Strona główna » Newsy » Minecraft 1.18 Experimental Snapshot 6 i 7

Minecraft 1.18 Experimental Snapshot 6 i 7

Prace nad kolejnymi wersjami nowego generatora świata Minecraft mają się bardzo dobrze! Od ostatniego czasu twórcy przygotowali dwie kolejne wersje Experimental Snapshot: szóstą i siódmą. Jednocześnie podczas publikacji 7 wersji twórcy zaznaczyli, że jest to prawdopodobnie ostatni, eksperymentalny snapshot, ponieważ teraz swoją główną uwagę skupiają na tym, aby wprowadzone zmiany przenieść do oficjalnej, testowej wersji Minecraft Java Edition oraz Bedrock Edition. Co nowego można spodziewać się w nowych wydaniach?

Minecraft 1.18 Experimental Snapshot 6 – lista zmian

W szóstej wersji twórcy postanopwili w dalszym ciągu poprawić rozmieszczenie biomów, źródeł wody i surowców. Oto lista najważniejszych zmian:

 • Poprawiono rozmieszczenie nowych biomów górskich, aby lepiej pasowały do ​​górskiego terenu i temperatury; zagajniki i ośnieżone zbocza są mniej podatne na generowanie na szczytach górskich – w dodatku w zimnym klimacie zagajnik i zaśnieżone zbocza zaczynają się znacznie niżej, podczas gdy w klimacie umiarkowanym i gorącym mają tendencję do rozpoczynania się wyżej.
 • Poprawiono rozmieszczenie biomów, aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia zimnych mikrobiomów, takich jak mała plama śnieżnej tundry, pośrodku lasu – efekt ten może wystąpić podczas rozgrywki, ale nie tak często, jak do tej pory.
 • Naprawiono przypadkową zmianę, która sprawiała, że ​​bujne jaskinie były mniejsze i bardziej pofragmentowane.
 • Gigantyczna tajga drzewna i gigantyczna tajga świerkowa nie liczą się już jako zimne klimaty z perspektywy rozmieszczenia biomów – w efekcie biomy te są mniej podatne na zmieszanie z biomami śnieżnymi.
 • Nieznacznie zmniejszono liczbę źródeł wody.
 • Nieznacznie zwiększono magmę podwodną, ​​aby zwiększyć szansę na znalezienie powietrza podczas nurkowania w warstwach wodonośnych.
 • Warstwy wodonośne pod oceanami/rzekami częściej łączą się z podziemiem. Oznacza to, że bardziej prawdopodobne jest znalezienie otworów jaskiń na dnie oceanu, które faktycznie prowadzą do czegoś, zamiast być odcięte. Jedną z konsekwencji jest to, że jaskinie na poziomie od 0 do 40 poniżej oceanów są bardziej podatne na zalanie – oznacza to, że jeśli zanurkujesz w podziemnym jeziorze, możesz wylądować w jednej z tych zalanych jaskiń i wyskoczyć na dno oceanu.
 • Wracają podwodne wąwozy. Teraz generator może rzeźbić w piasku i żwirze na dnie oceanu, więc podwodne wąwozy i jaskinie nie będą już ukryte pod warstwą żwiru lub piasku. W przeciwieństwie do Minecraft 1.17 nieużywany już jest osobny kod do generowania się podwodnych wąwozów, a wykorzystywany jest domyślny kod na generowanie się normalnych jaskiń i wąwozów, ale na dnie oceanu.
 • Konie, muły i osły podążają teraz za graczami posiadającymi złote marchewki, złote jabłka i zaczarowane złote jabłka. Ułatwia przeprawienie konia przez tę głęboką rzekę! Podobnie lamy podążają za belami siana.
 • Bagna mogą się teraz generować na suchych obszarach. Teraz powinny być mniej podzielone.
Minecraft 1.18 Experimental Snapshot 6 - lista zmian

Minecraft 1.18 Experimental Snapshot 7 – lista zmian

W wersji siódmej Minecraft 1.18 Experimental Snapshot zmian jest znacznie mniej – dotyczą one głównie trzech elementów:

 • Jaskinie makaronowe mogą generowania się na dowolnej wysokości, bez ograniczania wysokości (wcześniej do 130 kratki wysokości) – teraz możne nawet pojawić się szczelina do takich jaskiń nawet na szycie góry
 • Niektóre fragmenty terenu są gładsze
 • Elytra nie otrzymuje obrażeń wytrzymałościowych podczas szybowania, tylko podczas używania rakiet

Dodatkowo dopalacz rakietowy Elytra jest nieco słabszy. Twórcy testują taki efekt, ponieważ większość serwerów Minecraft nie jest w stanie załadować w tak szybkim tempie okolicznego terenu, co mocno obciąża sam serwer. Dodatkowo wzmocnienie rakiety Elytra jest na tyle szybkie, że pozostałe środki transportu są zbędne, a twórcy chcą to zrównoważyć. Jednocześnie dodają, że prędkość szybowania pozostaje bez zmian, a zmniejszono jedynie przyspieszenie rakiet.

Jak pobrać Minecraft 1.18 Experimental Snapshot 7?

 1. Pobierz ten plik (pochodzi on z oficjalnej strony Minecraft)
 2. Otwórz folder Minecraft
  1. Windows: kliknij start, wpisz “uruchom”, a następnie “%appdata%\.minecraft”
  2. MacOS: w Finder kliknij w zakładkę “Idź”, następnie “Idź do folderu” i wpisz “~/Library/Application Support/minecraft”
  3. Linux: poszukaj “~/.minecraft” lub “/home/<Twoja nazwa użytkownika>/.minecraft/”
 3. Wypakuj zawartość pobranego archiwum do folderu “versions”
 4. W launcherze Minecraft należy teraz utworzyć nową instalację
  1. Przejdź do zakładki instalacje
  2. Zaznacz opcję Zmodyfikowane (lub modded)
  3. Kliknij “Nowa instalacja”
  4. Wprowadź swoją nazwę i wybierz z listy “pending 1.18_experimental-snapshot_7”
 5. Rozpocznij nową grę na utworzonej, nowej wersji

Przed pobraniem i zainstalowaniem testowej wersji, warto wykonać kopię zapasową folderu .minecraft oraz zapisanych światów.

5/5 - (12 ocen)
Sdílejte tento příspěvek!
Minecraft

Więcej o Minecraft

Minecraft to gra komputerowa, która została wydana 18 listopada 2011 roku. Jest to bardzo popularna gra o otwartym świecie, która rozwijana jest przez Mojang Studios.

Default image
RitzyRanger
Moje ulubione gatunki gier to: przygodówki i symulatory. Wiele godzin spędziłem eksplorując świat z Larą we wszystkich częściach Tomb Raider. W wolnych chwilach lubię odprężyć się przemierzając kolejne kilometry w OMSI 2.
Liczba artykułów: 204
Zostaw komentarz

Start Poradniki Kody