🏠 Strona główna Poradniki Minecraft Jak wgrać skina w Minecrafcie?

Jak wgrać skina w Minecrafcie?

Minecraft to bardzo rozbudowana gra, która pozwala również na wgrywanie swoich własnych skinów. Do tego celu przydatna będzie zakupiona kopia Minecrafta, gotowy skin oraz chwila na ich wgranie do systemu. Jak wgrać skina w Minecrafcie?

Potrzebne elementy do wgrania skina

Pierwszym krokiem jest posiadanie wszystkich elementów do tego koniecznych. Pierwszym jest oczywiście posiadanie pełnej wersji gry.

Sprawdź, jak pobrać Minecrafta.

Drugim wymaganym podpunktem jest posiadanie pliku z gotowym skinem Minecraft. Taki skin można pobrać lub stworzyć w pełni ze stron minecraftskins.com oraz needcoolshoes.com.

Sprawdź, jak stworzyć skiny do Minecrafta.

Te dwa kroki są wymagane, aby wgrać skina w Minecrafcie za pomocą oficjalnych serwerów Minecraft. Bez tego w grze nie będzie pokazywać się nas wybrany skin.

Wgrywanie skina Minecraft

Wgrywanie skina Minecraft zależy od posiadanej edycji gry. Najpopularniejszą edycją jest Minecraft: Java Edition, które też pozwalana na instalację sporej ilości modyfikacji i rozszerzeń. Drugą z wersji to Minecraft: Windows Edition, która dostępna jest do kupienia za pomocą Microsoft Store. Jest to alternatywna wersja, która nie pozwala na tak duże modyfikacje, co wersja Java, jednak jest stabilniejsza i wydajniejsza.

Nowy skin w Minecraft: Java Edition

W przypadku wersji Java, aby móc wgrać nowy skin do gry, należy wejść na oficjalną stronę Minecrafta: miecraft.net. Tam z kolei należy zalogować się na swoje konto Mojang. Należy zalogować się na to samo konto, gdzie posiadamy zakupioną wersję Minecrafta i do którego logujemy się lunchera.

Po zalogowaniu się przechodzimy do zakładki profil, która powinna automatycznie się otworzyć po poprawnym zalogowaniu. Z niej z kolei przeklikujemy się do opcji “Skin” i w niej rozpoczynamy edycję.

Na początek należy wybrać model postaci. Gracz może wybierać pomiędzy postacią w wersji klasycznej lub slim. To ustawienie należy dobrać w zależności od tego, na jaki typ postaci tworzyliśmy lub pobraliśmy skin (domyślnie będzie to wersja klasyczna).

wybór rozmiaru skina Minecraft

Drugim krokiem jest wysłanie pobranego skina na serwery gry Minecraft. Plik można przeciągnąć w odpowiednie okienko lub wybrać za pomocą eksplorera.

wgrywanie skina do Minecrafta na oficjalnej stronie

Po wgraniu pliku skin będzie już wyświetlał się w grze. Warto mieć na uwadze, że może czasami minąć kilka chwil, zanim nowy skin zacznie się wyświetlać w grze.

Skrócona instrukcja dodawania skórki w Minecraft: Java Edition

 1. Stwórz nowy lub pobierz wybrany skin
 2. Przejdź na oficjalną stronę Minecrafta
 3. Zaloguj się
 4. Przejdź do zakładki Profil, a następnie Skin
 5. Wybierz model postaci (klasyczny lub slim — zgodnie ze skinem)
 6. Wgraj swój skin

Nowy skin w Minecraft: Windows Edition

W przypadku wersji Minecraft: Windows Edition sprawa wygląda nieco inaczej, ponieważ zmiany dokonuje się bezpośrednio w grze, a nie za pomocą strony internetowej. Aby wgrać skin w Minecraft: Windows Edition należy wykonać poniższe czynności.

Pierwszym krokiem będzie uruchomienie gry i otworzenie zakładki “Przebieralnia”. W tym przypadku wyświetlą się dostępne postacie, stworzone przez gracza (lub domyślnie przez grę). W przypadku wgrywania nowego skina należy utworzyć nową postać, klikając “Utwórz postać”.

Wgrywanie skina Minecraft Windows Edition

W wyskakującym okienku zaznaczamy opcję “Klasyczna skórka”, która pozwoli na wgranie swojego własnego wyglądu. Opcję potwierdzamy, klikając “Utwórz klasyczną skórkę”.

Kolejnym krokiem jest kliknięcie pustego elementu w zakładce “Posiadane skórki”, a następnie “Wybierz nową”. Na tym etapie wyskoczy okienko, w którym wskazujemy pobrany plik ze skinem. Po wybraniu pliku wybierany wersję skórki (klasyczną lub slim).

Nowa skórka Minecraft Windows Edition

I gotowe. Od tej pory gracz, korzystając z tej postaci, będzie grał zgodnie z wybranym wyglądem.

Skrócona instrukcja dodawania skórki w Minecraft: Windows Edition

 1. Otwórz grę
 2. Przejdź do zakładki “Przebieralnia”
 3. Utwórz nową postać i zaznacz opcję “Klasyczna skórka”
 4. Najedź na element w sekcji “Posiadane skórki”
 5. Najedź na przycisk “Wybierz nową” i kliknij go
 6. Poszukaj i wybierz swoją skórkę
 7. Zatwierdź wybrany plik
5/5 - (11 ocen)
Udostępnij ten wpis!
Minecraft

Więcej o Minecraft

Minecraft to gra komputerowa, która została wydana 18 listopada 2011 roku. Jest to bardzo popularna gra o otwartym świecie, która rozwijana jest przez Mojang Studios.

Default image
RitzyRanger
Moje ulubione gatunki gier to: przygodówki i symulatory. Wiele godzin spędziłem eksplorując świat z Larą we wszystkich częściach Tomb Raider. W wolnych chwilach lubię odprężyć się przemierzając kolejne kilometry w OMSI 2.
Liczba artykułów: 201
Zostaw komentarz

Start Poradniki Kody Quizy