Strona główna » Poradniki » The Sims 4 » Jak wyłączyć cenzurę w The Sims 4?

Jak wyłączyć cenzurę w The Sims 4?

The Sims 4 to gra symulacyjna, w której towarzyszymy naszym simom w każdej chwili – nawet podczas brania prysznica czy korzystania z toalety. Z powodu iż simsy to gra dla dzieci wszelkie elementy nagości są zakrywane cenzurą, którą można usunąć w prosty sposób. Przeczytaj cały poradnik, aby dowiedzieć się jak pozbyć się cenzury w The Sims 4!

Jak usunąć cenzurę w The Sims 4?

Usuwanie cenzury w The Sims 4 stało się już swego rodzaju tradycją dla części zagorzałych fanów. Pomimo iż simowie wyglądają dokładnie jak zabawkowe lalki to i tak spora część graczy obowiązkowo usuwa cenzurę już przy pierwszym uruchomieniu gry. Cenzura na postaciach z gry pojawia się w momencie brania prysznica, korzystania z toalety oraz brania kąpieli nago w jacuzzi lub w basenie.

Krok 1: Pobierz modyfikację

Aby pozbyć się cenzury należy pobrać modyfikację o nazwie “No Mosaic / Censor Mod for The Sims 4” ze strony Mod The Sims – POBIERZ

jak wyłączyć cenzurę w the sims 4

Po wejściu na stronę należy przejść do zakładki Files (1), zjechać na dół i kliknąć w odnośnik do modyfikacji o nazwie “moxiemason_nomosaic_toddlerupdate_15012017.rar”

jak usunąć cenzurę w the sims 4

Krok 2: Umieść modyfikację w folderze Mods

Po kliknięciu powinno wyskoczyć okno, w którym należy określić do jakiego folderu modyfikacja ma zostać pobrana. Plik należy umieścić w folderze: Dokumenty/Electronic Arts/The Sims 4/Mods

sims 4 bez cenzury

Krok 3: Wypakuj pobrany plik

Plik w folderze Mods będzie miał końcówkę .rar i należy go rozpakować. Aby to wykonać wymagany jest program Winrar lub 7zip. W celu rozpakowania pliku należy kliknąć na niego prawym przyciskiem myszy i wybrać opcję “Wypakuj tutaj”.

The Sims 4 cenzura

Po wypakowaniu powinien pojawić się nowy plik w folderze o nazwie “moxiemason_nomosaic_toddlerupdate_15012017.package”.

Krok 4: Włącz modyfikację w grze

Aby modyfikacja została zaczytana przez grę należy włączyć modyfikację w opcjach. W tym celu należy na stronie startowej gry kliknąć w ikonę z trzema kropeczkami, która znajduję się po prawej stronie.

The Sims 4 no mosaic

Z wyskakującego okienka menu należy kliknąć “Opcje gry”, a następnie przejść do zakładki “Inne” i zaznaczyć opcję “Włącz zawartość zmodyfikowaną i mody”. Powinno wyskoczyć powiadomienie, że zastosowanie zmiany będzie wymagało ponownego uruchomienia gry. Klikamy w przycisk “OK” znajdujący się pod informacją oraz klikamy w przycisk “Zastosuj zmiany” w prawym dolnym rogu.

Mod na cenzurę w The Sims 4

Krok 5: Uruchom ponownie grę

Po zapisaniu ustawień należy wyjść z gry do pulpitu, a następnie ponownie włączyć grę przy pomocy Origina lub ikony The Sims 4 na pulpicie. Efekt końcowy możecie zobaczyć na zrzucie ekranu poniżej.

Brak cenzury w The Sims 4

Jak zmniejszyć cenzurę w The Sims 4?

Oprócz całkowitego usuwania cenzury w The Sims 4 istnieje mod, który umożliwia zmniejszenie wielkość mozaiki. Część graczy uważa, że cenzura jest zbyt duża i czasami zasłania za dużo uniemożliwiając śledzenie sima podczas różnych czynności. Przedstawiony poniżej mod sprawi, że cenzura nadal będzie występować w grze, ale w zdecydowanie mniejszej formie.

Krok 1: Pobierz moda

Pierwszym krokiem jaki trzeba wykonać jest pobranie modyfikacji na zmniejszenie cenzury w The Sims 4. Mod nazywa się Smaller Censor / Mosaic i jest dostępny do pobrania ze strony Mod The Sims – POBIERZ

Mniejsza cenzura w The Sims 4

Po wejściu na stronę Mod The Sims należy przejść do zakładki Files. Tam ukażą nam się dwa pliki do wyboru: “MDina-SmallerMosaic.7z” powoduje zmniejszenie cenzury do minimum, a “MDina-SmallerMosaicModest.7z” zmniejszy nam cenzurę w The Sims 4, ale będzie ona nieco większa, niż ta z pliku “MDina-SmallerMosaic.7z”. Nie należy pobierać i instalować obu tych plików. Na potrzeby tego poradnika zostanie pobrany plik o nazwie “MDina-SmallerMosaicModest.7z”.

Mod na pomniejszenie cenzury w The Sims 4

Krok 2: Umieść plik w folderze Mods

Po kliknięciu w wybrany przez nas odnośnik powinno wyskoczyć okienko, w którym należy skazać gdzie modyfikacja ma zostać umieszczona. Mod na zmniejszenie cenzury należy umieścić w folderze: Dokumenty/Electronic Arts/The Sims 4/Mods

Cenzura w The Sims 4 jak usunąć

Krok 3: Rozpakuj modyfikację

Jeżeli mod został poprawnie pobrany, w folderze Mods powinniśmy zobaczyć nowy plik o nazwie “MTS_MasterDinadan_1464820_MDina-SmallerMosaicModest” z rozszerzeniem .7z. Aby modyfikacja została poprawnie zaczytana musi zostać rozpakowana z archiwum. W tym celu należy nacisnąć na plik prawym przyciskiem myszy i wybrać opcję “Rozpakuj tutaj”. Aby tego dokonać będziemy potrzebowali programu Winrar lub 7zip.

Kod na usunięcie cenzury w The Sims 4

Po poprawnym wypakowaniu w folderze Mods powinien pojawić się nowy plik o nazwie “MDina-SmallerMosaicModest” z rozszerzeniem .package.

Krok 4: Włącz zawartość zmodyfikowaną w grze

The Sims 4 domyślnie ma wyłączoną obsługę modyfikacji, więc aby mod na zmniejszenie cenzury działał należy udać się do opcji gry. W tym celu należy włączyć The Sims 4, a następnie na ekranie startowym kliknąć ikonę trzech kropek, która znajduję się po prawej stronie.

The Sims 4 kod cenzura

Po kliknięciu powinno wyskoczyć okienko menu, z którego należy wybrać pozycję “Opcje gry”. Następnie należy przejść do zakładki “Inne” i zaznaczyć opcję “Włącz zawartość zmodyfikowaną i mody”. Powinno wyskoczyć powiadomienie o konieczności ponownego uruchomienia gry. Należy nacisnąć “OK”, a następnie kliknąć w przycisk “Zastosuj zmiany”, który znajduję się w prawym dolnym rogu okienka z opcjami gry.

Krok 5: Uruchom ponownie The Sims 4

Aby gra poprawnie zaczytała modyfikację na zmniejszenie cenzury w The Sims 4 musi zostać ponownie uruchomiona. W tym celu należy wyłączyć grę oraz ponownie uruchomić za pomocą Origina lub klikając w ikonę gry na pulpicie. Jeżeli modyfikacja została poprawnie zainstalowana efekt powinien być podobny do tego na zrzucie ekranu poniżej.

Mniejsza cenzura w The Sims 4

Jakie programy są potrzebne do usunięcia cenzury w The Sims 4?

Aby zainstalować modyfikację na usunięcie lub zmniejszenie cenzury w The Sims 4 potrzebna jest oczywiście sama gra oraz program do rozpakowywania archiwum. Na ryku jest wiele programów, które pozwalają rozpakowywać modyfikację do The Sims 4, ale najpopularniejsze są dwa: Winrar i 7zip.

Czu usuwanie cenzury w The Sims 4 jest bezpieczne?

Wiele użytkowników, którzy nie korzystają z modyfikacji do The Sims 4 przed pobraniem zastanawiają się, czy mod nie zepsuje im gry. Pojawić się mogą też obawy czy po pobraniu moda na cenzurę nie pobierzemy dodatkowo jakiegoś złośliwego oprogramowania lub wirusów. Przedstawione powyżej modyfikacje zostały przez nas sprawdzone, ale mimo wszystko należy zawsze mieć na uwadze, że instalujemy modyfikację osoby nieznanej. Jeżeli jest taka możliwość pobierajmy mody ze sprawdzonych źródłem jak np. Mod The Sims oraz używajmy antywirusów.

Jeżeli umieszczamy w naszej grze mody musimy mieć także na uwadze, że każda aktualizacja gry może sprawić, że modyfikacja stanie się niekompatybilna. Dlatego przed każdą aktualizacją The Sims 4 należy wykonać kopie zapasowe naszych rodzin. W przypadku posiadania komputera lub laptopa o średnio wydajnych podzespołach nie powinniśmy do gry dodawać zbyt wielu modyfikacji. Ich duża ilość może znacząco wpłynąć na płynność gry.

Cenzura w The Sims 4 na całym ekranie

Jeżeli na twoim ekranie cały czas powiększa się mozaika cenzury, która uniemożliwia dalszą rozgrywkę to prawdopodobnie padłeś / padłaś ofiarą nieoryginalnej wersji The Sims 4. Twórcy w premierę wypuścili do Internetu specjalną wersję The Sims 4, która ma zniechęcić potencjalnych nieuczciwych graczy do grania w The Sims 4 za darmo. Nie ma jednak sensu bawić się w piracenie gry. The Sims 4 jest często ma bardzo atrakcyjnych promocjach na Origin i na Steam.

Jak usunąć cenzurę w The Sims 4?

Kody do The Sims 4 na zdjęcie cenzury

Starsi gracze pewnie pamiętają, że w drugiej odsłonie The Sims można było usunąć cenzurę wpisując z konsole kod intprop censorgridsize 0. Ten trik już niestety nie działa dla The Sims 4. Aby usunąć cenzurę z naszych simów w czwartej odłownie The Sims będziemy musieli pobrać specjalny mod.

Jak usunąć cenzurę w The Sims 4 – poradnik wideo

5/5 - (22 ocen)
Udostępnij ten wpis!
The Sims 4

Więcej o The Sims 4

The Sims 4 to gra symulacyjna z serii The Sims. Premiera gry odbyła się w 2014 i do tej pory jest rozwijana dzięki nowym dodatkom i akcesoriom. Gra opiera się na symulacji życia na każdym z jego etapów.

Default image
Bigosik
Jestem fanem wielu gier z bardzo różnych gatunków - od symulacji, przez platformówki, aż po strzelanki. Najwięcej czasu spędziłem na pewno w simsach tworząc kolejne pokolenia (szczególnie w The Sims 2) oraz w Minecrafcie budując mnóstwo budowli i eksplorując świat.
Liczba artykułów: 325
Zostaw komentarz

Start Poradniki Kody