Strona główna » Poradniki » The Sims 4 » Jak adoptować kota i psa w The Sims 4?

Jak adoptować kota i psa w The Sims 4?

Adopcja zwierzaków dochodzi wraz z czwartym dodatkiem do The Sims 4 o nazwie Psy i Koty. Proces adopcyjny można rozpocząć korzystając z komputera lub telefonu. W odróżnieniu od adopcji dzieci, adoptowanie psa lub kota poprzedzone jest wizytą pracownika ośrodka adopcyjnego, podczas której dokonuje się oceny zwierzaka.

Adoptowanie psa lub kota w The Sims 4 – poradnik

Aby simowa rodzinka powiększyła się o futrzastego przyjaciela trzeba przystąpić do procesu adopcji. W przypadku The Sims 4 adoptować można szczenięta i dorosłe psy oraz kocięta i dorosłe koty. Jeżeli jest taka potrzeba można adoptować zwierzaka już wysterylizowanego. Taka informacja znajduję się przy wybieraniu psa lub kota do adopcji.

Krok 1: Adoptuj zwierzaka za pomocą komputera lub telefonu

W The Sims 4 adopcję psa lub kota można rozpocząć na komputerze lub telefonie. Rezultat jest taki sam, więc można wybrać, która opcja jest wygodniejsza. W przypadku adopcji przez komputer należy kliknąć na urządzenie i wybrać opcję „Rodzina…”, a następnie w zależności od adoptowanego zwierzaka wybrać „Adoptuj psa (200 §)” lub „Adoptuj kota (200 §)”.

Jak adoptować kota w The Sims 4
Jak adoptować psa w The Sims 4

Jeżeli na parceli nie ma komputera, adopcji można dokonać za pomocą telefonu komórkowego. W tym celu należy kliknąć z ikonę telefonu, która znajduję się w lewym dolnym rogu. Po pojawieniu się telefonu należy kliknąć w ikonę z domkiem, a następnie z listy wybrać opcję “Wynajmij usługi”.

Jak adoptować zwierzaka w The Sims 4

Po wybraniu odpowiedniej opcji powinno pojawić się okienko z listą, na której końcu powinny pojawić się dwie pozycję z adopcją zwierzaka. W zależności od adoptowanego zwierzaka należy kliknąć w “Adoptuj kota za 200 §” lub “Adoptuj psa za 200§”.

Adopcja psa w The Sims 4

Krok 2: Wybierz zwierzaka do adopcji

Po wybraniu odpowiednich opcji na komputerze lub telefonie powinno wyskoczyć okienko z listą potencjalnych psów lub kotów do adopcji. Po najechaniu kursorem na danego zwierzaka powinien pojawić się dymek z imieniem oraz informacjami o wieku i płci. Niektóre zwierzaki w The Sims 4 posiadają także dodatkową informację o wysterylizowaniu.

Z tego widoku można wybrać maksymalnie trzy psy lub koty, które następnie przyprowadzi pracownik agencji. Kursorem myszki należy zaznaczyć interesujące zwierzaki i zatwierdzić klikając w ikonę ptaszka w prawym dolnym rogu.

Adopcja kota w The Sims 4

Krok 3: Poznaj zwierzaki do adopcji

Po około 15 minutach do domu simów powinien przyjść pracownik agencji adopcyjnej z wielkim transporterem, z którego wyjdą po kolei zaznaczone wcześniej zwierzaki. Spotkanie ma na celu poznanie psa lub kota i wybranie tego najlepszego. W czasie wizyty pracownika sim może wykonywać wszelkie dostępne interakcje ze zwierzakiem w celu poznania go.

Adoptowanie kota w The Sims 4

Krok 4: Wybierz zwierzaka do adopcji

Po zapoznaniu się ze wszystkimi zwierzakami należy wybrać, które zwierzaki zostaną adoptowane. Można adoptować jednego zwierzaka lub wszystkie. W tym celu należy kliknąć na wybranego psa lub kota i wybrać opcję “Adoptuj 200§”.

Adoptowanie psa w The Sims 4

Po kliknięciu w wybranego psa lub kota wyskoczy okienko z pytaniem “Czy na pewno chcesz adoptować tego zwierzaka?”. Aby dokonać adopcji należy kliknąć przycisk “OK”.

Psy ze schroniska w The Sims 4

Krok 5: Wybierz imię i nazwisko dla zwierzaka

Przed dodaniem nowego psa lub kota do rodziny należy nadać mu nowe imię i nazwisko. Można oczywiście zostawić zwierzakowi aktualne imię. Po dokonaniu adopcji powinno wyskoczyć okienko, w którym należy wpisać imię i nazwisko lub je wylosować za pomocą kostki po prawej stronie.

Adopcja zwierzaka w The Sims 4

Krok 6: Zakończ proces oceny adopcyjnej

Po zaadoptowaniu odpowiedniego zwierzaka należy zakończyć proces adopcji. Można także zakończyć proces adopcji nie decydując się na żadnego psa lub kota. W tym celu należy kliknąć na agenta adopcyjnego i wybrać opcję “Zakończ proces oceny adopcyjnej”.

Koty ze schroniska w The Sims 4

Ile można zaadoptować psów i kotów w The Sims 4?

Za jednym procesem oceny adopcyjnej można zaadoptować maksymalnie 3 psy lub koty. Maksymalnie w rodzinie, jeżeli mamy jednego dorosłego sima, można zaadoptować 7 zwierzaków. Maksymalna liczba członków rodziny w The Sims 4 to 8. Wliczają się do tego wszyscy simowie oraz zwierzaki.

Czy adopcja kota lub psa w The Sims 4 jest płatna?

Tak, za adopcje zwierzaka w The Sims 4 należy zapłacić pracownikowi agencji. Za każdego zaadoptowanego psa lub kota trzeba zapłacić 200§. Jeżeli zdecydujemy się na jednoczesną adopcję trzech zwierząt adopcja będzie kosztować 600§. W przypadku niezdecydowania się na żadnego zwierzaka proces oceny adopcyjnej będzie bezpłatny.

W jakim dodatku dochodzi adopcja zwierzaków w The Sims 4?

Psy i Koty to dodatek do The Sims 4, który jako jedyny wprowadza możliwość adoptowania zwierząt. Dodatek jest dostępny na komputery PC, MacOS oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One.

5/5 - (13 ocen)
Udostępnij ten wpis!
The Sims 4

Więcej o The Sims 4

The Sims 4 to gra symulacyjna z serii The Sims. Premiera gry odbyła się w 2014 i do tej pory jest rozwijana dzięki nowym dodatkom i akcesoriom. Gra opiera się na symulacji życia na każdym z jego etapów.

Default image
Bigosik
Jestem fanem wielu gier z bardzo różnych gatunków - od symulacji, przez platformówki, aż po strzelanki. Najwięcej czasu spędziłem na pewno w simsach tworząc kolejne pokolenia (szczególnie w The Sims 2) oraz w Minecrafcie budując mnóstwo budowli i eksplorując świat.
Liczba artykułów: 325
Zostaw komentarz

Start Poradniki Kody