Strona główna » Newsy » Premiera Minecraft 1.18 Caves & Cliffs Update Part II

Premiera Minecraft 1.18 Caves & Cliffs Update Part II

Dzisiaj swoją premierę ma nowa wersja Minecraft 1.18 o nazwie Caves & Cliffs Update Part II. Aktualizacja wprowadza wiele zmian w generowaniu jaskiń oraz gór.

Minecraft 1.18 już dostępny do pobrania

Najnowsza wersja Minecrafta oznaczona numerkiem 1.18 to druga część wielkiej aktualizacji do gry o nazwie aves & Cliffs. Najnowszy update skupiony został na generowaniu się jaskiń oraz gór. Wprowadzono także pewne modyfikacje w wysokości świata oraz w występowaniu rud w jaskiniach. Aktualizację do Minecraft 1.18 można już pobierać za pomocą oficjalnego launchera do gry. Najnowsza wersja dostępna jest na komputerach z systemem Windows, MacOS i Linux oraz na konsolach Xbox Series X,  Xbox Series S,  Xbox One,  PlayStation 5,  PlayStation 4,  Nintendo Switch, a także na telefonach z systemem iOS ,  Android.

Nowe podziemia premiera minecraft 1.18

Nowości w Minecraft 1.18

Jedną z największych zmian w nowym Minecrafcie są zupełnie nowe typy jaskiń. Od wersji 1.18 w grze pod ziemią generować się będą jaskinie serowe, jaskinie spaghetti oraz jaskinie makaronowe. Ponadto jaskinie mogą się teraz generować aż do -59 kratki, przez co np. bujne jaskinie lub jaskinie naciekowe są jeszcze większe.

Minecraft 1.18 to także spora aktualizacja w generowaniu się gór. Od teraz biom ten podzielony jest na aż 6 sub-biomów: łąka, gaj, śnieżne zbocza, poszarpane szczyty, zamarznięte szczyty oraz kamieniste szczyty. Część z nich może sięgać aż do samego szczytu świata, który w nowej wersji został zwiększony do 320 kratek.

Zmiany w wysokości świata oraz nowe jaskinie wpłynęły na zupełnie nową dystrybucję rud w Minecrafcie. Od wersji 1.18 jest ona bardziej zróżnicowana i może zaskoczyć graczy, którzy już byli przyzwyczajeni do szukania diamentów na 11 kratce wysokości. W grze dodano także 4 nowe osiągnięcia oraz dziewięć nowych utworów, które będzie można usłyszeć podczas rozgrywki na powierzchni.

Sprawdź: Przegląd Minecraft 1.18 Caves & Cliffs: Part II

Nowe biomy premiera Minecraft 1.18

Zwiastun Minecraft 1.18 Caves & Cliffs Update Part II

Na oficjalnym kanale YouTube zespołu zajmującego się Minecraftem opublikowany został zwiastun najnowszej wersji gry. W zwiastunie ukazane są najważniejsze nowości z wersji 1.18 Caves & Cliffs Update Part II.

5/5 - (17 ocen)
Sdílejte tento příspěvek!
Minecraft

Więcej o Minecraft

Minecraft to gra komputerowa, która została wydana 18 listopada 2011 roku. Jest to bardzo popularna gra o otwartym świecie, która rozwijana jest przez Mojang Studios.

Default image
Bigosik
Jestem fanem wielu gier z bardzo różnych gatunków - od symulacji, przez platformówki, aż po strzelanki. Najwięcej czasu spędziłem na pewno w simsach tworząc kolejne pokolenia (szczególnie w The Sims 2) oraz w Minecrafcie budując mnóstwo budowli i eksplorując świat.
Liczba artykułów: 325
Zostaw komentarz

Start Poradniki Kody