Strona główna » Newsy » Biom kwitnącej wiśni w Minecraft 1.20 – nowe drzewa, kwiaty i drewno

Biom kwitnącej wiśni w Minecraft 1.20 – nowe drzewa, kwiaty i drewno

Mojang dzisiaj oficjalnie zaprezentował nowy biom, który pojawi się wraz z aktualizacją Minecraft 1.20. Na fanów gry czekają tereny kwitnącej wiśni z nowymi drzewami oraz kwiatami. Nowość zostanie udostępniona dla graczy w wersji beta w ciągu najbliższych kilku dni.

Nowy biom kwitnącej wiśni w Minecraft 1.20

Biom kwitnących wiśni to kolejna nowość w Minecraft 1.20, która pojawi się w najnowszej aktualizacji gry. Twórcy dzisiaj zaprezentowali na stronie głównej nowe tereny, które zachwycają swoim różowym kolorem dzięki nowym drzewom, a raczej ich specyficznym kolorem liści. Na nowym biomie gracze będą mogli spotkać takie moby jak: świnie, pszczoły oraz owce, które będą się tam spawnować automatycznie.

Nowe tereny prezentują się pięknie i będą zdecydowanie cennym znaleziskiem w grze, ponieważ biom kwitnących wiśni będzie występował stosunkowo rzadko na świecie. Aktualnie nowy obszar jest w fazie testowej, ale fani już mogą wyczekiwać najnowszych snapshotów i wersji beta Minecraft, które będą zawierały nowy biom, sniffera oraz system archeologii.

Drzewa kwitnącej wiśni w Minecraft 1.20

Najbardziej charakterystycznym elementem biomu kwitnącej wiśni w Minecraft 1.20 są drzewa, które zawierają różowe liście. Swoim kształtem przypominają nieco akacje ze względu na spłaszczoną koronę. Drzewa kwitnącej wiśni posiadają także nowy pień, który można przerabiać na różowe deski lub koronowaną wersję.

Drzewa kwitnącej wiśni minecraft 1.20

Nowe drzewa posiadają specjalny efekt spadających cząsteczek w kolorze różowym. Gracze po ścięciu drzewa będą mogli pozyskać sadzonkę, aby zasadzić różowe drzewo w dowolnym miejscu na świecie. Niekiedy do pni drzew będą przyczepione ule z pszczołami.

Różowe deski i drewniane przedmioty

Po ścięciu drzewa z nowego biomu kwitnącej wiśni z Minecraft 1.20 gracz będzie mógł pozyskać deski w kolorze różowym. Deski te będzie można wykorzystać do stworzenia następujących przedmiotów:

 • guzików,
 • drzwi,
 • płotków,
 • furtek,
 • płytek naciskowych,
 • tabliczek,
 • pół bloków,
 • schodków.,
 • klap,
 • łódek i łódek ze skrzyniami,
 • oraz znaków wiszących.

Przedmioty wykonane z drewna kwitnącej wiśni mają kolor jasnoróżowy, a klapy i drzwi będą posiadały ozdobne kratki, które można zobaczyć na powyższym zdjęciu.

Kwiat wiśni w nowym biomie w Minecraft

Nowy biom kwitnącej wiśni pokryty jest standardowym blokiem ziemi z zieloną trawą na wierzchu. Część nowych terenów pokrywają nowe różowe kwiatki.

Kwiaty biom kwitnącej wiśni Minecraft 1.20

Aktualnie twórcy niewiele zdradzili na ich temat, ale można wywnioskować, że będą dobrym źródłem różowego barwnika w Minecraft 1.20.

Sprawdź: Minecraft 1.20 – przegląd nowości z nadchodzącej aktualizacji

5/5 - (16 ocen)
Sdílejte tento příspěvek!
Minecraft

Więcej o Minecraft

Minecraft to gra komputerowa, która została wydana 18 listopada 2011 roku. Jest to bardzo popularna gra o otwartym świecie, która rozwijana jest przez Mojang Studios.

Default image
Bigosik
Jestem fanem wielu gier z bardzo różnych gatunków - od symulacji, przez platformówki, aż po strzelanki. Najwięcej czasu spędziłem na pewno w simsach tworząc kolejne pokolenia (szczególnie w The Sims 2) oraz w Minecrafcie budując mnóstwo budowli i eksplorując świat.
Liczba artykułów: 325
Zostaw komentarz

Start Poradniki Kody