Strona główna » Poradniki » The Sims 4 » Jakie są dodatki do The Sims 4 i ile kosztują?

Jakie są dodatki do The Sims 4 i ile kosztują?

Jednym z najważniejszych plusów The Sims 4 jest fakt, że sami możemy decydować jak nasza gra będzie wyglądać i jaką będzie miała zawartość. W związku z potrzebami graczy, twórcy wydają coraz więcej rozszerzeń, a wybór tego najlepszego nie jest wcale taki łatwy. W tym artykule opisujemy wszystkie dodatki do The Sims 4 wraz z ich najlepszą ceną.

Wszystkie dodatki do The Sims 4 – lista

 • The Sims 4 Witaj w pracy
 • The Sims 4 Spotkajmy się
 • The Sims 4 Miejskie życie
 • The Sims 4 Psy i koty
 • The Sims 4 Cztery pory roku
 • The Sims 4 Zostań gwiazdą
 • The Sims 4 Wyspiarskie życie
 • The Sims 4 Uniwersytet
 • The Sims 4 Życie eko
 • The Sims 4 Śnieżna eskapada
 • The Sims 4 Wiejska Sielanka

Dodatek The Sims 4 Witaj w Pracy

Jest to pierwszy oficjalny dodatek do The Sims 4, który został wydany w kwietniu 2015 roku. Zgodnie z nazwą jego tematyka związana jest z karierą oraz pracą. Dodatek pozwala na towarzyszeniu simom w trzech zupełnie nowych karierach: lekarza, detektywa i naukowca oraz daje możliwość prowadzenia własnego biznesu.

Sprawdź: Kody do The Sims 4 Witaj w Pracy

Każda kariera ma swoje unikalne zadania, które simowie muszą wykonywać w czasie pracy. Lekarz musi badać simów, przeprowadzać diagnozy i odbierać porody. Detektyw musi sprawdzać dowody, przysłuchiwać podejrzanych i analizować zebrane informacje. Kariera naukowca skupia się na poszerzaniu wiedzy i odkrywaniu nowych wynalazków. Dodatek do The Sims 4 wprowadza możliwość prowadzenia własnego biznesu w postaci sklepu lub piekarni. Trzeba zadbać o towar, promocję oraz dobre relacje z klientami.

Dodatek The Sims 4 Witaj w Pracy dodaje nową okolicę o nazwie Magnoliowa Promenada, w której znajdują się trzy nowe sklepy. Oprócz tego w dodatku pojawiają się kosmici oraz planeta Sixam, na którą można się dostać poprzez teleport lub lot rakietą.

Dodatek The Sims 4 Spotkajmy Się

Spotkajmy Się to nazwa drugiego dodatku do The Sims 4, który wydany został w grudniu 2015 roku. Dodatek ten skupia się na tworzeniu grup o określonych zainteresowaniach oraz rozbudowuje rozrywki na mieście dodając kluby taneczne i bary. Nowe miasto Windenburg zawiera różne ciekawe atrakcje i zabytki, które simowie mogą odkrywać sami lub z przyjaciółmi.

Sprawdź: Kody do The Sims 4 Spotkajmy Się

Głównym tematem dodatku The Sims 4 Spotkajmy Się jest możliwość tworzenia grup towarzyskich o konkretnych zainteresowaniach. Można stworzyć grupę ważniaków, którzy całymi dniami siedzą w książkach, ale buntowników, którzy szaleją całymi dniami po klubach. A tych w mieście Windenburg nie brakuje. Grupy mogą ze sobą konkurować np. podczas walki tanecznej na parkiecie.

Wraz z dodatkiem dochodzą nowe rozrywki dla simów: stół do półkrzyków, gra nie obudź lamy lub tarcza do rzutek. W klubach simowie mogą stanąć za nową konsolą DJ i prowadzić imprezy do białego rana. Urozmaiceniem w klubach są też nowe drinki, które sim może tworzyć za barem jeżeli rozwinie swoje umiejętności miksologii.

Dodatek The Sims 4 Miejskie Życie

Miejskie życie to trzecie duże rozszerzenie do The Sims 4, które swoją premierę miało w październiku 2016 roku. Jego tematyka skupia się na życiu w nowym mieście o nazwie San Myshuno, które cechuje się wysokimi wieżowcami oraz wielokulturową społecznością.

Sprawdź: Kody do The Sims 4 Miejskie Życie

Podstawą dodatku są nowe rozrywki na mieście. W San Myshuno regularnie organizowane są festiwale, na których można wygrywać różne nagrody, kupować specjalne pamiątki oraz brać udział w konkursach i zabawach. Oprócz tego miasto jest urozmaicone o bary karaoke oraz targi, na których simowie mogą kupować różne przedmioty.

Dodatek The Sims 4 Miejskie Życie wprowadza także możliwość zamieszkania w mieszkaniach. Do tej pory simowie mogli tylko kupić działkę i wybudować dom. Dodatek ten wprowadza możliwość wynajmowania małego mieszkania, w którym przeciekają rury i są problemy z karaluchami. W mieście dostępne są również luksusowe apartamenty, w których simowie mogą podziwiać widok na całe miasto.

Dodatek The Sims 4 Psy i Koty

Dodatek ze zwierzakami jest czwartym z kolei rozszerzeniem do The Sims 4. Jego premiera odbyła się w listopadzie 2017 roku. W odróżnieniu od dodatków ze zwierzakami z poprzednich serii ten zawiera jedynie psy i koty. Dodatek wprowadza nowe nadmorskie miasto o nazwie Brindleton Bay oraz możliwość zostanie weterynarzem.

Sprawdź: Kody do The Sims 4 Psy i Koty

Nowy tryb tworzenia zwierzaka pozwala na zabawę z wieloma rasami psów i kotów. Dodatek wprowadza wiele możliwości modyfikacji zwierzaków – można kolorować ich futra, zmieniać sierść oraz kształtować sylwetkę. Nowością jest też możliwość założenia czworonogom strojów. Do wyboru jest kilka koszulek, sweterków, które zwierzaki mogą nosić na co dzień. Każdy pies i kot może posiadać kilka cech charakteru, a simowie mogą uczyć ich nowych umiejętności i sztuczek.

Dodatek wprowadza również możliwość zostanie weterynarzem i prowadzenia własnej weterynarii. Simowi weterynarze muszą dbać o personel, wyposażenie weterynarii oraz oczywiście o przeprowadzanie badań i operacji. Simowie wraz ze swoimi zwierzakami mogą spacerować po nadmorskim nowym otoczeniu, który urozmaicony jest o parki dostosowane do zwierzaków.

Dodatek The Sims 4 Cztery Pory Roku

Piąty oficjalny dodatek do The Sims 4 wprowadza do życia simów cztery pory roku: wiosnę, lato, jesień oraz zimę. Rozszerzenie swoją premierę miało w czerwcu 2018 roku. Od teraz simowie muszą dostosowywać swój ubiór do panujących warunków pogodowych na zewnątrz. Każda pora roku wiąże się także z innymi aktywnościami oraz unikalnymi świętami.

Sprawdź: Kody do The Sims 4 Cztery Pory Roku

Rdzeń dodatku stanowią oczywiście pory roku, które mogą występować we wszystkich otoczniach w grze. Wiosną simowie mogą cieszyć się rosnącymi kwiatami, wiosennymi opadami deszczu oraz świętować dzień miłości. Latem mogą wylegiwać się przy basenie, bawić ogrodowymi zraszaczami oraz zajmować pszczołami. Podczas jesieni simowie muszą zadbać o swoje ogródki grabiąc liście i zbierając plony. Zima to czas na lepienie bałwanów, robienie orzełków na śniegu oraz świętowanie.

Urozmaiceniem pór roku jest kalendarz, który wskazuje jakie święta nadchodzą w danej porze roku. Wraz z dodatkiem dochodzą takie święta jak: dzień miłości, święto zbiorów, zimowa fiesta czy sylwester. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby utworzyć swoje własne, nowe święta, podczas których trzeba np. być miłym dla sąsiada lub rozpalić grilla w ogródku.

Dodatek The Sims 4 Zostań Gwiazdą

Zostań Gwiazdą to szósty duży dodatek do The Sims 4, który swoją premierę miał w listopadzie 2018 roku. Rozszerzenie skupia się na zdobywaniu sławy i rozpoznawalności w mieście dzięki nowej karierze aktorskiej. Sławę mogą przynieść także takie kariery jak: malarz, pisarz czy kucharz.

Sprawdź: Kody do The Sims 4 Zostań Gwiazdą

Dodatek wprowadza zupełnie nową, w pełni interaktywną karierą aktora. Na początku simowie zaczynają jako statyści w reklamach i nisko budżetowych produkcjach. W ramach rozwoju będą otrzymywali propozycję udziału w coraz większych i lepiej płatnych produkcjach i filmach. Pnąc się po szczeblach kariery będą zdobywali popularność i sławę.

Wraz z rozszerzeniem dochodzi także zupełnie nowe miasto o nazwie Del Sol Valley, które jest wzorowane na Los Angeles, a dokładniej Hollywood. To tam simowie mogą poznać największe gwiazdy oraz odwiedzić najbardziej ekskluzywne bary i kluby. Miasto wypełnione jest pięknymi willami, które udekorowane są nowymi, bardzo drogimi obiektami.

Dodatek The Sims 4 Wyspiarskie Życie

Siódmy dodatek do The Sims 4 o nazwie Wyspiarskie Życie został wydany w czerwcu 2019. Rozszerzenie w pełni poświęcone jest zabawie oraz relaksowi na terenie nowego tropikalnego miasta Sulani. Simowie mogą nurkować, wylegiwać się na plaży i poznawać nową egzotyczną kulturę.

Sprawdź: Kody do The Sims 4 Wyspiarskie Życie

Podstawą dodatku Wyspiarskie Życie jest nowe otoczenie o nazwie Sulani, które wzorowane jest na Polinezji Francuskiej. Na jego terenie można spotkać wiele plaż, otwartych barów, a nawet wulkan. Tak rozmaite otoczenie pozwala simom na wiele nowych czynności. Od teraz mogą opalać się na plaży, nurkować, żeglować albo budować zamki z piasku na plaży.

Oprócz nowych czynności dodatek wprowadza nową rasę – syreny. Można je spotkać w oceanie podczas pływania lub nurkowania. Aby stać się syreną simowie muszą zjeść wodorosty, które mogą zdobyć w jaskini lub otrzymać od delfina. Syreny posiadają umiejętność natychmiastowego zauroczenia sima oraz mogą wpływać na pogodę.

Dodatek The Sims 4 Uniwersytet

Ósme rozszerzenie do The Sims 4 o nazwie Uniwersytet zostało wydane w listopadzie 2019 roku. Jego podstawą jest możliwość wysłania simów na studia i poznanie uczelnianego życia. Sim ma do wyboru dwie uczelnie, trzynaście kierunków oraz kilkanaście nowych sposobów na relaksowanie się pomiędzy zajęciami.

Sprawdź: Kody do The Sims 4 Uniwersytet

W nowym mieście o nazwie Britechester znajdują się dwie uczelnie: Uniwersytet Britechester, który skupia się na kierunkach humanistycznych i artystycznych oraz Instytut Foxbury, który skupia się na naukach ścisłych i robotyce. Dodatek oferuje simom zapisanie się do takich kierunków jak: biologia, ekonomia, fizyka, historia, historia sztuki, informatyka, język i literatura, komunikacja, łotrostwo, psychologia, sztuka kulinarna, sztuki piękna i sztuki teatralne.

Życie studenckie to oczywiście nie tylko siedzenie z głową w książce, ale również zabawa i relaks. Nowe otoczenie oferuje możliwość zamieszkania w akademiku, który zawsze tętni życiem. Pomiędzy zajęciami simowie do dyspozycji mają nowe rozrywki w postaci gry w sok ponga lub żonglowanie piłką. Brak prawa jazdy nie powinien już stanowić dla simów przeszkody ponieważ dodatek wprowadza możliwość jazdy na uczelnie rowerem.

Dodatek The Sims 4 Życie Eko

Życie Eko to nazwa dziewiątego dużego dodatku do The Sims 4, którego premiera odbyła się w czerwcu 2020 roku. Dodatek wprowadza do życia simów możliwość używania alternatywnych i bardziej ekologicznych źródeł pozyskania energii lub wody. W dodatku pozytywny wkład w środowisko wpływa pozytywnie na otoczenie oraz ilość zaoszczędzonych pieniędzy.

Sprawdź: Kody do The Sims 4 Życie Eko

Evergreen Harbor to nazwa przemysłowego i nadmorskiego otoczenia, które pojawia się wraz z dodatkiem. Z początku miasto jest zanieczyszczone i ciężko się w nim oddycha. Po mieście walają się sterty śmieci, po chodnikach chodzą szczury, a smog utrudnia simom oddychanie. Używanie ekologicznych paneli słonecznych, turbin wiatrowych oraz pobieranie wody z deszczownicy poprawia jakość powietrza w mieście. Dodatkowo simowie mogą głosować i namawiać innych simów na wprowadzanie nowych, ekologicznych rozwiązań w mieście, które mają na celu poprawę jakości życia.

Simowie od teraz mogą oszczędzać sporo pieniędzy poprzez recykling. Na wysypiskach śmieci oraz w dużych śmietnikach simowie mogą znajdować przedmioty, które wymagają tylko delikatnego odrestaurowania żeby mogły być ponownie wykorzystane. Simowie mogą warzyć pyszne, naturalne soki oraz produkować własne, ekologiczne świece. Rozbudowie uległ także ogród, który od teraz można urozmaicić o fermę owadów lub wertykalne stanowisko do roślin.

Dodatek The Sims 4 Śnieżna Eskapada

Śnieżna Eskapada do dziesiąty oficjalny dodatek do The Sims 4, który ukazał się w listopadzie 2020 roku. Jego motywem przewodnim są śnieżne zabawy na stoku oraz poznawanie japońskiej kultury. Dodatek pozwala na wyjazd do zupełnie nowego otoczenia, w którym simowie mogą bawić się w śniegu, a także odkrywać egzotyczne zakamarki otoczenia.

Sprawdź: Kody do The Sims 4 Śnieżna Eskapada

Wraz z dodatkiem dochodzi nowe otoczenia o nazwie Góra Komorebi, które inspirowane jest dwiema wyspami japońskimi Honsiu i Hokkaido. Na samym szczycie otoczenia znajdują się wysokie góry, z których simowie mogą zjeżdżać na nartach lub snowboardzie. Dodatek wprowadza także możliwość wspinaczki oraz jazdy na sankach. W przerwie pomiędzy zimowymi atrakcjami simowie mogą odkrywać japońską kulturę miasta oraz odpoczywać w łaźni Onsen.

Do dyspozycji simowie mają nowe obiekty w postaci ogniska oraz stolika kotatsu. Ten drugi jest świetnym sposobem do poznania nowych potraw oraz wspólnego spędzania czasu. Po wyczerpującym zjeżdżaniu z gór, simowie mogą odpocząć w nowych gorących źródłach i tam kontynuować zacieśnianie więzi.

Dodatek The Sims 4 Wiejska Sielanka

Wiejska sielanka to nazwa jedenastego oficjalnego dodatku do The Sims 4, którego premiera odbyła się 22 lipca 2021. Rozszerzenie skoncentrowane jest na wiejskim życiu Simów. Od teraz Simowie mogą hodować takie zwierzęta jak: krowy, lamy czy kurczaki, a także uprawiać olbrzymie wersje arbuza, sałaty lub dynie.

Sprawdź: Kody do The Sims 4 Wiejska Sielanka | Przegląd The Sims 4 Wiejska Sielanka

Rozszerzenie wprowadza do gry nowe otoczenie o nazwie Henford-on-Bagley stylizowane na angielskie wsie. Otoczenie podzielone jest na trzy dzielnice – Finchwick, Stare Nowe Henford oraz Bramblewood. W miasteczku Finchwick znajdują się sklepy w których można kupować świeże warzywa i owoce. Obok nich znajduję się klub, w którym spotykają się Simowe z całego miasteczka. W samym centrum znajduję się plac, na którym odbywają się festiwale.

Dodatek The Sims 4 Wiejska sielanka wprowadza do gry zwierzęta hodowlane: krowy , kurczaki , lamy, a także dzikie ptaki, króliki oraz lisy. Z krów można pozyskiwać mleko, z lam wełnę, a od kurczaków jajka. Rozszerzenie pozwala także na hodowanie w ogródku wielkich warzyw i grzybów, które następnie można wystawić w konkursie.

Jakie są typy rozszerzeń do The Sims 4?

The Sims to seria, która od lat gości na komputerach wielu graczy. Nic w tym dziwnego. Gra jest na tyle uniwersalna, że mogą w nią grać zarówno dzieci jak i dorośli. Tak rozbudowana grupa docelowa sprawiła, że twórcy gry postanowili rozszerzenia podzielić na aż trzy kategorie.

Dodatki do The Sims 4 są najdroższymi rozszerzeniami i zawierają nowe elementy rozgrywki, ubrania oraz meble. Pakiety rozszerzeń są nieco tańsze od dodatków, ale za to ich zawartość skupia się wokół jednego wąskiego tematu np. wyjazd w góry. Akcesoria to najtańsze i najmniejsze rozszerzenia, które w główniej mierze zawierają ubrania oraz meble.

Ile kosztują dodatki do The Sims 4?

Ilość dodatków do gry może być dla nowych graczy lub rodziców przytłaczająca. Wybór aktualnie jest ogromny, a ceny poszczególnych rozszerzeń nieco zróżnicowane. Dodatki do The Sims 4 w cyfrowej wersji na Origin lub Steam kosztują 169,99 zł w normalnej cenie. Należy oczywiście pamiętać, że są to dodatki o największej zawartości spośród wszystkich dostępnych rozszerzeń do gry.

W sklepach stacjonarnie można kupić dodatki do The Sims 4 za około 129,00 zł. To są jednak ceny standardowe. Zalecamy śledzić naszą stronę i zakładkę promocję, w której często informujemy o przecenach na dodatki do nawet 50%.

Ile jest dodatków do The Sims 4?

Seria The Sims od lat bije rekordy jeżeli chodzi o ilość oficjalnych rozszerzeń do gry. The Sims 4 największych rozszerzeń, czyli dodatków posiada aktualnie 11 w swojej kolekcji. I mowa jest tutaj o tylko tych największych rozszerzeniach. Jeżeli weźmiemy pod uwagę dodatki, pakiety rozgrywki, akcesoria i kolekcje to ich łączna suma to ponad 40. Wybór więc jest ogromny, a twórcy w każdym roku dodają kolejne kilka rozszerzeń.

Jakie będą dodatki do The Sims 4?

The Sims 4 zostało wydane w 2014 roku i od tego czasu sukcesywnie gra rozszerzana jest o kolejne dodatki. Powstało już mnóstwo dodatkowych ubrań, mebli, obiektów, które możemy kupować naszym simom. Gra oferuje także wyjazd na śnieżną eskapadę, w góry oraz na wyspy tropikalne. Wszystko wskazuje na to, że twórcy nie postanawiają zwalniać tępa i co jakiś czas wydają kolejne rozszerzenia. Bardzo dużo przesłanek jest o dodatku związanych z wsią, na którą gracze czekają praktycznie od samego początku serii. Jest więc szansa, że z kolejnym dużym rozszerzeniem nasi simowie doświadczą życia na wsi.

5/5 - (22 ocen)
Udostępnij ten wpis!
The Sims 4

Więcej o The Sims 4

The Sims 4 to gra symulacyjna z serii The Sims. Premiera gry odbyła się w 2014 i do tej pory jest rozwijana dzięki nowym dodatkom i akcesoriom. Gra opiera się na symulacji życia na każdym z jego etapów.

Default image
Bigosik
Jestem fanem wielu gier z bardzo różnych gatunków - od symulacji, przez platformówki, aż po strzelanki. Najwięcej czasu spędziłem na pewno w simsach tworząc kolejne pokolenia (szczególnie w The Sims 2) oraz w Minecrafcie budując mnóstwo budowli i eksplorując świat.
Liczba artykułów: 325
Zostaw komentarz

Start Poradniki Kody