Minecraft Snapshot
Sekcja Newsów


Więcej o Minecraft Snapshot

Minecraft Snapshot to beta wersje Minecrafta, udostępnione dla graczy w celu ich publicznego testowania. Wersje te mogą być niestabilne, resetować się, mogą dochodzić nowe, nieukończone przedmioty, które w następnym wydaniu snapshota mogą zniknąć. Jest to też najszybszy sposób do przetestowania nadchodzących nowości, które wcześniej zostały zapowiedziane przez studio Mojang i pojawią się w następnych, stabilnych wersjach gry. Wersje testowe są dostępna dla wszystkich posiadaczy Minecraft: Java Edition. Aktualizacje pojawią się co tydzień w środę, a zmiany, które pojawiły się w konkretnym wydaniu, można przeczytać na naszej stronie.

Co oznacza numeracja kolejnych aktualizacji Minecraft Snapshot?

Numerologia aktualizacji Minecraft Snapshot jest stosunkowo prosta i wygląda w następujący sposób:

21W19A

Dwie pierwsze cyfry w powyższym kodzie (21) to rok wydania aktualizacji – w tym przypadku to 2021. Dla aktualizacji zaczynających się od 20 to będzie 2020, dla 19 – 2019, dla 18 – 2018 itd.

Literka W to skrót od angielskiego „Week”, czy tydzień. W połączeniu z kolejnymi dwiema cyframi (19) to informacja o tygodniu roku, w którym aktualizacja została wydana. A więc w tym przykładnie oznacza to, że aktualizacja została wydana w 19 tygodniu roku 2021.

Ostatnia literka A to informacja o numerze aktualizacji w danym tygodniu. Numeracja ta idzie zgodnie z kolejnością liter w alfabecie. Jeżeli pojawi się druga aktualizacja Minecraft Snapshot w tym samym, 19-stym tygodniu roku 2021, to będzie miała ona literkę B. Trzecia aktualizacja w tym samym tygodniu to już literka C itd. Zazwyczaj w jednym tygodniu pojawia się 1 aktualizacja, zdecydowanie rzadziej dwie.

Jak zainstalować Minecraft Snapshot?

Aby zainstalować Minecraft Snapshot, należy uruchomić launcher Minecrafta.

Zakładka Instalacje - Instalacja Minecraft Snapshot

Następnie, w górnej części należy kliknąć na zakładkę „Instalacje”.

Włączanie snapshotów - Instalacja Minecraft Snapshot

Następnie w prawym, rogu należy zaznaczyć wersje „Snapshoty”.

Instalacja Snapshotów - wybór instalacji

Po kliknięciu na liście pojawi się możliwość wyboru snapshotu za pomocą instalacji „Najnowszy snapshot”.

Pamiętaj, że przed instalacją warto zrobić kopię zapasową Minecrafta. Wersje Snapshot są niestabilne i mogą zniszczyć zapis do tego stopnia, że nie będzie można go odtworzyć. Dlatego też warto mieć kopię całego folderu Minecraft!

Historia wersji Minecraft Snapshot

Wersje opisane w naszym serwisie:


Powiązane gry

Minecraft

Start Poradniki Kody