Strona główna » Newsy » Minecraft 1.20 – przegląd nowości z nadchodzącej aktualizacji

Minecraft 1.20 – przegląd nowości z nadchodzącej aktualizacji

W sobotę odbyła się jedna z najważniejszych transmisji na żywo dla fanów Minecrafta. Twórcy zaprezentowali nowości, które trafią do gry wraz z aktualizacją 1.20.

Zapowiedź Minecraft 1.20 podczas Minecraft Live 2022

Oglądanie Minecraft Live to konieczność dla wszystkich graczy, którzy chcą być na bieżąco z nadchodzącymi zmianami w Minecrafcie. W tym roku studio Mojang zaprezentował nowości do trzech gier: Minecraft, Minecraft Dungeons oraz najnowszego tytułu Minecraft Legends. Nie da się jednak ukryć, że to ta pierwsza wywołuje najwięcej emocji, a spora część graczy czekała z niecierpliwością na zapowiedź Minecraft 1.20. Twórcy w tym roku postanowili jednak być nieco oszczędni w zapowiedziach i podczas transmisji zaprezentowano zaledwie garstkę nowości.

Minecraft 1.20 – co nowego?

Twórcy w sobotę zapowiedzieli nadchodzącą aktualizację Minecraft 1.20, która aktualnie jeszcze nie ma swojej konkretnej nazwy. Samych nowości również nie zaprezentowano zbyt dużo. Mojnag wyciągnął wnioski z poprzednich lat, kiedy to zapowiadał planowane nowości, które ostatecznie nie pojawiały się w grze. Tym razem gracze zobaczyli tylko i wyłącznie nowe przedmioty, moby i mechaniki, które są skończone i jest pewne, że pojawią się w Minecrafcie. Oto przegląd wszystkich elementów zaprezentowanych podczas Minecraft Live 2022:

Bloki z bambusa

Pierwszą nowością, która będzie dostępna wraz z Minecraft 1.20, są bloki z bambusa. Nareszcie w grze bambus będzie można wykorzystywać do budowania domków oraz rozmaitych konstrukcji. Bloki będą miały żółty kolor oraz teksturę pionowo ustawionych łodyg rośliny. Z bloków bambusa będzie można tworzyć: półbloki, schody, płoty, furtki, płytki naciskowe, tabliczki, guziki, klapy, tratwy oraz wiszące tabliczki.

Dodatkowym blokiem będzie mozaika z bambusa, którą będzie można otrzymać z czterech desek bambusowych. Nowy wzór będzie dostępny także dla półbloków oraz schodów.

Mozaika bambusowa Minecraft 1.20

Tratwa bambusowa

Kolejnym przedmiotem, który będzie można stworzyć w Minecraft 1.20, jest bambusowa tratwa. Ma ona dokładnie takie samo zastosowanie co łódka, która już jest dostępna w grze. Tratwę będzie można stworzyć z wykorzystaniem nowych bloków bambusowych, a także będzie można do niej dołączyć skrzynię. Tratwa, podobnie jak łódka, będzie miała dwa miejsca do siedzenia – dla dwóch graczy lub dla gracza i moba.

Sprawdź: Jak zrobić łódkę ze skrzynią w Minecraft?

Rzeźbione półki na książki

Z dużym entuzjazmem wśród graczy znalazł się nowy rzeźbiony regał na książki z Minecrafta 1.20. Nowy blok będzie się różnił od standardowej biblioteczki tym, że będzie można do niego wkładać do sześciu książek. Wraz z dodawaniem książek, regał będzie się uzupełniał od lewej do prawej strony. Na regał będzie można odkładać standardowe książki, książki z piórem oraz zaklęte książki.

Rzeźbiony regał na książki będzie mógł być także wykorzystywany do tworzenia ukrytych przejść. Odpowiednia kombinacja wyciągania książek z półki może wysłać sygnał redstone do komparatora.

Nowe półki na książki Minecraft 1.20

Sprawdź: Jak zrobić biblioteczkę w Minecraft? Jak poprawnie ułożyć biblioteczki?

Wiszące tabliczki

Wiszące tabliczki to kolejna nowość z Minecrafta 1.20. Jest to modyfikacja znanej już tabliczki, którą można postawić na ziemi lub powiesić na ścianę. Nowy przedmiot będzie mógł wisieć przyczepiony na łańcuchach do sufitu lub specjalnej belki drewnianej. Istnieje także możliwość zawieszenia tabliczki bokiem względem ściany.

Wisząca tabliczka wykonana jest z okorowanego pnia lub ociosanego trzonu. Dostępna jest w 10 wariantach z następujących drewien: dąb, świerk, brzoza, tropikalne drewno, akacja, ciemny dąb, szkarłatne strzępki, spaczone strzępki oraz bambus. Po zastosowaniu torbieli ze świecącym atramentem napis na wiszącej tabliczce będzie świecił.

Wielbłądy w Minecraft 1.20

Wielbłąd to nowy pasywny mob, który pojawi się wraz z Minecraft 1.20. Zwierzęta będą pojawiać się głównie na pustyniach w okolicach pustynnych wiosek. Będzie można je rozmnażać za pomocą kaktusa i tym samym tworzyć nowe małe wielbłądy. Zwierzęta zazwyczaj siedzą spokojnie na piasku i wstają, gdy gracz podejdzie do nich odpowiednio blisko.

Wielbłądy w Minecraft 1.20

Wielbłądy w Minecraft będą mogły przewozić do dwóch graczy jednocześnie. Pierwszy gracz będzie mógł sterować zwierzęciem, a drugi może zająć się np. walką z potworami. Nowe moby są na tyle wysokie, że potwory takie jak zombie nie dosięgną graczy, którzy siedzą na zwierzęciu. Rozpędzone wielbłądy będą w stanie przeskakiwać przez duże przeszkody, takie jak wąwozy czy rzeki.

Skaczący wielbłąd Minecraft 1.20

Sniffer i nowe rośliny

Podczas transmisji Minecraft Live 2022 został wybrany nowy mob, który pojawi się w najnowszej aktualizacji gry. W tym roku najwięcej głosów gracze oddali na Sniffera. Jest to przyjazny mob, który wykluwa się z jajka, który będzie można znaleźć w skrzyniach znajdujących się w podwodnych świątyniach. Po wykluciu Sniffer będzie mógł szukać pradawnych nasion, z których będzie można wyhodować nowe rodzaje roślin. Aktualnie twórcy jeszcze nie doprecyzowali, o jakie rośliny dokładnie chodzi. Możliwe, że więcej dowiemy się wraz z nadchodzącym Snapshotem do Minecrafta.

Sniffer Minecraft 1.20

Sprawdź: Oto nowe moby do Minecraft 1.20

Nowe podstawowe skiny

Ostatnią nowością, która poznaliśmy podczas tegorocznej transmisji, jest wprowadzenie 7 nowych skórek do Minecrafta. Dotychczas w grze dostępny był jedynie Steve, do której w 2015 roku dołączyła Alex. Wraz z najnowszą aktualizacją do gry zawitają nowe skiny: Makena, Efe, Noor, Kai, Ari, Sunny i Zuri. Nowe skórki mają różne płcie, kolory skóry i typy ciała, dzięki czemu każdy gracz będzie mógł pełni wyrazić siebie.

Nowe skiny i skórki Minecraft 1.20

Sprawdź: Jak wgrać skina w Minecrafcie?

Kiedy wyjdzie Minecraft 1.20?

Mojang zapowiedział, iż najnowsza aktualizacja Minecraft 1.20 będzie miała premierę już w 2023 roku. Niestety twórcy nie podzielili się konkretną datą, ani nawet miesiącem, w którym pojawią się w grze omawiane wyżej nowości. Analizując poprzednie aktualizacje, można spodziewać się, że Minecraft 1.20 trafi do graczy na przełomie lata i jesieni w 2023 roku.

5/5 - (19 ocen)
Sdílejte tento příspěvek!
Minecraft

Więcej o Minecraft

Minecraft to gra komputerowa, która została wydana 18 listopada 2011 roku. Jest to bardzo popularna gra o otwartym świecie, która rozwijana jest przez Mojang Studios.

Default image
Bigosik
Jestem fanem wielu gier z bardzo różnych gatunków - od symulacji, przez platformówki, aż po strzelanki. Najwięcej czasu spędziłem na pewno w simsach tworząc kolejne pokolenia (szczególnie w The Sims 2) oraz w Minecrafcie budując mnóstwo budowli i eksplorując świat.
Liczba artykułów: 325
Zostaw komentarz

Start Poradniki Kody