Strona główna » Kody » The Sims 4 » Kody na relacje – The Sims 4

Kody na relacje – The Sims 4

Utrzymywanie relacji i zabawa życiem to podstawa rozgrywki w The Sims 4, więc warto zadbać o dobre kontakty z innymi Simami. Wśród wielu pomysłów na rozgrywkę czasami brakuje czasu, aby od podstaw budować przyjaźń i relacje romantyczne. W tym poradniku przedstawiamy wszystkie kody na relacje do The Sims 4, które pozwalają w kilka sekund zdobyć nowego przyjaciela oraz kochanka.

Gdzie wpisać kody na relacje do The Sims 4?

Skorzystanie z przedstawionych kodów na relacje do The Sims 4 wymaga uruchomienia konsoli w grze. Aby to zrobić, należy przejść do wybranej rodziny i wcisnąć na klawiaturze lub na padzie następujące przyciski:

 • The Sims 4 PC – CTRL + Shift + C
 • The Sims 4 Mac – Command + Shift + C
 • The Sims 4 PlayStation – L1 + R1 + L2 + R2
 • The Sims 4 Xbox – LB + RB + LT + RT

Po poprawnych wciśnięciu, w lewym górnym rogu powinien ukazać się biały prostokąt. Jest to okienko, do którego należy wpisywać wszystkie kody. Część z przedstawionych tutaj kodów wymaga uruchomienia wcześniej trybu zaawansowanego. W tym celu należy do otwartego okienka wpisać: testingcheats true i zatwierdzić.

Wszystkie kody na relacje do The Sims 4

W The Sims 4 istnieją dwa typy relacji pomiędzy Simami: przyjazne oraz romantyczne. Polegają one na systemie punktów od -100 do 100. Przykładowo najlepsi przyjaciele posiadają między sobą 100 punktów przyjaźni, a wrogowie -100. Kody na relacje do The Sims 4 można dowolnie modyfikować, wpisując dowolną liczbę punktów oraz imiona i nazwiska wybranych Simów.

Ważne jest, aby przy wpisywaniu kodu na relacje sterowany Sim był wpisywany w pierwszej kolejności. Kody na relacje ze zwierzakami do The Sims 4 wyglądają dokładnie tak samo jak między Simami, tylko zamiast imienia i nazwiska drugiego Sima wpisujemy po prostu dane kota lub psa.

KodRezultat
modifyrelationship [Imię 1. Sima] [Nazwisko 1. Sima] [Imię 2. Sima] [Nazwisko 2. Sima] 100 LTR_Friendship_MainDodaje 100 punktów przyjaźni pomiędzy Simami
modifyrelationship [Imię 1. Sima] [Nazwisko 1. Sima] [Imię 2. Sima] [Nazwisko 2. Sima] -100 LTR_Friendship_MainOdejmuje 100 punktów przyjaźni pomiędzy Simami
modifyrelationship [Imię 1. Sima] [Nazwisko 1. Sima] [Imię 2. Sima] [Nazwisko 2. Sima] 100 LTR_Romance_MainDodaje 100 punktów romantycznej relacji pomiędzy Simami
modifyrelationship [Imię 1. Sima] [Nazwisko 1. Sima] [Imię 2. Sima] [Nazwisko 2. Sima] -100 LTR_Romance_MainOdejmuje 100 punktów romantycznej relacji pomiędzy Simami
modifyrelationship [Imię Sima] [Nazwisko Sima] [Imię Zwierzaka] [Nazwisko Zwierzaka] 100 LTR_SimtoPet_Friendship_MainDodaje 100 punktów przyjaźni pomiędzy Simem i zwierzakiem
modifyrelationship [Imię Sima] [Nazwisko Sima] [Imię Zwierzaka] [Nazwisko Zwierzaka] -100 LTR_SimtoPet_Friendship_MainOdejmuje 100 punktów przyjaźni pomiędzy Simem i zwierzakiem
kod na relacje the sims 4

Sprawdź: Wszystkie kody do The Sims 4

Kody na przyjaźń

Przyjaźń to podstawowa relacja w The Sims 4, którą można zawiązać pomiędzy dwoma Simami. Aby zwiększyć przyjaźń między Simami, należy do konsoli wpisać następujący kod:

 • modifyrelationship [Imię 1. Sima] [Nazwisko 1. Sima] [Imię 2. Sima] [Nazwisko 2. Sima] 100 LTR_Friendship_Main

Kod początkowo może wydawać się nieco skomplikowany, więc prezentujemy poniżej przykład użycia go na Belli i Mortimerze Ćwir:

kod na romans the sims 4

W pierwszej części kodu na poprawę relacji przyjacielskiej należy wpisać imię i nazwisko aktualnie sterowanego Sima, a następnie dane Sima, z którym chcemy poprawić relacje. Liczba “100” oznacza dodanie 100 punktów przyjaźni, które w pełni zapełnią pasek relacji. Można go dowolnie modyfikować, wpisując liczby z zakresu od -100 do 100.

Przykładowo jeżeli chcemy, aby Simowie byli wrogami należy, użyć dokładnie tego samego kodu, ale jako liczbę punktów pisujemy -100. To powinno znacznie ochłodzić relację między Simami do tego stopnia, że staną się oni dla siebie wrogami.

 • modifyrelationship [Imię 1. Sima] [Nazwisko 1. Sima] [Imię 2. Sima] [Nazwisko 2. Sima] -100 LTR_Friendship_Main

Kody na relacje romantyczne

Zbudowanie rodziny w The Sims 4, a zwłaszcza wielopokoleniowej, może być nieco utrudnione bez relacji romantycznych, które są wymagane do np. ślubu. Na szczęście są dostępne kody na relacje romantyczne do The Sims 4, które sprawiają, że Simowie w kilka sekund się w sobie zakochują. Wystarczy wpisać do konsoli imiona potencjalnych kochanków i ustawić relację romantyczną na 100 punktów.

 • modifyrelationship [Imię 1. Sima] [Nazwisko 1. Sima] [Imię 2. Sima] [Nazwisko 2. Sima] 100 LTR_Romance_Main

Warto przed użyciem kodu na relację romantyczną wpisać kod na przyjaźń. Wtedy Simowie będą w sobie zakochani i znali się od podszewki. Istnieje także możliwość zepsucia relacji romantycznych poprzez zastąpienie w kodzie liczby 100 liczbą np. -50.

 • modifyrelationship [Imię 1. Sima] [Nazwisko 1. Sima] [Imię 2. Sima] [Nazwisko 2. Sima] -100 LTR_Romance_Main
the sims 4 kody na relacje

Kody na relacje ze zwierzakami

Jeżeli posiadamy dodatek The Sims 4 Psy i Koty możemy nawiązywać relacje przyjacielskie pomiędzy zwierzakami a naszym Simem. Wystarczy użyć poniższego kodu na relacje do The Sims 4 i na początku wpisać imię i nazwisko Sima, a następnie dane psa lub kota.

 • modifyrelationship [Imię Sima] [Nazwisko Sima] [Imię Zwierzaka] [Nazwisko Zwierzaka] 100 LTR_SimtoPet_Friendship_Main

System relacji pomiędzy ze zwierzakami wygląda tak samo jak w przypadku relacji pomiędzy Simami, więc tutaj również obowiązuję punktacja od 100 do -100. Jeżeli chcemy, aby zwierzak nas pokochał, należy wpisać 100 punktów, ale jeżeli chcemy zepsuć relację pomiędzy nimi, należy w kodzie wpisać liczbę ujemną np. -100.

 • modifyrelationship [Imię Sima] [Nazwisko Sima] [Imię Zwierzaka] [Nazwisko Zwierzaka] -100 LTR_SimtoPet_Friendship_Main
the sims 4 relationship cheat

Sprawdź: Kody do The Sims 4 Psy i koty

Jak szybko zdobyć przyjaciela w The Sims 4 kodem?

Simowie to wyjątkowo przyjazna społeczność, która potrzebuje kontaktu z innymi osobami. Warto więc zadbać, aby nasz Sim posiadał, chociaż kilku przyjaciół, z którymi będzie mógł rozmawiać przez telefon lub wyjść na miasto. Istnieją dwa kody na relacje do The Sims 4, które w kilka sekund mogą zapełnić listę przyjaciół naszego Sima. W przypadku tego pierwszego na parceli pojawi się nowo wygenerowany Sim, który będzie miał zapełnione ok. 80% paska przyjaźni. Drugi kod sprawia, że Sim nawiązuje znajomość ze wszystkimi wygenerowanymi Simami.

 • relationships.create_friends_for_sim – Przywołuje na parceli nowego przyjaciela (80% zapełnionego paska przyjaźni)
 • relationship.introduce_sim_to_all_others – Zawiera znajomość ze wszystkimi Simami – realizacja kodu trwa kilka sekund
Kody na przyjaźń do the sims 4

Warto także pamiętać, że nowo zaprzyjaźnione osoby można dodawać do swojej rodziny, aby powiększyć drzewo genealogiczne. W tym celu należy wpisać kod testingcheats true, a następnie trzymając wciśnięty klawisz Shift kliknąć na wybranego Sima i wybrać opcję “Dodaj do rodziny”. Gracze na konsolach klawisz shift muszą zastąpić następującymi przyciskami na padzie: O i X na Playstation lub A i B na Xbox.


Sprawdź kody do The Sims 4:

Sprawdź kody do dodatków:

Sprawdź kody do pakietów rozgrywki:

Sprawdź kody do akcesoriów:

5/5 - (25 ocen)
The Sims 4

Więcej o The Sims 4

The Sims 4 to gra symulacyjna z serii The Sims. Premiera gry odbyła się w 2014 i do tej pory jest rozwijana dzięki nowym dodatkom i akcesoriom. Gra opiera się na symulacji życia na każdym z jego etapów.

Default image
Bigosik
Jestem fanem wielu gier z bardzo różnych gatunków - od symulacji, przez platformówki, aż po strzelanki. Najwięcej czasu spędziłem na pewno w simsach tworząc kolejne pokolenia (szczególnie w The Sims 2) oraz w Minecrafcie budując mnóstwo budowli i eksplorując świat.
Liczba artykułów: 325
Zostaw komentarz

Start Poradniki Kody