Strona główna » Newsy » Minecraft 1.19 Snapshot 22W13A – zmiany i nowości

Minecraft 1.19 Snapshot 22W13A – zmiany i nowości

Właśnie dzisiaj została wydana przez Mojang nowa aktualizacja do testowej wersji Minecrafta Snapshot. W niej pojawiły się kolejne nowości, a największą z nich jest wybrany przez społeczność Allay oraz Starożytne Miasto. Co jeszcze nowego pojawiło się w Minecrafcie 1.19 Snapshot 22W13A?

Lista nowości w Minecraft 22W13A

Wśród nowości, które pojawiły się wraz z aktualizacją 22W13A, można wymienić największą nowość, czyli nowego, przyjaznego moba. Jest to Allay, który to został wybrany przez społeczność podczas Minecraft Live 2021. Allay będzie przynosił graczowi z okolicy ten sam przedmiot, który gracz da mobowi.

Drugą nowością jest długo wyczekiwane podziemne miasto ancient cities (starożytne miasta). Generują się one w biomie Deep Dark, w skrzynkach tych miast uzyskać można nowe zaklęcie Swift Sneak.

Nowy mob: Allay

 • Allay zbierze wszystkie okoliczne przedmioty, które pasują do przedmiotu, który trzyma.
 • Allay polubi gracza, który da mu przedmiot i przyniesie zebrane przedmioty do polubionego gracza.
 • Jeśli Allay usłyszy odtwarzany blok dźwiękowy, staje się on ulubionym blokiem dźwiękowym Allaya na 30 sekund. Allay pozostanie w pobliżu tego bloku przez ten czas i przyniesie zebrane przedmioty do bloku zamiast do gracza.
 • Interakcja z Allayem z pustą ręką usunie przedmiot, który Allay trzyma.
 • Allay można znaleźć w Posterunku złosadniczym i Leśnym dworze.
Nowy mob Allay - Minecraft 1.19

Ancient cities — starożytne miasta

 • Struktury Starożytnego Miasta pojawiają się w biomie Deep Dark
 • W skrzyniach, strzeżonych przez czujniki szulerów i shriekerów, można znaleźć nowe zaklęcie Szybkie skradanie się (“Swift Sneaking”).
 • Można tu również znaleźć nowy tajemniczy blok o nazwie Reinforced Deepslate, którego nie można zdobyć w trybie Survival.
 • W Starożytnych Miastach nie mogą pojawiać się mobki

Zmiany w Minecraft Snapshot 22W13A

Lista zmian w najnowszej aktualizacji nie jest aż tak duża, jak można by się spodziewać. Dotyczą one przede wszystkim zachowania wagonika:

 • Receptury na wagonik ze skrzynią/paleniskiem/tnt/hopperem są teraz bezkształtne
 • Po rozbiciu każdy wariant wagonika upuszcza sam siebie jako jeden przedmiot, zamiast rozdzielać się na dwa przedmioty (np. skrzynię i wagonik)
 • Tylko wełna i wełniane dywany blokują teraz dźwięki dochodzące z bloków dźwiękowych

To już wszystkie nowości i zamiany, które pojawiły się w tej aktualizacji. Więcej informacji, w tym informacje na temat naprawionych błędów zgłoszonych przez graczy, można przeczytać w oficjalnym wpisie twórców.

5/5 - (20 ocen)
Sdílejte tento příspěvek!
Minecraft

Więcej o Minecraft

Minecraft to gra komputerowa, która została wydana 18 listopada 2011 roku. Jest to bardzo popularna gra o otwartym świecie, która rozwijana jest przez Mojang Studios.

Default image
RitzyRanger
Moje ulubione gatunki gier to: przygodówki i symulatory. Wiele godzin spędziłem eksplorując świat z Larą we wszystkich częściach Tomb Raider. W wolnych chwilach lubię odprężyć się przemierzając kolejne kilometry w OMSI 2.
Liczba artykułów: 204
Zostaw komentarz

Start Poradniki Kody