Strona główna » Poradniki » The Sims 2 » Jak zmienić rozdzielczość w The Sims 2?

Jak zmienić rozdzielczość w The Sims 2?

W The Sims 2 Pełna Kolekcja, która w 2014 została oddana użytkownikom Origin za darmo, posiada błąd w postaci rozdzielczości 800×600. Gracze, którzy posiadają większe monitory o wyższej rozdzielczości, mogą mieć problemy z wyświetlaniem się gry. W tym poradniku przedstawiamy jak dodać rozdzielczość 1920×1080 do The Sims 2.

The Sims 2 zmiana rozdzielczości – poradnik

The Sims 2 to gra, którą swoją premierę miała w 2004 roku. W związku z tym została przystosowana do monitorów, systemów i kart graficznych, które wtedy były obecne na rynku. Dzisiaj po ponad 15 latach od premiery część gry nie współpracuje i na nowszych komputerach z Windows 10 rozdzielczość w The Sims 2 występuje tylko w opcji 800×600. Poniżej prezentujemy jak można to szybko naprawić.

The Sims 2 rozdzielczość 800x600

Krok 1: Znajdź plik Graphics Rules

Aby przywrócić rozdzielczość 1920×1080 w The Sims 2 należy dokonać zmian w pliku konfiguracyjnym o nazwie Graphics Rules. Znajduje się on w plikach instalacyjnych gry. W tym celu należy przejść do folderu, który znajduje się domyślnie w następującej lokalizacji Dysk lokalny C:\Pliki Programów (x86)\Origin Games\The Sims 2 Ultimate Collection\Fun with Pets\SP9\TSData\Res\Config

Krok 2: Wykonaj kopie zapasową pliku

Po wejściu do folderu o nazwie “Config” powinno pojawić się 9 plików z czego jeden powinien nazywać się Graphics Rules. Edytowanie plików konfiguracyjnych jest obarczone możliwością zepsucia gry. W związku z tym należy przed edycją wykonać kopię pliku.

W tym celu należy kliknąć na plik Graphics Rules prawym przyciskiem myszy i z rozwijanego menu wybrać opcję “kopiuj”. Następnie należy przejść np. na pulpit i umieścić skopiowany plik. Aby tego dokonać należy kliknąć prawym przyciskiem myszy na pusty obszar i wybrać opcję “Wklej”.

the sims 2 rozdzielczość

Krok 3: Otwórz plik za pomocą notatnika

Po wykonaniu kopii zapasowej pliku należy przejść do jego edycji. W tym celu należy kliknąć na plik o nazwie Graphics Rules prawym przyciskiem myszy i wybrać opcję “Otwórz za pomocą…”.

the sims 2 rozdzielczość 1920x1080

Po kliknięciu w odpowiednią opcję powinno pojawić się okienko, z którego należy wybrać program do edycji plików tekstowych. Do edycji rozdzielczości w The Sims 2 wystarczy najzwyklejszy notatnik, ale oczywiście można użyć bardziej zaawansowanych programów np. Notepad++. Aby otworzyć plik należy wybrać odpowiedni program i kliknąć “OK”.

the sims 2 jak zmienić rozdzielczość

Krok 4: Edytuj plik Graphics Rules

Po wejściu do pliku należy przejść do linijek 22, 23 i 24, w których znajduję się następujący zapis:
seti Low 1
seti Medium 2
seti High 3

the sims 2 windows 10 rozdzielczość

Wszystkie cyfry w tych trzech linijkach należy zmienić na 3, aby uzyskać następujący zapis:
seti Low 3
seti Medium 3
seti High 3

the sims 2 ultimate collection rozdzielczość

Następnie należy odszukać w pliku informacji związanych z rozdzielczością. Aby szybko je znaleźć należy, mając cały czas otwarty plik Graphics Rules, wcisnąć na klawiaturze jednocześnie CTRL+F. Jeżeli skrót klawiszowy zadziałał powinno pojawić się okienko wyszukiwania, do którego należy wpisać ScreenModeResolution i kliknąć przycisk “Znajdź następny”.

the sims 2 zmiana rozdzielczości

Po kliknięciu “Znajdź następny” program powinien przewinąć dokument do linijki 776. Jeżeli wszystko poszło zgodnie z planem dokument powinien wskazywać następujące treści:

Jak naprawić rozdzielczość w The Sims 2

Następnym krokiem jest zmiana wartości uintProp maxResWidth na 1920 oraz uintProp maxResHeight na 1080 w zapisach poprzedzonych nagłówkami setting $Low, setting $MediumButDefaultLow, setting $Medium oraz setting $High. Po wprowadzeniu zmian plik powinien prezentować się następująco:

The Sims 2 Pełna Kolekcja rozdzielczość

Po wprowadzeniu wszystkich tych zmian należy zapisać plik i zamknąć go.

Krok 5: Zmień ustawienia gry

Aby rozdzielczość w The Sims 2 zmieniła się na 1920×1080 należy wejść do ustawień. W tym celu należy uruchomić grę i udać się do jednego z miast.

Następnie należy kliknąć w przycisk z trzema kropkami, który znajduję się w lewym dolnym rogu ekranu. Po kliknięciu powinien rozwinąć się dolny pasek, z którego należy wybrać ikonę z monitorem z podpisem “Opcje grafiki/wydajności”.

Rozdzielczość w The Sims 2 poradnik

Po kliknięciu w ikonę powinno pojawić się nowe menu z opcjami graficznymi. Aby zmienić rozdzielczość w The Sims 2 należy w sekcji “Rozmiar ekranu” wybrać opcję “1920×1080” z listy.

Zmiana rozdzielczości w The Sims 2

Po wybraniu rozdzielczości z listy, należy kliknąć przycisk “Zastosuj zmiany”. Następnie wyskoczy komunikat “Czy chcesz zachować te ustawienia?”, który należy zatwierdzić poprzez kliknięcie w przycisk “Tak”.

Czy istnieje mod na rozdzielczość w The Sims 2?

Tak, można naprawić rozdzielczość w The Sims 2 za pomocą modyfikacji, a dokładniej programu o nazwie Graphics Rules Maker. Wymaga to jednak z pobierania i instalowania dodatkowego programu. W związku z mało skomplikowanym procesem naprawy, rekomendujemy zmianę rozdzielczości bezpośrednio w pliku za pomocą notatnika.

The Sims 2 rozdzielczość – poradnik wideo

5/5 - (10 ocen)
Udostępnij ten wpis!
The Sims 2

Więcej o The Sims 2

The Sims 2 to gra symulacyjna, które wydane zostało przez studio Maxis we współpracy z Electronic Arts. Gra jest symulacją życia i jest następcą pierwszej części serii The Sims, wydanej w 2000 roku.

Default image
Bigosik
Jestem fanem wielu gier z bardzo różnych gatunków - od symulacji, przez platformówki, aż po strzelanki. Najwięcej czasu spędziłem na pewno w simsach tworząc kolejne pokolenia (szczególnie w The Sims 2) oraz w Minecrafcie budując mnóstwo budowli i eksplorując świat.
Liczba artykułów: 325
Zostaw komentarz

Start Poradniki Kody