich częściach Tomb Raider. W wolnych chwilach lubię odprężyć się przemierzając kolejne kilometry w OMSI 2.
Liczba artykułów: 204
Zostaw komentarz

Start Poradniki Kody