🏠 Strona główna Poradniki The Sims 2 Jak usunąć czarne kwadraty pod simami w The Sims 2?

Jak usunąć czarne kwadraty pod simami w The Sims 2?

The Sims 2 to gra, która została wydana w 2004 roku. Z ubiegiem lat na nowszych komputerach zaczynają pojawiać się niespodziewane błędy. Jednym z najpopularniejszych błędów jest niepoprawne wyświetlanie się ceni pod simami. W ich miejsce renderowane są czarne kwadraty, które psują aspekty wizualny gry. W tym poradniku przedstawiamy jak szybko to naprawić!

Jak pozbyć się czarnych kwadratów w The Sims 2?

Do usunięcia czarnych kwadratów pod postaciami będziemy musieli pobrać specjalną modyfikację, która jest dostępna za darmo. Po jej zainstalowaniu problem z czarnymi kwadratami powinien zniknąć, a cienie pozostaną na swoim miejscu. Co ciekawe modyfikacja usuwa czarne kwadraty także z takich gier jak: The Sims Historie z Życia Wzięte, The Sims Historie ze Świata Zwierzaków oraz The Sims Historie z Bezludnej Wyspy!

Krok 1: Pobierz modyfikację

W pierwszym kroku należy pobrać modyfikację o nazwie „Sim Shadow Fix (updated 2 JAN ’16)” ze strony Mod The Sims – POBIERZ

the sims 2 czarne kwadraty

Po przejściu na stronę należy kliknąć w zakładkę „Files”, a następnie delikatnie zjechać w dół strony do nagłówka „Download files” z tabelką. Do wyboru jest aż 6 plików do wyboru. Te z dopiskiem „reallyNotMisty” należy użyć jeżeli po zainstalowaniu modyfikacji bez tego dopisku pod simami pojawi się „biała mgła”. Taki przypadek występuje tylko u nielicznych graczy z podstawową grafiką Intel HD.

sims 2 czarne kwadraty

Pozostałe 3 pliki różnią się od siebie intensywnością cieni. Plik z końcówką 0.2 oznacza cienie lekko zauważalne, 0.3 to cienie o średniej intensywności (takie są domyślnie w grze), a 0.4 oznaczają cienie najbardziej widoczne. Ważne, aby wybrać tylko jeden plik. Po zdecydowaniu się na określoną intensywności ceni należy kliknąć w odpowiedni odnośnik.

Krok 2: Umieść modyfikację w folderze Downloads

Po kliknięciu w link z wybranych modem powinno wyskoczyć okienko z możliwością wyboru miejsca pobrania pliku. W tym celu należy przejść do folderu Dokumenty\EA Games\The Sims™ 2 Ultimate Collection i następnie kliknąć prawym przyciskiem myszy, z listy wybrać „Nowy”, a następnie „folder” i utworzyć folder o nazwie Downloads – ważne aby nazwa folderu była dokładnie taka.

czarne kwadraty the sims 2

Po utworzeniu folderu, należy do niego wejść i zapisać tam pobrany plik.

czarne kwadraty pod simami w The Sims 2

Krok 3: Rozpakuj modyfikację

Po pobraniu pliku należy przejść do folderu Dokumenty \ EA Games \ The Sims™ 2 Ultimate Collection \ Download. Tam powinien znajdować się pobrany plik z modyfikacją o nazwie „MTS_Nopke_1591073_simNopke-simShadowFix0.2” z rozszerzeniem .zip.

Aby modyfikacja działa należy ją rozpakować programem 7zip lub Winrar poprzez kliknięcie w plik prawym przyciskiem myszy i wybraniu opcji „Wypakuj tutaj”. Powinien pojawić się w folderze nowy plik o nazwie „simNopke-simShadowFix0.2” z rozszerzeniem .package.

Problem z cieniami w The Sims 2

Krok 4: Uruchom grę

Po umieszczeniu modyfikacji w folderze należy sprawdzić czy modyfikacja na usunięcie czarnych kwadratów działa poprawnie. Jeżeli zamiast cieni pojawiają się białe plamy należy wrócić do kroku pierwszego i pobrać modyfikację z końcówką „reallyNotMisty”. Jeżeli wszystko się udało efekt powinien być taki jak na zrzucie ekranu poniżej.

the sims 2 czarne kwadraty pod simami

Czarne prostokąty pod simami w The Sims 2 – dlaczego powstają?

The Sims 2 to gra, która była tworzona w okolicach 2003 i 2004 roku, więc w momencie pisania tego poradnika od tego czasu minęło 18 lat. W tym czasie komputery mocno się zmieniły, a co za tym idzie zmieniły się także techniki renderowania pewnym elementów. Karty graficzne z okresu premiery The Sims 2 są już zupełnie inne, niż te, które mamy zamontowane w komputerach.

W związku z tą rozbieżnością pojawił się problem błędnie wyświetlanych cieni. Niestety pomimo oficjalnego wydania The Sims 2 Pełna kolekcja (The Sims 2 Ultimate Collection) na Origin, twórcy nie przystosowali gry do nowych realiów. Na szczęście fani nie zawodzą i czarne prostokąty pod postaciami w The Sims 2 można usunąć w dosłownie kilka minut.

The sims 2 czarne kwadraty – poradnik wideo

5/5 - (22 ocen)
Udostępnij ten wpis!
The Sims 2

Więcej o The Sims 2

The Sims 2 to gra symulacyjna, które wydane zostało przez studio Maxis we współpracy z Electronic Arts. Gra jest symulacją życia i jest następcą pierwszej części serii The Sims, wydanej w 2000 roku.

Default image
Bigosik
Jestem fanem wielu gier z bardzo różnych gatunków - od symulacji, przez platformówki, aż po strzelanki. Najwięcej czasu spędziłem na pewno w simsach tworząc kolejne pokolenia (szczególnie w The Sims 2) oraz w Minecrafcie budując mnóstwo budowli i eksplorując świat.
Liczba artykułów: 318
Zostaw komentarz

Start Poradniki Kody Quizy