🏠 Strona główna Poradniki The Sims 4 Jak mieć bliźniaki i trojaczki w The Sims 4?

Jak mieć bliźniaki i trojaczki w The Sims 4?

Narodziny dziecka w The Sims 4 sprawiają, że w domu zaczyna być głośno, a utrzymanie na zielono wskaźników potrzeb wszystkich Simów staje się wyzwaniem. Niektórzy gracze chcą podnieść poprzeczkę poprzez urodzenie dwoje lub troje dzieci naraz. W tym poradniku przedstawiamy jak urodzić bliźniaki i trojaczki w The Sims 4 bez użycia modów i za pomocą kodów.

Jak urodzić bliźniaki lub trojaczki w The Sims 4?

W The Sims 4 istnieje możliwość urodzenia jednego, dwóch lub trzech dzieci za jednym razem. Posiadanie więcej, niż jednego dziecka jest sporym wyzwaniem w grze. Niemowlęta potrzebują stałej opieki, nawet w środku nocy. Niektórych graczy jednak to nie odstrasza i chcą zajmować się dwoma lub trzema dziećmi naraz. W tym momencie nachodzi pytanie, jak urodzić bliźniaki lub trojaczki w The Sims 4 bez modów?

jak mieć bliźniaki w the sims 4 bez modów

W samej grze dostępnych jest kilka sposobów na zwiększenie płodności, które mogą sprawić, że Simka urodzi bliźniaki lub trojaczki. Nie ma jednak sposobu, który by zagwarantował urodzenia się wybranej liczby dzieci. Poniżej przedstawiamy cztery sposoby na zwiększenie szansy na narodziny bliźniaków i trojaczków w The Sims 4.

Zakup nagrody Płodny/a

Najszybszym sposobem na bliźniaki lub trojaczki w The Sims 4 jest zakup specjalnej nagrody o nazwie “Płodny/a”. Zwiększa ona szansę na zajście w ciąże podczas starania się o dziecko oraz zwiększa szanse na narodziny dwójki lub trójki dzieci. Nagrodę można kupić w sklepie z nagrodami, która znajduję się w zakładce “Aspiracja” (klawisz G). Nagroda “Płodny/a” kosztuje 3 000 punktów satysfakcji. Istnieje jednak kod, który szybko doda potrzebną liczbę punktów – sims.give_satisfaction_points [liczba]

jak zrobić bliźniaki w the sims 4

Sprawdź: Wszystkie kody do The Sims 4

Dodanie cechy Na linii mocy

Kolejnym dobrym sposobem na zwiększenie szansy narodzin bliźniaków w The Sims 4 jest dodanie cechy parceli o nazwie “Na linii mocy”. Cecha ta sprawia, że Simki, które zajdą w ciąże na tej parceli, mają dużo większą szansę na narodziny bliźniąt oraz trojaczków. Standardowo w grze szansa na narodziny dwóch dzieci wynosi ok. 10%, a trzech dzieci zaledwie 1%. Aby móc dodać wspominaną cechę parceli wymagany jest dodatek The Sims 4 Miejskie życie.

co zrobić żeby mieć bliźniaki w the sims 4

Sprawdź: Kody do The Sims 4 Miejskie Życie

Przygotowanie eliksiru płodności

W The Sims 4, aby mieć bliźniaki lub trojaczki można przygotować specjalny eliksir płodności. Miksturę można przygotować posiadając pakiet rozgrywki The Sims 4 Uczieczka w Plener. Przed rozpoczęciem przygotowywania eliksiru, należy zebrać wymagane składniki. Większość z łatwością można znaleźć w otoczeniu Granitowych Kaskad lub poprzez tryb debugowania w trybie kupowania. Do eliksiru płodności w The Sims 4 potrzebne są następujące składniki:

  • Fałszywy smardz (4 szt.)
  • Szałwia (2 szt.)
  • Pszczoła (1 szt.)
  • Błędny ognik (1 szt.)
co zrobić żeby urodzić bliźniaki w the sims 4

Po zebraniu wszystkich wymaganych składników należy kliknąć na kuchenkę i wybrać opcję “Przygotuj miksturę ziołową”. Po pojawieniu się listy należy zjechać na sam dół i kliknąć na “Eliksir płodności”. Przygotowanie mikstury wymaga 10 poziomu zielarstwa. Można go zdobyć analizując rośliny w Granitowych Kaskadach lub wpisując kod “stats.set_skill_level Major_Herbalism 10”.

Eliksir płodności The Sims 4 na bliźniaki lub trojaczki

Po przygotowaniu mikstury na blacie w kuchni lub w wyposażeniu Sima powinien pojawić się słoiczek z eliksirem płodności. Wypicie go spowoduje zwiększenie szans na urodzenie się bliźniaków lub trojaczków w The Sims 4. Wystarczy teraz udać się w przestronne miejsce z drugą połówką i postarać się o dziecko.

Sprawdź: Kody do The Sims 4 Ucieczka w Plener

Skorzystanie z masażu na płodność

Bardzo wygodnym i odprężającym dla Simów sposobem na urodzenie się bliźniaków lub trojaczków w The Sims 4 jest udanie się na specjalny masaż. Gracze, którzy posiadają pakiet rozgrywki The Sims 4 Dzień w Spa mogą wysłać swoich Simów na wycieczkę do salonu spa, w którym masażyści mogą wykonać masaż wzmagający płodność. Wystarczy kliknąć na na wolnego masażystę terapeutycznego i wybrać opcję “Poproś o usługę”, a następnie “Poddaj się masażowi wzmagającemu płodność”. Po wykonanym masażu Sim lub Simka otrzyma nastrójnik “Wzmocniona płodność”, która zwiększa szansę na urodzenie dwóch lub trzech dzieci.

jak urodzić bliźniaki w the sims 4

Można także masaż wzmacniający płodność przeprowadzić w domu. Wystarczy, że jeden z Simów posiada przynajmniej 9 poziom wewnętrznej harmonii z The Sims 4 Dzień w Spa. Potrzebny będzie także zakup specjalnego stołu do masażu, który dostępny jest w trybie kupowania.

Sprawdź: Kody do The Sims 4 Dzień w Spa

Kod na bliźniaki i trojaczki w The Sims 4

Aby mieć bliźniaki lub trojaczki w The Sims 4 można wpisać kod, który sprawi, że Simka urodzi wybraną liczbę dzieci. Jednak w podstawowej grze kod ten nie jest dostępny. Do urodzenia większej liczby potomstwa wymagana jest instalacja modyfikacji o nazwie “AllCheats”. Poniżej przedstawiamy krok po kroku jak zainstalować modyfikację oraz jak wpisać kod na bliźniaki lub trojaczki.

Krok 1: Pobierz modyfikację AllCheats

Pierwszym krokiem, jaki należy wykonać, jest pobranie modyfikacji o nazwie “AllCheats” ze strony autora. W tym celu należy przejść pod TEN LINK, a następnie zjechać delikatnie myszką w dół i kliknąć w czerwony odnośnik o nazwie “Tmex-AllCheats.ts4script”.

kod na trojaczki w the sims 4

Po kliknięciu w odnośnik powinno pojawić się okienko z możliwością wyboru lokalizacji pobrania pliku. Aby przyspieszyć cały proces, warto wybrać od razu folder z modyfikacjami do The Sims 4, który znajduje się pod następującą lokalizacją: Dokumenty/Electronic Arts/The Sims 4/Mods

Krok 2: Włącz modyfikację w The Sims 4

Domyślnie wszystkie modyfikacje w The Sims 4 są wyłączone. Aby kod na bliźniaki lub trojaczki zadziałał, należy włączyć grę, a następnie udać się do menu opcji. Tam należy przejść do zakładki “Inne”, która znajduję się po lewej stronie. Z dostępnych opcji należy zaznaczyć “Włącz zawartość zmodyfikowaną i mody” oraz “Modyfikacje ze skryptami włączone”.

kod na bliźniaki w the sims 4

Włączenie modyfikacji w The Sims 4 będzie wymagało zresetowania gry. W tym celu wystarczy przejść do menu głównego, a następnie wyłączyć grę i uruchomić ją ponownie.

Krok 3: Zdobądź numer Sim ID

Aby wpisać kod na konkretną liczbę dzieci trzeba najpierw zdobyć specjalny numer, który przypisany jest do każdego Sima i nazywa się Sim ID. Aby go uzyskać, należy przejść do wybranej rodzinki, a następnie w konsoli wpisać kod testingcheats true. Po wpisaniu powinien pojawić się komunikat “Cheats are enabled.”. Kolejnym krokiem jest wpisanie kodu na uzyskanie numeru Sim ID. W tym celu należy ponownie otworzyć konsolę i wpisać następujący kod: Sims.Get_Sim_ID_By_Name {Imię Sima/Simki} {Nazwisko Sima/Simki}

kod na bliźniaki the sims 4

Dla przykładu kod dla Simki Barbary Nicpoń będzie wyglądał następująco: Sims.Get_Sim_ID_By_Name Barbara Nicpoń.

Po zatwierdzeniu kodu, w konsoli powinien pojawić się komunikat z 18 cyfrowym numerem, który należy przepisać np. do notatnika. Będzie on wymagany do wpisania następnego kodu.

Krok 4: Wpis kod na bliźniaki lub trojaczki

Ostatnim krokiem jest wpisanie kodu, który spowoduje urodzenie się bliźniaków lub trojaczków w The Sims 4. W tym celu należy otworzyć konsole w grze, a następnie wpisać kod: Pregnancy.Force_Offspring_Count {Sim ID} {Liczba dzieci}

Dla Simki o Sim ID (658104658422197877), która ma urodzić trojaczki, kod będzie wyglądał następująco: Pregnancy.Force_Offspring_Count 658104658422197877 3

mod na bliźniaki w the sims 4

Po wpisaniu kodu wystarczy zatwierdzić go przyciskiem Enter na klawiaturze i oczekiwać na narodziny. Można także za pomocą kodu przyspieszyć ciążę w The Sims 4. Ważne jest, aby kod stosować na Simce, która jest już aktualnie w ciąży. Za pomocą kodu można urodzić dowolną liczbę dzieci – wystarczy ostatnią cyfrę w kodzie zamienić na dowolną z przedziału od 1 do 7. Dla samotnej Simki maksymalna liczba dzieci, jaką będzie mogła urodzić, jest 7. Należy pamiętać o ograniczeniu maksymalnej liczby Simów w jednej rodzinie, która w The Sims 4 wynosi 8.

czy da sie miec trojaczki w the sims 4

Jak mieć bliźniaki w The Sims 4 bez modów?

W The Sims 4 istnieje kilka opcji na zwiększenie szansy na urodzenie się bliźniaków bez używania modów lub kodów. Należy jednak pamiętać, że sposoby te nie gwarantuję bliźniaków, a jedynie zwiększają szansę urodzenia się większej ilości dzieci. Poniżej prezentujemy listę sposobów na bliźniaki w The Sims 4:

  1. Zakup nagrody “Płodny” w sklepie za punkty satysfakcji
  2. Dodanie do parceli domowej cechy “Na linii mocy”
  3. Przygotowanie na kuchence Eliksiru płodności
  4. Poddanie się masażowi wzmacniającego płodność

5/5 - (22 ocen)
Udostępnij ten wpis!
The Sims 4

Więcej o The Sims 4

The Sims 4 to gra symulacyjna z serii The Sims. Premiera gry odbyła się w 2014 i do tej pory jest rozwijana dzięki nowym dodatkom i akcesoriom. Gra opiera się na symulacji życia na każdym z jego etapów.

Default image
Bigosik
Jestem fanem wielu gier z bardzo różnych gatunków - od symulacji, przez platformówki, aż po strzelanki. Najwięcej czasu spędziłem na pewno w simsach tworząc kolejne pokolenia (szczególnie w The Sims 2) oraz w Minecrafcie budując mnóstwo budowli i eksplorując świat.
Liczba artykułów: 287
Zostaw komentarz

Start Poradniki Kody Quizy