Strona główna » Poradniki » The Sims 4 » Kody The Sims 4 Wiejska sielanka

Kody The Sims 4 Wiejska sielanka

The Sims 4 Wiejska sielanka to jedenasty dodatek do gry, którego data premiery to 22 lipca 2021 roku. Rozszerzenie wprowadza do The Sims 4 wiejskie życie w postaci zupełnie nowego miasteczka, nowych zwierząt hodowlanych oraz uprawie roślin. Dodatek pozwala na hodowanie krów, lam oraz kurczaków. Simowie mogą od teraz robić przeróżne przetwory z warzyw i owoców z ogródka oraz haftować dzięki wełnie od lamy. Kody do The Sims 4 Wiejska sielanka pomagają w szybkim rozwinięciu nowych umiejętności oraz zdobyciu cech charakteru.

Jak używać kodów do The Sims 4 Wiejska sielanka?

Kody przedstawione w tym poradniku należy wpisywać do specjalnej konsoli w grze. Aby ją uruchomić należy wejść do gry, a następnie na klawiaturze wpisać następującą kombinację klawiszy: CTRL + Shift + C lub na padzie wcisnąć następujące przyciski: R1 + R2 + L1 + L2. Wprowadzenie odpowiedniej kombinacji powinno aktywować konsole, która umieszczona jest w lewym górnym rogu w postaci białego paska. Do niego należy wpisywać wszystkie kody do The Sims 4 Wiejska sielanka. Część kodów wymaga aktywowanie tzw. trybu zaawansowanego. W tym celu należy do konsoli wpisać kod testingcheats true i zaakceptować klikając Enter.

Kody na ukrytą cechę z The Sims 4 Wiejska sielanka

Dodatek The Sims 4 Wiejska sielanka wprowadza nową ukrytą cechę charakteru, która jest nagrodą za wypełnienie aspiracji Opiekun na wsi. Ukryta cecha nazywa się “Zaklinacz przyrody” i pozwala ona na polepszanie relacji ze zwierzętami, a to sprawia, że zwierzęta żyją dłużej i są bardziej szczęśliwe. Cecha ta pozwala także na pozyskiwanie z roślin więcej zbiorów. Kody do The Sims 4 Wiejska sielanka sprawiają, że można odblokować ukrytą cechę w mniej niż minutę.

 • traits.equip_trait trait_Nature_Country – dodaje cechę Zaklinacz przyrody
 • traits.remove_trait trait_Nature_Country – usuwa cechę Zaklinacz przyrody
The Sims 4 Wiejska sielanka kody

Umiejętności – kody The Sims 4 Wiejska sielanka

Wiejski dodatek do The Sims 4 wprowadza do gry nową umiejętność haftowania krzyżykowego. Pozyskując wełnę z lamy Simy mogą tworzyć różne ciekawe wzory na specjalnych obręczach. Powstałe dzieła można wieszać na ścianie, sprzedawać lub przekazywać innym Simom w formie prezentu. Rozwinięcie umiejętności haftowania krzyżykowego pozwala tworzyć wzory nawet ze zdjęć. Poniższy kod do The Sims 4 Wiejska sielanka sprawia, że Sim rozwija umiejętność haftowania do perfekcji.

 • stats.set_skill_level Skill_CrossStitch 5 – maksymalny poziom umiejętności haftowania krzyżykowego

Haft krzyżykowy – kody

The Sims 4 Wiejska sielanka pozwala na tworzenie pięknych wzorów na specjalnych obręczach za pomocą haftu krzyżykowego. W ramach rozwijania umiejętności Sim odblokowuje kolejne wzory, a osiągnięcie perfekcji, czyli 5 poziomu sprawia, że Sim może haftować na podstawie zdjęć. Poniżej przedstawiamy sposób, aby łatwo odblokować wszystkie wzory haftu krzyżykowego, pozyskać wszystkie obręcze z haftem oraz dodać wełnę potrzebną do haftowania.

 1. Wpisz w konsole kod testingcheats true i zatwierdź przyciskiem Enter
 2. Z wciśniętym klawiszem SHIFT na klawiaturze, naciśnij kursorem myszki na zestaw do haftu krzyżykowego
 3. Z menu wybierz opcję haft krzyżykowy – kody
 4. Aby odblokować wzory do haftowania kliknij w opcje “Odblokuj wszystkie zablokowane wzory”
 5. Aby pozyskać wszystkie gotowe obręcze wybierz opcje “Stwórz wszystkie wzory w wyposażeniu”
 6. Aby pozyskać wełnę do haftowania kliknij w opcje “Stwórz wełnę w wyposażeniu”

Kody na śmierć w The Sims 4 Wiejska sielanka

W najnowszym dodatku dochodzą króliki oraz kurczaki, które mają swoich złośliwych odpowiedników. Bójka z takim zwierzęciem może się skończyć dla Sima śmiercią. Poniższe kody do The Sims 4 Wiejska sielanka zamieniają Sima w ducha i dodają cechę “Śmierć z ręki kurczaka-zabójcy” lub “Śmierć z ręki królika-zabójcy”.

 • traits.equip_trait trait_Ghost_AnimalObjects_KillerChicken – Sim zmienia się w ducha przez śmierć z ręki kurczaka-zabójcy
 • traits.remove_trait trait_Ghost_AnimalObjects_KillerChicken – powrót z ducha do normalnego Sima po śmierci z ręki kurczaka-zabójcy
 • traits.equip_trait trait_Ghost_AnimalObjects_KillerRabbit – Sim zmienia się w ducha przez śmierć z ręki królika-zabójcy
 • traits.remove_trait trait_Ghost_AnimalObjects_KillerRabbit – powrót z ducha do normalnego Sima po śmierci z ręki królika-zabójcy

Przysmaki dla zwierząt – kody

Zwierzęta dochodzące w wiejskim dodatku, czyli krowy, kurczaki oraz lamy można częstować różnymi przysmakami. Część z nich zmienia kolor wełny, część wydłuża życie zwierzęcia, a jeszcze inne zwiększają ilość wełny, mleka lub jajek. Jest sposób, aby w łatwo i szybko odblokować wszystkie przysmaki z The Sims 4 Wiejska sielanka i jednym kliknięciem dodać wszystkie do wyposażenia Sima. Dzięki temu będzie można przefarbować lamę lub krowę na tęczowy kolor.

 1. Wpisz w konsole kod testingcheats true i zatwierdź przyciskiem Enter
 2. Z wciśniętym klawiszem SHIFT na klawiaturze, naciśnij kursorem myszki na lodówkę
 3. Wybierz opcję przysmaki dla zwierząt – kody
 4. Aby odblokować przepisy na przysmaki kliknij w opcję “Odblokuj wszystkie przepisy na przekąski dla zwierząt (DEBUG)”
 5. Aby pozyskać składniki na stworzenie przysmaków dla zwierząt wybierz opcję “Stwórz wszystkie składniki karmy w wyposażeniu (DEBUG)”
 6. Aby pozyskać wszystkie gotowe przysmaki kliknij w opcje “Stwórz wszystkie przepisy na karme w wyposażeniu (DEBUG)”.
Kody na przysmaki The Sims 4 Wiejska sielanka

Lista przysmaków dla zwierząt z The Sims 4 Wiejska sielanka:

 • Czekoladowy przysmak (brązowy)
 • Dyniowy przysmak (pomarańczowy)
 • Flirciarski przysmak (różowy)
 • Nocny przysmak (czarny)
 • Ostry przysmak (czerwony)
 • Owocowy przysmak (niebieski)
 • Przyjacielski przysmak
 • Przysmak duszy towarzystwa
 • Rybny przysmak proteinowy
 • Tęczowy przysmak
 • Wegetariański przysmak (zielony)
 • Zdrowy przysmak
 • Złoty przysmak (złoty)

Odblokowanie ubrań dla zwierząt

W The Sims 4 Wiejska sielanka można kolorować zwierzęta za pomocą przysmaków oraz ubierać w różne stroje. Ubrania można kupić w wiejskich stoiskach sklepowych lub znajdować podczas rozgrywki. Ubierać można krowy, lamy, kurczaki, króliki oraz listy. Poniżej prezentujemy sposób na pozyskanie wszystkich ubrań dla zwierząt z najnowszego dodatku.

 1. Użyj kodu testingcheats true i zatwierdź przyciskiem Enter
 2. Z wciśniętym klawiszem SHIFT na klawiaturze, naciśnij kursorem myszki na dowolne zwierzę z dodatku
 3. Wybierz opcję Zdobądź wszystkie ubrania dla zwierząt (DEBUG)

To sprawi, że w wyposażeniu Sima pojawi się aż 56 nowych ubrań dla krowy, lamy, królika, kurczaka oraz lisa.

Przywoływanie i tworzenie zwierząt

W najnowszym dodatku występują zwierzęta hodowlane oraz dzikie. Te pierwsze można kupić, ale te drugie trzeba znaleźć na terenie nowego miasta z The Sims 4 Wiejska sielanka. Z wykorzystaniem kodu można przywołać kurczaki oraz króliki na dowolnej parceli.

 1. Do konsoli wpisz następujący kod testingcheats true i zatwierdź przyciskiem Enter
 2. Z wciśniętym klawiszem SHIFT na klawiaturze, naciśnij kursorem myszki na dowolny fragment ziemi
 3. Następnie kliknij w opcję Stwórz zwierzę…
 4. Na ekranie powinny pojawić się następujące opcje do wybrania:
 • Stwórz królika
 • Stwórz kurczaka (pisklę)
 • Stwórz kurczaka (kura)
 • Stwórz kurczaka (kogut)

Jeśli kurczaki i króliki zostaną przywołane na parceli, na której znajduje się kurnik i dom dzikich królików, zajmą one wolne miejsca (o ile takie są).

Odblokowanie domów dla dzikich zwierząt

Domy dla dzikich królików oraz dla stada ptaków są domyślnie zablokowane. Aby je odblokować należy znaleźć królika oraz stado ptaków na terenie nowego miasta, a następnie się z nimi zaprzyjaźnić. To spowoduje odblokowanie dwóch domków w trybie kupowania. Można także za pomocą kodu odblokować te dwa przedmioty bez większego wysiłku.

 1. Wpisz w konsole kod testingcheats true i zatwierdź przyciskiem Enter
 2. Kliknij na dowolne zwierzę z dodatku z jednocześnie wciśniętym klawiszem SHIFT
 3. Wybierz opcję Odblokuj wszystkie domy dla zwierząt (Debug)
Kod na tęczową lame i krowe w the sims 4 wiejska sielanka

Kody na relacje ze zwierzętami w The Sims 4

W The Sims 4 Wiejska sielanka relacje ze zwierzętami są bardzo ważne, aby czuły się dobrze i dawały większe ilości jajek, mleka oraz wełny. Za pomocą kodu można szybko zaprzyjaźnić się ze zwierzęciem lub natychmiast zniszczyć dobrą relację. Wystarczy kliknąć na wybranego zwierzaka z wciśniętym przyciskiem SHIFTY na klawiaturze. Do wyboru powinny pojawić się następujące opcje:

 • Zdradzaj w związku…
  • Zaprzyjaźnij się
  • Ustaw status związku na “Prawie przyjaźń”
  • Ustaw minimalny poziom przyjaźni
  • Ustaw maksymalny poziom przyjaźni

Zwierzęta nie zawsze reagują na interakcje pozytywnie. Czasami trzeba się sporo namęczyć, aby zwierzę polubiło Sima. Jest jednak sposób, aby interakcje ze zwierzętami zawsze szły dobrze lub przeciwnie – aby zawsze kończyły się źle. Wystarczy kliknąć na wybrane zwierzę z wciśniętym klawiszem SHIFT i wybrać jedną z opcji:

 • Kody na wyniki
  • Niech interakcje ze zwierzętami w EP11 zawsze kończą się pomyślnie
  • Niech interakcje ze zwierzętami w EP11 zawsze kończą się niepowodzeniem

Kody na jajka i kurczaki z The Sims 4 Wiejska sielanka

Kurnik, który pojawia się w wiejskim dodatku pozwala na kupowanie kurczaków oraz na pozyskiwanie codziennie jajek. Jajka te mogą być zwykłe, kolorowe lub takie z możliwością wyklucia się z nim nowego pisklęcia. Poniżej przedstawiamy sposób na łatwe pozyskanie takiego jajka za pomocą kilku kliknięć. Wystarczy wpisać w konsole kod testingcheats true, zatwierdzić klawiszem Enter, a następnie kliknąć na kurnik z wciśniętym klawiszem SHIFT. To powinno pozwolić na wygenerowanie następujących jajek:

 • Stwórz jajko (Debug)…
  • Tęczowe jajko
  • Zielone jajko
  • Złote jajko
  • Czekoladowe jajko
  • Jajko (zwykłe)
  • Niebieskie jajko
  • Obsydianowe jajko
  • Pomarańczowe jajko
 • Stwórz jajka z możliwością wyklucia (Debug)…
  • Jajko
  • Obsydianowe jajko
  • Złote jajko
  • Jajko gotowe do wyklucia (Z kurzego jaja zaraz coś się wykluje!)

Obsydianowe jajko sprawi, że wykluje się zły kurczak, a złote jajko sprawi, że wykluje się złoty kurczak.

Dostępne są również kody do kurników, które pozwalają zabrudzić lub oczyścić kurnik, a także interakcja „Zdobądź specjalną część do ulepszeń”, która dodaje 1 część do ulepszenia. Można ją wykorzystać do ulepszeń szopy dla zwierząt i kurnika!

Kody dla dzikich ptaków

Odblokowując dom z pnia drzewa dla dzikich ptaków można uzyskać dostęp do kilku ułatwień związanych z prezentami oraz z pomocą w ogrodzie. Wystarczy kupić obiekt w trybie kupowania o nazwie “Stado dzikich ptaków” za 400 Simoleonów, a następnie kliknąć na nie przyciskiem myszy z wciśniętym klawiszem SHIFT. Do dyspozycji powinny pojawić się następujące opcje:

 • Odkryj wszystkie preferencje dotyczące prezentów
 • Zresetuj odnowienie interakcji “Weź prezent”
 • Zresetuj odnowienie interakcji “Odkryj preferencje dotyczące prezentów”
 • Włącz odnowienie interakcji “Weź prezent”
 • Włączono pomoc w ogrodzie / Wyłączono pomoc w ogrodzie

Można także klikając na obiekt kontrolować, co ma robić stado dzikich ptaków. Po wybraniu opcji Kontroler – stan… dostępne są do wyboru następujące opcje:

 • Daleko
 • Lenistwo
 • Sen
 • Ukryte
 • Utrzymywanie kontaktów
 • Śpiew

5/5 - (44 ocen)
Udostępnij ten wpis!
The Sims 4

Więcej o The Sims 4

The Sims 4 to gra symulacyjna z serii The Sims. Premiera gry odbyła się w 2014 i do tej pory jest rozwijana dzięki nowym dodatkom i akcesoriom. Gra opiera się na symulacji życia na każdym z jego etapów.

Default image
Bigosik
Jestem fanem wielu gier z bardzo różnych gatunków - od symulacji, przez platformówki, aż po strzelanki. Najwięcej czasu spędziłem na pewno w simsach tworząc kolejne pokolenia (szczególnie w The Sims 2) oraz w Minecrafcie budując mnóstwo budowli i eksplorując świat.
Liczba artykułów: 325
komentarzy 8
  • Cześć! Niestety prawdopodobnie nie można odmłodzić zwierząt hodowlanych z The Sims 4 Wiejska Sielanka, ale można wydłużyć im życie podając Zdrowy przysmak. Aby zwierzęta hodowlane nie starzały się, można wyłączyć im starzenie w opcjach gry. Wystarczy przejść do menu opcji, a następnie otworzyć zakładkę “Ustawienia pakietu”. Na dole powinna być widoczna opcja “Starzenie się zwierząt”. Odznaczenie jej oznacza, że zwierzęta będą cały czas takie same.

  • Hejka! Możliwość kupienia domu dla dzikich zwierząt pojawi się w momencie, gdy simowi uda się zaprzyjaźnić z którymś z dzikich zwierząt. Do tego czasu domek dla dzikich zwierząt nie pojawi się w rzeczach do kupienia.

  • Cześć Karolina! W przypadku The Sims 4 Wiejska sielanka na PlayStation należy przytrzymać jednocześnie na padzie przycisk O (kółko) oraz X (krzyżyk). Pozdrawiam 😉

  • Cześć! Aby powiesić obręcz z haftem z The Sims 4 Wiejska Sielanka należy przenieść obręcz do wyposażenia Sima. Następnie wystarczy kliknąć w obręcz znajdującą się w wyposażeniu i wybrać opcję “Stwórz kopie do powieszenia na ścianie”. Następnie powinien wyskoczyć komunikat w prawym górnym rogu, a w ekwipunku powinna pojawić się obręcz z haftem, którą można już powiesić na ścianie. Pozdrawiam!

Zostaw komentarz

Start Poradniki Kody