🏠 Strona główna Poradniki Minecraft Jak zrobić łódkę ze skrzynią w Minecraft?

Jak zrobić łódkę ze skrzynią w Minecraft?

Wraz z wersją Minecrafta 1.19 gracze otrzymali do dyspozycji możliwość wykonania łódki ze skrzynią bezpośrednio w grze. Oznacza to, że gracze teraz mogą eksplorować świat, mając dużo większą pojemność do przechowywania i transportu przedmiotów. Jak zrobić łódkę ze skrzynią w Minecraft?

Czego potrzebujesz, aby zrobić łódkę ze skrzynią?

Do wykonania łódki ze skrzynią potrzebujesz drewna. Łącznie będzie potrzebnych 13 bloków desek, czyli czterech pni. Można wykorzystać dowolny rodzaj drewna do wykonania łódki ze skrzynią.

łódka ze skrzynią Minecraft

Jak zrobić łódkę ze skrzynią w Minecraft?

Tworzenie łódki ze skrzynią jest stosunkowo prostym tematem, a do jego wykonania potrzebujemy drzewo. Na początek należy zacząć od stworzenia skrzyni i łódki.

Etap I: Tworzenie skrzynki

Pierwszym krokiem jest stworzenie skrzynki. Można ją wykonać w skole rzemieślniczym (crafting table).

Do jej wykonania potrzebnych jest osiem desek jakiekolwiek drzewa.

tworzenie skrzyni Minecraft

Etap II: Tworzenie łódki

Drugim etapem jest wytworzenie łódki. To również wymaga desek z jakiekolwiek drzewa w ilości pięciu. Łódkę również można wykonać w skole rzemieślniczym (crafting table).

tworzenie łódki Minecraft

Etap III: Tworzenie łódki ze skrzynią

Ostatnim etapem jest połączenie ze sobą łódki i skrzynki, aby stworzyć łódkę ze skrzynką. Ten etap można zrobić nawet w ekwipunku gracza. Skrzynię i łódkę dodajemy w jakiekolwiek okienko, a efektem będzie łódka ze skrzynią.

tworzenie łódki ze skrzynią Minecraft

Łódka ze skrzynią — informacje

Łódka ze skrzynią została dodana w Snapshocie o numerze 22W12A, a oficjalnie dodana w wersji Minecraft 1.19. Po zniszczeniu łódki ze skrzyni wypadną wszystkie przedmioty w skrzynce, jednak sama skrzynia osobno z łodzią nie wypadnie (dalej wypadnie jako połączony przedmiot łódka ze skrzynią).

Łódka ze skrzynią Minecraft 1.19

Siedząc w łódce ze skrzynią, można otworzyć ekwipunek, aby mieć bezpośredni dostęp do skrzyni. Aby otworzyć skrzynie, nie siedząc w łodzi, należy przytrzymać klawisz Shift.

Udostępnij ten wpis!
Minecraft

Więcej o Minecraft

Minecraft to gra komputerowa, która została wydana 18 listopada 2011 roku. Jest to bardzo popularna gra o otwartym świecie, która rozwijana jest przez Mojang Studios.

Default image
RitzyRanger
Moje ulubione gatunki gier to: przygodówki i symulatory. Wiele godzin spędziłem eksplorując świat z Larą we wszystkich częściach Tomb Raider. W wolnych chwilach lubię odprężyć się przemierzając kolejne kilometry w OMSI 2.
Liczba artykułów: 193
Zostaw komentarz

Start Poradniki Kody Quizy