Strona główna » Newsy » Rozdział Hellraiser już dostępny w Dead by Daylight

Rozdział Hellraiser już dostępny w Dead by Daylight

Dziś w Dead by Daylight odbyła się premiera nowego Rozdziału Hellraiser. DLC oparte na filmie Hellraiser: Wysłannik Piekieł wprowadza do dbd nowego zabójcę Pinheada wraz z trzema nowymi umiejętnościami.

Nowy zabójca: Pinhead

Nowy rozdział Hellraiser w Dead by Daylight

O nowym zabójcy i jego mocy pisaliśmy już w newsie dotyczącym wersji PTB. Cenobita lub częściej nazywany jako Pinhead to kolejny licencjonowany zabójca, który pojawił się w Dead by Daylight. Postać została wykreowana na podstawie horroru Hellraiser: Wysłannik Piekieł z 1987 roku reżysera Clive’a Barkera. Moc nowego zabójcy opiera się na ataku łańcuchami oraz rozwiązywaniu magicznej kostki Lamarchanda, czyli Konfiguracji Lamentu. Podobnie jak standardowy zabójca, Pinhead porusza się z prędkością 4.6 m/s, jego zasięg terroru wynosi 32 metry oraz jest wysokiego wzrostu.

Oficjalny trailer nowego Rozdzialu Hellraiser

Pinhead jest odkrywcą dalszych obszarów doświadczenia, oddającym się bezgranicznym emocjom płynącym z przyjemności i bólu. Kiedy pudełko z zagadkami znane jako Konfiguracja Lamentu – klucz do innego wymiaru – zostało znalezione w królestwie Bytu, było tylko kwestią czasu, kiedy wpadnie w ciekawskie ręce. Po otwarciu przybył on. To, co nastąpiło potem, to słodkie cierpienie, które rozlało się po całym wymiarze.

Trzema unikalnymi umiejętnościami Cenobity są:

 • Zakleszczenie – pozwala na zamknięcie generatora z największym postępem, gdy inny z generatorów zostanie naprawiony,
 • Klątwa: Igraszka – klątwa nakładana na pierwszego ocalałego, który zawiśnie na haku. Po zdjęciu z haka zostanie przeklęty i będzie miał status Nieświadomego, dopóki nie zostanie zniszczony totem z klątwą. Totem dla przeklętego będzie widoczny na trzecim poziomie umiejętności z odległości 16 m. Warto dodać, że klątwa aktywuje się na zwykłym totemie, więc nie jest na początku widoczna dla żadnego z Ocalałych.
 • Hak Plagi: Ofiarowany Ból – 4 losowe haki stają się hakami plagi i są widoczne dla zabójcy. Ocalały zdjęty z takiego haka otrzyma efekt Nieświadomego i Zmasakrowanego, dopóki nie zostanie wyleczony. Ocalały otrzymuje także karę 9% do naprawy generatorów i leczenia, która będzie się utrzymywać, aż nie zostanie ponownie zraniony.
Dead by Daylight Cenobita

Nowego zabójcę można zakupić w sklepie Dead by Daylight za 500 Złocistych Mikrobiomów lub jako osobne DLC Hellraiser. Wersja dodatku na Steamie jest już dostępna od 17,99 złotych.

Zmiany od wersji PTB

Od wersji testowej zostało wprowadzonych kilka zmian balansujących rozgrywkę Pinheadem:

 • Dialogi Pinheada zostały usunięte z gry z powodu komplikacji z plikami audio.
 • Dodano maksymalny czas, jaki Pinhead może spędzić po otworzeniu portalu.
 • Ułatwiono umieszczanie portalu na obszarach z wieloma piętrami.
 • Ocalali po uwolnieniu z haka są przez chwilę odporni na łańcuchy Cenobity.
 • Postęp Głębokiej Rany zatrzymuje się podczas usuwania łańcuchów.
 • Łańcuchy zniszczone przez kolizje odradzają się teraz szybciej.
 • Zwiększono prędkość wywoływania łańcuchów, które nie mogły się zespawnić.
 • Zwiększono wykrywanie kolizji poprzez mechanizm pojawiania się łańcuchów.
 • Zaktualizowano Łowy Łańcuchowe. Teraz zawsze będą się spawnić grupy trzech łańcuchów, ale ich interwał będzie uzależniony od ilości ocalałych w meczu.
 • Podniesienie Konfiguracji Lamentu zatrzymuje teraz postęp licznika Łowów oraz Łowy Łańcuchowe u Ocalałych, ale nie u Ocalałego, który trzyma kostkę.
 • Aby zatrzymać Łowy Łańcuchowe, Ocalały musi rozwiązać Konfigurację Lamentu. Teleportacja Cenobity do Ocalałego, który rozwiązuje zagadkę także zatrzymuje Łowy.
 • Dodano czas odnowienia do interakcji rozwiązywania kostki, aby zapobiec spamowaniu.
 • Zwiększono ilość punktów za akcje związane z mocą Cenobity.
 • Zaktualizowano dźwięk odrodzenia Konfiguracji Lamentu.

Skiny

Wraz z premierą Rozdziału zostały dodane także dwa nowe skiny, w tym jeden legendarny.

Piekielny Kapłan

dbd cenobita piekielny kapłan

Odkrywca dalszych obszarów doświadczenia. Dla jednych demon, dla innych anioł.

Skin ten został zaklasyfikowany jako bardzo rzadki i składa się z ciała i broni. Części można rozłączyć. Możliwy do kupienia za 720 Złocistych Mikrobiomów.

Chatterer (w polskiej wersji Gaduła)

dbd hellraiser chatterer

Zapalony sługa Pinheada poświęcający się badaniu granic ludzkich doznań.

Legendarny skin wprowadzający postać Chatterera z uniwersum Hellraisera. Możliwy do kupienia za 1485 Złocistych Mikrobiomów. Jest to zestaw składający się z głowy, ciała i broni, których nie można rozłączyć.

5/5 - (10 ocen)
Sdílejte tento příspěvek!
Dead by Daylight
Default image
Mrrroziu
Miłośnik gier typu horror survival, jak i ogromny fan symulatorów. Ostatnio najwięcej czasu spędzam przy Dead by Daylight, przy grze będącej dla mnie świetnym zastrzykiem adrenaliny. W wolnych chwilach lubię też zaglądać do świata Minecrafta i The Sims realizując tam swoje szalone pomysły.
Liczba artykułów: 22
Zostaw komentarz

Start Poradniki Kody