🏠 Strona główna Poradniki The Sims 4 Jak zrobić piwnicę w The Sims 4?

Jak zrobić piwnicę w The Sims 4?

Stworzenie piwnicy w The Sims 4 pozwala rozbudować dom lub parcelę publiczną o dodatkowe dwa piętra. Można je wykorzystać do ukrycia toalet w klubie lub do stworzenia tajnego pokoju dla wybranych Simów. W tym poradniku przedstawiamy jak zbudować piwnicę w The Sims 4 oraz jak dodać do niej schody i usunąć sufit.

Jak zbudować piwnicę w The Sims 4?

Możliwość budowania piwnic zostało dodane do podstawowej wersji gry The Sims 4 wraz z aktualizacją marcową 2015 roku. W związku z tym należy sprawdzić w Origin, czy gra jest zaktualizowana do najnowszej wersji, aby narzędzie tworzenia piwnic było dostępne. Piwnice w The Sims 4 mogą mieć maksymalnie dwa piętra i mogą być budowane zarówno na parcelach domowych jak i na parcelach publicznych. Poniżej przedstawiamy krok po kroku jak stworzyć piwnicę w The Sims 4.

Krok 1 Wybierz narzędzie tworzenia piwnic

Aby rozpocząć tworzenie piwnicy w The Sims 4, należy przejść na wybraną parcelę domową lub publiczną i przejść do trybu budowania (F2) klikając ikonę młotka i klucza w prawym górnym rogu. Następnie należy przejść do zakładki “Buduj” i z dostępnych działów wybrać “Ściany i puste pokoje”. Jest to fioletowa ściana zaznaczona na zrzucie ekranu poniżej. Po przejściu do odpowiedniej zakładki pojawią się narzędzia tworzenia ścian oraz piwnic.

gdzie są piwnice w the sims 4

Krok 2 Stwórz ściany piwnicy

W The Sims 4 do wyboru są dwa narzędzia tworzenia piwnicy. Pierwsze z nich nazywa się po prostu “Narzędzie piwnicy” i pozwala na stworzenie podziemnego pomieszczenia w formie kwadratu lub prostokąta. Wystarczy wybrać narzędzie, a następnie przesunąć kursor na powierzchnię parceli. Gdy pojawi się wskaźnik tworzenia piwnicy, wystarczy przesuwać kursor po powierzchni parceli, mając jednocześnie wciśnięty lewy przycisk myszy.

jak zbudować piwnicę w the sims 4

Na powierzchni podłogi powinien pojawić się obrys ścian piwnicy. Po puszczeniu lewego przycisku myszy piwnica zostanie automatycznie utworzona pod powierzchnią ziemi. Aby ją zobaczyć, wystarczy zejść piętro niżej za pomocą strzałek w prawym górnym rogu lub wciskając na klawiaturze przycisk Page Down.

Krok 3 Stwórz nieregularną piwnicę

W The Sims 4 można zbudować piwnicę o nieregularnych kształtach. W tym celu wystarczy wybrać narzędzie o nazwie “Niestandardowe narzędzie piwnicy”. Po wybraniu narzędzia należny przeciągnąć kursor na powierzchnię parceli, a następnie klikać lewym przyciskiem myszy, aby utworzyć wybrany kształt piwnicy.

jak stworzyc piwnice w the sims 4

Należy pamiętać, aby stworzyć kształt, który będzie tworzył zamknięty obiekt. Ściany piwnicy w The Sims 4 muszą tworzyć zamknięte przestrzenie. Po stworzeniu piwnicy o wybranym kształcie gra automatycznie utworzy piwnicę pod powierzchnią ziemi. Aby ją zobaczyć, wystarczy zejść piętro niżej.

Krok 4 Udekoruj podziemne pomieszczenie

Piwnice w The Sims 4 działają jak normalne pomieszczenia, więc do ich urządzenia można wykorzystać wszystkie dostępne obiekty i przedmioty. Do wypełnienia podziemnego pomieszczenia można wykorzystać także gotowe pokoje dostępne w trybie budowy. Wyjątkiem są tylko gotowe pomieszczenia, które zawierają okna i drzwi. Aby je dodać, trzeba najpierw umieścić je na powierzchni, następnie usunąć drzwi i okna i przenieść odpowiednim narzędziem pod ziemię. Obok ściany piwnicy można także zbudować basen, który oddzielony szybami stworzy niesamowity efekt.

Jak zrobić schody do piwnicy w The Sims 4?

Aby Simowie mogli korzystać z piwnicy w The Sims 4 potrzebne są schody lub drabina. W celu umieszczenia schodów w pomieszczeniu podziemnym wystarczy przejść do trybu budowania, a następnie do zakładki “Schody i drabiny”.

Schody w piwnicy w the sims 4

Następnym krokiem jest przejście do piwnicy i sprawdzenie, czy jest wystarczająco dużo miejsca do umieszczenia schodów. Warto także sprawdzić, czy powierzchnia nad piwnicą pozwala na utworzenie schodów, które po zbudowaniu automatycznie stworzą otwór, aby Simowie mogli swobodnie wychodzić z podziemia.

Jak zrobić schody do piwnicy w The Sims 4

Następnym krokiem jest wybranie odpowiedniego modelu schodów i skierowanie kursora w stronę podłogi piwnicy. Jeżeli miejsca jest wystarczająco dużo i schodów nie blokuje żaden przedmiot, na ekranie ukaże się przezroczysty model. W celu zbudowania schodów w piwnicy wystarczy zaakceptować położenie, klikając lewy przycisk myszy. Dokładnie w taki sam sposób można dodać drabinę do piwnicy w The Sims 4.

Jak usunąć sufit w piwnicy The Sims 4?

Gra The Sims 4 oferuje także stworzenie piwnicy bez sufitu. Tego typu rozwiązanie świetnie się sprawdza do stworzenia przytulnego kącika na patio lub dziecięcego placu zabaw. Aby usunąć sufit z piwnicy, należy upewnić się, że nad podziemnym pomieszczeniem nie znajdują się żadne obiekty. Podczas usuwania sufitu zostaną także usunięte lampy wiszące, więc warto zadbać o dodatkowe oświetlenie ścienne lub podłogowe.

Aby usunąć sufit piwnicy w The Sims 4, należy przejść do podziemnego pomieszczenia, wciskając przycisk Page Down na klawiaturze. Następnym krokiem jest zaznaczenie piwnicy, klikając lewym przyciskiem myszy np. na pustą ścianę. Po kliknięci powinien pojawić się obrys piwnicy.

Jak usunąć sufit w piwnicy The Sims 4

Następnie wystarczy przejść piętro wyżej za pomocą przycisku Page Up na klawiaturze. Na podłodze powinien być widoczny obrys piwnicy, która wcześniej została zaznaczona. W kolejnym kroku należy kliknąć na widoczny obrys piwnicy, a następnie kliknąć na komunikat “Usuń sufit”. Po wybraniu tej opcji sufit piwnicy w The Sims 4 powinien zostać usunięty, a naszym oczom powinno ukazać się podziemne pomieszczenie.

Usunięcie sufitu piwnicy w The Sims 4

Jak usunąć piwnice w The Sims 4?

Jeżeli zbudowana piwnica w The Sims 4 jest już niepotrzebna możną ją swobodnie usunąć w kilku prostych krokach. Należy pamiętać, że każde pomieszczenie piwnicy trzeba usunąć osobno. W grze nie ma niestety narzędzia pozwalającego niwelować cały kompleks piwnic jednym kliknięciem.

Jak usunąc piwnicę w The Sims 4

W celu usunięcia piwnicy wystarczy przejść do podziemnego pomieszczenia za pomocą strzałki w prawym górnym rogu lub klikając przycisk Page Down na klawiaturze. Następnie należy zaznaczyć piwnice, klikając lewym przyciskiem myszy na pusty obszar ściany lub podłogi. Po zaznaczaniu piwnicy wystarczy wcisnąć klawisz Delete na klawiaturze. Piwnica powinna zniknąć, a fundusz rodziny powinien się powiększyć o usunięte przedmioty, ściany i podłogi.

5/5 - (24 ocen)
Udostępnij ten wpis!
The Sims 4

Więcej o The Sims 4

The Sims 4 to gra symulacyjna z serii The Sims. Premiera gry odbyła się w 2014 i do tej pory jest rozwijana dzięki nowym dodatkom i akcesoriom. Gra opiera się na symulacji życia na każdym z jego etapów.

Default image
Bigosik
Jestem fanem wielu gier z bardzo różnych gatunków - od symulacji, przez platformówki, aż po strzelanki. Najwięcej czasu spędziłem na pewno w simsach tworząc kolejne pokolenia (szczególnie w The Sims 2) oraz w Minecrafcie budując mnóstwo budowli i eksplorując świat.
Liczba artykułów: 248
Zostaw komentarz

Start Poradniki Kody Quizy