Strona główna » Newsy » Dead by Daylight – nadchodzi nowe DLC Hellraiser – PTB już dostępne

Dead by Daylight – nadchodzi nowe DLC Hellraiser – PTB już dostępne

Dziś pojawiła się oficjalna zapowiedź nowego rozdziału Hellraiser do Dead by Daylight. To kolejne DLC oparte na licencji z popularnego horroru. Do gry zostanie dodany nowy zabójca Cenobita. Wersja testowa jest już dostępna do pobrania.

Hellraiser

Hellraiser to kolejny tytuł licencjonowany, który trafi do Dead by Daylight. Film Hellraiser: Wysłannik piekieł to brytyjski horror z 1987 roku przedstawiający historię Franka Cottona i świata Cenobitów, do którego wkracza rozwiązując tajemnicę magicznej kostki Lamarchanda. Film wyreżyserowany przez Clive’a Barkera i oparty na scenariuszu jego własnej noweli Powrót z piekła jest jednym z popularniejszych filmów o tematyce sadomasochistycznej.

Nowy zabójca – Cenobita

DBD nowy zabójca cenobyta

Cenobita, znany także pod nazwą Pinhead, to dwudziesty piąty zabójca, który zostanie dodany do Dead by Daylight w nadchodzącym rozdziale. Podobnie jak standardowy zabójca porusza się z prędkością 4.6 m/s, jego zasięg terroru wynosi 32 metry, a wzrost zaklasyfikowano jako wysoki.

Moc Pinheada

Moc jaką będzie władał nowy zabójca to Przywołanie bólu. Za jej pomocą Cenobita tworzy przejścia, dzięki którym jest w stanie szybko się przemieścić, a następnie wypuszcza łańcuch w stronę ocalałego, który go wiążę. Związany ocalały nie może biegać, a gdy zostanie trafiony drugim i trzecim łańcuchem jego prędkość będzie jeszcze niższa. Związany łańcuchami ocalały może się z nich jednak uwolnić.

Dodatkowo w losowym miejscu na mapie pojawia się kostka – Konfiguracja Lamentu. Kostka ta może zostać podniesiona przez Ocalałego lub Zabójcę. W przypadku gdy podniesie ją Ocalały musi ją ułożyć. Układanie kostki trwa kilka sekund, a podczas tej czynności może pojawić się zwykły skillcheck. Podczas jej układania zabójca dostaje powiadomienie i może się przeteleportować do lokalizacji kostki. Zignorowanie kostki przez ocalałych rozpocznie Łowy Łańcuchowe. Oznaczają one to, że łańcuchy bez ingerencji zabójcy będą kierowały się w stronę ocalałych, tym samym nadając im status Nieświadomego oraz Unieruchomienia. W przypadku gdy zabójca pierwszy podniesie kostkę, tutaj również rozpoczną się Łowy Łańcuchowe, ale dodatkowo wszyscy ocalali krzykną i ujawnią swoją lokalizację. Ocalali widzą aurę kostki, zaś dla zabójcy jest ona niewidoczna.

DBD Pinhead z filmu Hellraiser

Warto także wspomnieć, że Cenobita posiada szereg unikatowych animacji w przypadku niszczenia generatorów, palet, ścian czy otwierania szafek, aż wreszcie przy podnoszeniu ocalałych. Wszystkie animacje zostały zaprojektowane z wykorzystaniem łańcuchów.

Umiejętności Cenobity

Umiejętności Cenobity

Wraz z Cebonitą do gry dochodzą trzy nowe umiejętności dla zabójców:

  • Zakleszczenie – pozwala na zamknięcie generatora z największym postępem, gdy inny z generatorów zostanie naprawiony,
  • Klątwa: Igraszka – klątwa nakładana na pierwszego ocalałego, który zawiśnie na haku. Po zdjęciu z haka zostanie przeklęty i będzie miał status Nieświadomego, dopóki nie zostanie zniszczony totem z klątwą. Totem dla przeklętego będzie widoczny na trzecim poziomie umiejętności z odległości 16 m. Warto dodać, że klątwa aktywuje się na zwykłym totemie, więc nie jest na początku widoczna dla żadnego z Ocalałych.
  • Hak Plagi: Ofiarowany Ból – 4 losowe haki stają się hakami plagi i są widoczne dla zabójcy. Ocalały zdjęty z takiego haka otrzyma efekt Nieświadomego i Zmasakrowanego, dopóki nie zostanie wyleczony. Ocalały otrzymuje także karę 9% do naprawy generatorów i leczenia, która będzie się utrzymywać, aż nie zostanie ponownie zraniony.

Zmiany PTB

Oprócz nowego rozszerzenia w aktualizacji zostanie wprowadzone także kilka zmian. Wśród najważniejszych znajdziemy ulepszenia Nemesisa czy nowe kategorie rang.

Nemesis:

  • Prędkość ruchu podczas ładowania Uderzenia Macką Poziomu 3 zwiększona do 4,0 m/s (było 3,8 m/s)
  • Dodatek: Zniszczona Odznaka S.T.A.R.S. – czas trwania efektu odznaki zwiększony do 60 sekund (było 30 sekund)
  • Dodatek: Opalizująca Odznaka Umbrella – czas trwania efektu wydłużony do 30 sekund (było 15 sekund, ale było błędnie wyświetlane jako 12 sekund)
  • Zmieniono zadanie z dziennego rytuału Nemesisa – teraz należy osiągnąć jeden maksymalny poziom mutacji (było 4)
Nowy system rang w dbd
W najnowszej wersji testowej wprowadzono nowe rangi. Nie zostało jednak jeszcze potwierdzone ich dokładne działanie.

Pozostałe:

  • Wprowadzono nowe ikonki rang, m. in. brąz, srebro i złoto. Zmiany są związane z nowym systemem dobierania graczy w lobby na podstawie ich umiejętności. Data wprowadzenia nowego matchmakingu nie została jednakże jeszcze potwierdzona.
  • Zmieniono wygląd palet.
Zmieniony wygląd palety w dbd
Palety ponownie dostały nowy wygląd graficzny.

Podsumowanie

Opisywane rozszerzenie do DBD jest już dostępne na wersji PTB i wszyscy posiadacze gry na Steam mogą już za darmo przetestować nową zawartość. Choć nie znamy jeszcze dokładnej daty opublikowania dodatku, należy jej się spodziewać już niebawem.

5/5 - (29 ocen)
Sdílejte tento příspěvek!
Dead by Daylight
Default image
Mrrroziu
Miłośnik gier typu horror survival, jak i ogromny fan symulatorów. Ostatnio najwięcej czasu spędzam przy Dead by Daylight, przy grze będącej dla mnie świetnym zastrzykiem adrenaliny. W wolnych chwilach lubię też zaglądać do świata Minecrafta i The Sims realizując tam swoje szalone pomysły.
Liczba artykułów: 22
Zostaw komentarz

Start Poradniki Kody