Jak zrobić licznik śmierci w Minecraft?

Minecraft to gra survivalowa, w którym głównym zadaniem jest przeżyć jak największą liczbę dni bez tracenia życia. Nawet w grze dostępny jest tryb hardcorde, który już po pierwszej śmierci kończy się bez możliwości powrotu. Podstawowy tryb w wersji dla jednego gracza lub na serwerach pozwala jednak odrodzić się w ostatnim punkcie spawnu. Licznik śmierci w Minecraft jest ciekawym urozmaiceniem w grze ponieważ pozwala kontrolować ilość zgonów. W poniższym poradniku przedstawiamy jak łatwo ustawić licznik śmierci w Minecraft na serwerach oraz w trybie dla jednego gracza.

Jak ustawić licznik śmierci w Minecraft?

Aby zrobić licznik śmierci w Minecrafcie potrzebne są odpowiednie komendy oraz uprawienia użytkownika, które pozwalają na ich wpisywanie i modyfikację. W trybie jednoosobowym przy tworzeniu świata należy w ustawieniach zezwolić na możliwość wpisywania komend. Na serwerze Minecraft potrzebne są uprawnienia administratora, który może je nadać za pomocą komendy /op (nick gracza).

Krok 1. Wejdź do gry i uruchom konsolę

Wszystkie komendy na licznik śmierci w Minecraft wpisuje się bezpośrednio w grze do specjalnej konsoli. W tym celu należy wejść do gry, a następnie przejść do wybranego świata dla jednego gracza, na którym ma zostać zainstalowany licznik śmierci lub wejść na serwer, na którym ma pojawić się licznik śmierci. Po wejściu do wybranego świata należy uruchomić konsole. W tym celu należy na klawiaturze wcisnąć klawisz T. Na dolnej krawędzi ekranu powinien pojawić się szary pasek – to właśnie konsola, do której należy wpisywać komendy na licznik śmierci.

minecraft licznik śmierci

Krok 2. Wpisz komendy na licznik śmierci w Minecraft

Po włączeniu konsoli należy wpisać dwie komendy na licznik śmierci w Minecraft. Należy pamiętać, aby komendy wpisywać dokładnie w takiej samej kolejności, jak przedstawiono tutaj w poradniku. Pierwsza komenda służy do uruchomienia zliczania śmierci graczy. Licznik można dowolnie nazwać np. Zgony, Smierci lub po prostu Liczik. Komendę można skopiować z przykładu poniżej, a następnie wpisać do komendy w Minecraft i zatwierdzić klawiszem Enter. Po zatwierdzeniu komendy powinien pojawić się następujący komunikat „Utworzono nowy cel [Smierci]”

  • /scoreboard objectives add Smierci deathCount
jak ustawić licznik śmierci w minecraft

Następnym krokiem jest wpisanie komendy na wyświetlanie licznika śmierci w Minecraft po prawej stronie ekranu. Należy pamiętać, że ustawienie licznika na serwerze sprawi, że lista będzie wyświetlać się wszystkim graczom. Aby wyświetlić licznik śmierci należy wpisać do konsoli poniższą komendę i zatwierdzić ją klawiszem Enter.

  • /scoreboard objectives setdisplay sidebar Smierci
komenda na licznik śmierci minecraft

Po wprowadzeniu powyższej komendy powinien pojawić się komunikat „Ustawiono pole” sidebar do pokazywania celu Smierci”. Warto wspomnieć, że licznik śmierci nie pojawi się w Minecraft od razu po wpisaniu komend. Licznik śmierci zostanie wyświetlony dopiero po pierwszej śmierci gracza. Liczba zgonów będzie liczona dopiero od momentu uruchomienia licznika – nie ma możliwości liczenia poprzednich śmierci gracza.

Jak usunąć licznik śmierci w Minecraft?

Jeżeli licznik śmierci okaże się dla graczy na serwerze niepotrzebny lub w trybie dla jednego gracza informacja o ilości zgonów nie będzie przydatna można bez problemu licznik śmierci usunąć w Minecrafcie. W tym celu należy wejść do gry, otworzyć konsole i wpisać następującą komendę:

  • /scoreboard objectives remove Smierci
jak dodać licznik śmierci w minecraft

Po wpisaniu komendy i zatwierdzeniu klawiszem Enter tabelka z licznikiem śmierci po prawej stronie powinna zniknąć, a na dole ekranu powinien pojawić się komunikat „Usunięto cel [Smierci]”. W każdym momencie można przywrócić licznik śmierci wpisując komendy z kroku 2. tego poradnika. Przywrócony licznik śmierci będzie liczył zgony graczy na nowo.

Jak zresetować licznik śmierci w Minecraft?

Licznik śmierci liczy zgony wszystkich graczy na serwerze od momentu jego uruchomienia. Nie ma bezpośredniej komendy na zresetowania licznika śmierci w Minecraft, ale można to wykonać za pomocą usunięcia licznika śmierci komendą „/scoreboard objectives remove Smierci„, a następnie dodanie licznika śmierci na nowo za pomocą komend przedstawionych w pierwszej części poradnika. Należy pamiętać, że zresetowanego licznika nie da się już przywrócić – dane zostają utracone.

minecraft komenda na licznik śmierci

Jaki mod na licznik śmierci?

Aktualnie nie ma potrzeby instalowania dodatkowych modyfikacji do licznika śmierci w Minecraft. Sama gra podstawowa oferuję stworzenie licznika za pomocą dwóch komend. W grze liczba śmierci graczy może być wyświetlana po prawej stronie ekranu lub w tabelce pod przyciskiem TAB. W związku z powyższym sugerujemy nie pobierania dodatkowych modów na liczniki śmierci.

Czy licznik śmierci działa na serwerach Minecraft?

Tak – jeżeli komendy użyte w poradniku zostały wprowadzone poprawnie to licznik śmierci pojawi się na serwerze Minecraft i będzie widoczny dla wszystkich graczy. Należy pamiętać, aby wpisywać komendy z poziomu użytkownika, który ma uprawienia administratora. Dodając licznik śmierci na serwer Minecraft komendy można wpisywać w grze lub przez specjalną konsolę administratora.

Udostępnij ten wpis!
Default image
Bigosik
Jestem fanem wielu gier z bardzo różnych gatunków - od symulacji, przez platformówki, aż po strzelanki. Najwięcej czasu spędziłem na pewno w simsach tworząc kolejne pokolenia (szczególnie w The Sims 2) oraz w Minecrafcie budując mnóstwo budowli i eksplorując świat.
Liczba artykułów: 65
Zostaw komentarz