Strona główna » Newsy » Minecraft 1.19.4 Snapshot 23w03a – jazda na wszystkich mobach

Minecraft 1.19.4 Snapshot 23w03a – jazda na wszystkich mobach

W ręce graczy właśnie trafiła nowa wersja Snapshota do Minecrafta oznaczona numerkiem 23w03a. Jedną z ciekawszych nowości jest nowa komenda, która umożliwia jazdę na wszystkich mobach dostępnych w grze.

Minecraft Snapshot 23w03a – co nowego?

Wszystko wskazuje na to, że zapowiedziany Minecraft 1.20 będzie musiał jeszcze chwilę poczekać, ponieważ najnowszy snashot oznaczony numerkiem 23w03a skupiony jest na wersji gry 1.19.4. Jest to spore zaskoczenie, biorąc pod uwagę, że w ostatnich miesiącach Mojang wydał już wersje testowe, które zawierały zapowiedziane nowości takie jak wielbłądy, czy deski bambusowe.

Minecraft snapshot 23w03a co nowego

Minecraft snapshot 23w03a skupia się przede wszystkim na nowej komendzie umożliwiającej jazdę na wszystkich mobach i zwierzętach. Nowością jest także nowy parametr do komendy z pogodą, który określa, przez jaki czas ma np. padać deszcz w grze. Szczegóły zmian w grze oraz w menu prezentujemy w dalszej części artykułu.

Zmiany i poprawki w menu Minecrafta

Pierwsze zmiany wprowadzone wraz z Snapshotem 23w03a zauważymy już w menu. Twórcy stworzyli ekran początkowy dla nowych graczy, który umożliwia włączyć narratora oraz przejść do opcji gry. Wraz z nową wersją dodana została możliwość poruszania się po poszczególnych opcjach gry za pomocą strzałek na klawiaturze. Zatwierdzenie danej opcji możliwe jest poprzez wciśnięcie klawisza enter. Funkcja ta jest także dostępna na ekranie z wyborem konkretnego resource packa.

Minecraft Snapshot 23w03a zmiany w menu

Po kilku latach od wprowadzenia do Minecrafta auto skoku twórcy postanowili, że opcja ta będzie domyślnie wyłączona. W związku z tym, jeżeli będziecie chcieli, aby postać sama wchodziła na wyższe poziomy, konieczne będzie odwiedzenie ustawień. Dodatkowo w menu ustawień dostępu pojawiła się nowość, która umożliwia zmianę czasu wyświetlania się komunikatów w grze. Chodzi tutaj o komunikaty związane z odblokowaniem nowej receptury lub odblokowaniu danego osiągnięcia.

Możliwość jeżdżenia na mobach w Minecraft

Najbardziej wyróżniającą nowością ze snapshota 23w03a jest komenda umożliwiająca jazdę na wszystkich zwierzętach oraz potworach dostepnych w grze. Co więcej, na mobach można posadzić gracza lub innego moba. Niestety po wejściu na zwierzę nie można nim sterować, więc aktualnie funkcję można traktować bardziej jako ciekawostkę.

Minecraft Snapshot 23w03a jeżdżenie na mobach

Nowa komenda wygląda następująco:

/ride <target> mount <vehicle>

Komenda na zejście z moba prezentuje się następująco:

/ride <target> dismount

Nowości w komendzie dla pogody

Najnowsza wersja testowa Minecrafta wprowadza nowy parametr do komendy związanej z pogodą. Od teraz gracze mają możliwość określenia, ile ma trwać np. deszcz lub burza poprzez dodanie parametru T, S lub D na końcu komendy. T oznacza liczbę tików, S to odpowiednik sekund, a D to określenie dla liczby dni.

Minecraft Snapshot 23w03a komenda na pogodę

Dzięki tej zmianie przykładowa komenda na zmianę pogody na deszcz, który ma trwać dwa dni, wygląda następująco:

/weather rain 2d

Naprawiona nazwa stojaka na zbroje

Ostatnią zmianą w Minecraft Snapshot 23w03a jest naprawienie błędu związanego ze stojakiem na zbroje. Od teraz zmieniona nazwa stojaka za pomocą kowadła będzie poprawnie wyświetlana w momencie umieszczenia przedmiotu w ekwipunku.

Minecraft Snapshot 23w03a stojak na zbroje

Sprawdź: Licznik śmierci Minecraft

5/5 - (20 ocen)
Sdílejte tento příspěvek!
Minecraft

Więcej o Minecraft

Minecraft to gra komputerowa, która została wydana 18 listopada 2011 roku. Jest to bardzo popularna gra o otwartym świecie, która rozwijana jest przez Mojang Studios.

Default image
Bigosik
Jestem fanem wielu gier z bardzo różnych gatunków - od symulacji, przez platformówki, aż po strzelanki. Najwięcej czasu spędziłem na pewno w simsach tworząc kolejne pokolenia (szczególnie w The Sims 2) oraz w Minecrafcie budując mnóstwo budowli i eksplorując świat.
Liczba artykułów: 325
Zostaw komentarz

Start Poradniki Kody