🏠 Strona główna Newsy Minecraft 1.19.1 Snapshot 22W24A – duplikacja Allaya i zgłaszanie graczy

Minecraft 1.19.1 Snapshot 22W24A – duplikacja Allaya i zgłaszanie graczy

Jeszcze nie minął miesiąc od najnowszej wersji Minecraft 1.19, a twórcy wydali już Snapshot 22w24a zapowiadający kolejną wersję gry. Tym razem w mini aktualizacji gracze otrzymali możliwość duplikowania Allaya oraz system raportowania.

Lista nowości w Minecraft Snapshot 22w24a

7 czerwca Mojang wydał najnowszą oficjalną aktualizację Minecraft 1.19 The Wild Update, więc od tego czasu nie minął nawet miesiąc, a gracze już mogą wyczekiwać nowości, ponieważ właśnie został wydany nowy Snapshot 22w24a. Zapowiada on Minecraft 1.19.1 i skupia się wokół nowości do Allaya oraz na systemie zgłaszania innych graczy w trybie multiplayer. Poniżej przedstawiamy całą listę zmian i nowości z Minecraft Snapshot 22w24a.

 • Dodano taniec Allaya
 • Umożliwiono rozmnażanie Allaya
 • Wdrożono do gry nowy system raportowania graczy
 • Naprawiono 11 błędów z Minecraft 1.19

Taniec Allaya

Najnowszy snaphot 22w24a wprowadza zapowiadaną wcześniej funkcjonalność do nowego pasywnego moba Allaya (Otuszka w wersji java). Jeżeli gracz postawi szafę grającą i włoży do niej płytę, Allay zacznie tańczyć. Aby mob usłyszał muzykę, musi się znajdować w promieniu 9 kratek od muzycznego bloku. Allay reaguje nawet w przypadku zniszczonej płyty o numerze 11. W momencie usłyszenia muzyki zacznie kołysać się na prawo i lewo od czasu do czasu robiąc efektowny obrót.

Taniec Allaya Minecraft 1.19.1 Snapshot 22w24a

Możliwość duplikowania Allaya

Allay to mob, którego nie jest łatwo znaleźć, ponieważ można go spotkać jedynie w pobliżu posterunków złosadniczych oraz w leśnych dworach. Problem był się jeszcze bardziej uciążliwy w przypadku serwerów. W związku z tym w Minecraft 1.19.1 Snapshot 22w24a umożliwiono rozmnażanie tych mobów za pomocą odłamku ametystu. Podczas tańca Allaya wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy na moba trzymając w dłoni odłamek ametystu. Nowy Allay powinien pojawić się w ciągu kilku sekund. Należy pamiętać, że duplikacja ma 2,5-minutowy czas odnowienia.

Rozmnażanie Allaya Minecraft 1.19.1 snapshot 22w24a

System zgłaszania graczy w Minecraft

Najnowsza wersja Minecraft 1.19.1 otrzymała system, w którym można zgłaszać innych graczy z tego samego serwera. Aktualnie system jest w fazie wczesnych testów i nie działa wysyłanie zgłoszeń, ale już można zobaczyć jakie opcje będzie oferował. Podczas zgłaszania innego gracza istnieje możliwość wybrania konkretnych wiadomości z czatu tekstowego, opisanie całej sytuacji oraz wybranie jednej z kategorii. Do wyboru są m.in. mowa nienawiści, przeklinanie, fałszywe informacje czy wyrządzanie krzywdy.

Przegląd Minecraft 1.19.1 snapshot 22w24a

Nie do końca wiadomo, jakie konsekwencje będzie wyciągał Mojang z wysłanych zgłoszeń, ale istnieje obawa, że ban będzie dotyczył wszystkich serwerów, a nie tylko jednego, na którym został zgłoszony gracz.

Zmiany w Minecraft Snapshot 22W24A

Najnowsza aktualizacja do Minecraft 1.19.1 wprowadza także kilka zmian i poprawia znalezione błędy. Poniżej prezentujemy pełną listę:

 • Lamy kupieckie będą nadal pluć po śmierci celu
 • Osadnik głupkowaty może mieć zawód
 • Wyleczony osadnik może pracować na niewłaściwej stacji roboczej
 • Kolor nieba jest widoczny przez krótką chwilę po zastosowaniu noktowizji pod efektem ciemności
 • Żaby mogą składać ikrę na płynącej wodzie
 • Żaby nie składają ikry na podmokłych blokach
 • Ładowanie pakietów zasobów serwera przeładowuje się dwukrotnie, gdy jeden jest już załadowany
 • Moby, które naturalnie pojawiają się z wyposażeniem, będą odtwarzać odpowiedni dźwięk wyposażenia
 • Transakcje wyleczonych osadników nie są odświeżane
 • Polecenia wysyłania wiadomości używają formatowania zwykłego czatu w logach serwera
 • Naprawiono nieoczekiwany wyjątek w pętli selektora powodujący opóźnienie serwera

To już wszystkie najważniejsze nowości i zmiany dotyczące Minecraft Snapshot 22W24A. Zapraszamy do zapoznania się z innymi aktualizacjami w kategorii: Minecraft Snapshot

5/5 - (16 ocen)
Udostępnij ten wpis!
Minecraft

Więcej o Minecraft

Minecraft to gra komputerowa, która została wydana 18 listopada 2011 roku. Jest to bardzo popularna gra o otwartym świecie, która rozwijana jest przez Mojang Studios.

Default image
Bigosik
Jestem fanem wielu gier z bardzo różnych gatunków - od symulacji, przez platformówki, aż po strzelanki. Najwięcej czasu spędziłem na pewno w simsach tworząc kolejne pokolenia (szczególnie w The Sims 2) oraz w Minecrafcie budując mnóstwo budowli i eksplorując świat.
Liczba artykułów: 249
Zostaw komentarz

Start Poradniki Kody Quizy