Strona główna » Poradniki » Minecraft » Jak zrobić biblioteczkę w Minecraft? Jak poprawnie ułożyć biblioteczki?

Jak zrobić biblioteczkę w Minecraft? Jak poprawnie ułożyć biblioteczki?

Biblioteczka w Minecraft to przedmiot, który wzmacnia działanie stołu do zaklinania. Dzięki biblioteczce można zwiększyć moc jego działania i odblokować nowe zaklęcia. Dodatkowym elementem są jej wizualne atuty, a za jej pomocą można przyozdobić swój domek lub zrobić bibliotekę. Jak zrobić biblioteczkę? Jak popranie ułożyć biblioteczki przy stole do enchantowania? Zapraszam do oglądania.

Jak zrobić biblioteczkę w Minecraft?

Aby zrobić biblioteczkę w Minecraft potrzebne są te przedmioty:

  • 3 sztuki książek
  • 6 bloków desek

Deski możemy zdobyć przerabiając drewno.

Z kolei książkę można zrobić z 3 sztuk papieru oraz 1 skóry.

Więcej o tym, jak należy zrobić książkę, można poczytać tutaj.

Po zdobyciu wymaganych przedmiotów, można przystąpić do wytwarzania biblioteczki. Aby ją zrobić, należy z góry i z dołu ułożyć pasy desek, pośrodku z kolei ustawiając książki.

Jak zrobić biblioteczkę w Minecrafcie?

Jak poprawnie ułożyć biblioteczki?

Aby biblioteczki „przekazywały” swoją moc do stołu do zaklinania, należy je odpowiednio ustawić. Główna zasada jest taka, że pomiędzy stołem a biblioteczką powinien być jeden blok powietrza. Biblioteczki przekazują swoją moc tylko wtedy, jeżeli są ułożone po bokach magicznego stołu. Oznacza to, że biblioteczki ułożone od dołu i góry nie przekazują swojej mocy.

Kolejną ważna informacją jest to, że jest określona liczba biblioteczek, które przekazują swoją moc i jest to liczba 15. Każda kolejna biblioteczka powyżej tej liczby nie wzmacnia już działań stołu.

Po zaimplementowaniu 15 biblioteczek, wzmacniają one moc stołu aż do 30 poziomu. Jeżeli biblioteczek jest mniej, to adekwatnie mniej wzmacniają stół. Generalnie zasada jest taka, że jedna biblioteczka wzmacnia stół o 2 poziomy.

Mają te informację, poniżej prezentuje zrzut ekranu przykładowego, poprawnego ułożenia biblioteczek:

Jak ułożyć biblioteczkę w Minecrafcie?

Biblioteczka w Minecraft – pozostałe informacje

Biblioteczkę w Minecrafcie można zniszczyć i wypadają z niej 3 książki. Jeżeli mamy narzędzie z jedwabnym dotykiem, to biblioteczka wypadnie w całości.

Dodatkowo, jeżeli spotkamy osadnika bibliotekarze, będziemy mogli od niego zakupić biblioteczki.

Biblioteczki pojawiają się we wioskach, w bibliotekach oraz w twierdzach – również w bibliotekach.

Zobacz więcej informacji na temat stołu do zaklęć, aby uzyskać więcej informacji!

5/5 - (5 ocen)
Udostępnij ten wpis!
Minecraft

Więcej o Minecraft

Minecraft to gra komputerowa, która została wydana 18 listopada 2011 roku. Jest to bardzo popularna gra o otwartym świecie, która rozwijana jest przez Mojang Studios.

Default image
RitzyRanger
Moje ulubione gatunki gier to: przygodówki i symulatory. Wiele godzin spędziłem eksplorując świat z Larą we wszystkich częściach Tomb Raider. W wolnych chwilach lubię odprężyć się przemierzając kolejne kilometry w OMSI 2.
Liczba artykułów: 204
Zostaw komentarz

Start Poradniki Kody