Strona główna » Kody » The Sims 4 » Kody na potrzeby – The Sims 4

Kody na potrzeby – The Sims 4

Zaspakajanie potrzeb w The Sims 4 to jedno z podstawowych zadań, aby Sim był szczęśliwy i chciał wykonywać wskazane mu polecenia. Kontrolować trzeba 6 potrzeb: pęcherz, energia, zabawa, głód, higiena oraz towarzystwo. W tym poradniku prezentujemy kody na zaspokojenie potrzeb w The Sims 4 oraz wskazujemy, jak łatwo można poprawić nastrój Sima.

Jak używać kodów na potrzeby w The Sims 4?

Wszystkie zaprezentowane kody na potrzeby do The Sims 4 należy wpisywać do specjalnego okienka w grze. Aby użyć kodów, należy najpierw przejść do wybranej rodziny, a następnie przejść do aktywacji wspomnianego okienka. Można to zrobić skrótem klawiszowym na klawiaturze lub wciskając odpowiednią kombinację przycisków na padzie.

 • The Sims 4 PC – CTRL + Shift + C
 • The Sims 4 Mac – Command + Shift + C
 • The Sims 4 PlayStation – L1 + R1 + L2 + R2
 • The Sims 4 Xbox – LB + RB + LT + RT

Po wykonaniu powyższej czynności w lewym górnym rogu ekranu powinien pojawić się biały pasek. Część kodów do The Sims 4 wymaga uruchomienia trybu zaawansowanego. Aby go uruchomić, należy do okienka wpisać kod testingcheats true i zatwierdzić klawiszem Enter.

Kod na wszystkie potrzeby The Sims 4

Sim, który ma zapełnione na zielono wszystkie paski potrzeb w The Sims 4 jest szczęśliwy i wykonuje większość wskazanych mu zadań. Dlatego tak ważna jest kontrola wszystkich z sześciu podstawowych potrzeb: pęcherza, energii, zabawy, głodu, higieny i towarzystwa. Zaniedbanie, chociażby jednej sprawi, że Sim odmówi nauki umiejętności wymaganej do awansu w pracy lub zemdleje z powodu zbyt niskiego poziomu energii. Można jednak użyć kodu na potrzeby w The Sims 4, który natychmiastowo zapełnia paski i pozwala Simom kontynuować wskazane im zadania.

 • sims.fill_all_commodities – Uzupełnia wszystkie paski potrzeb dla wszystkich Simów
 • Shift + klik na Sima > Modyfikuj potrzeby… > Uszczęśliw – Uzupełnia wszystkie paski potrzeb wybranemu Simowi
kod na potrzeby the sims 4

Kody do The Sims 4 na potrzeby

Gracze, którzy chcą, aby ich Simowie byli szczęśliwi, powinni mieć cały czas otwartą zakładkę z potrzebami. Pozwala ona na bieżąco kontrolować stan podopiecznego oraz wysyłać go np. do toalety, kiedy zapełnia się pęcherz lub wydać polecenie przygotowania posiłku, gdy zaczyna burczeć w brzuchu. Dla osób, które nie chcą tracić czasu dostępne są kody na potrzeby do The Sims 4. Pozwalają one uzupełniać wybrany pasek potrzeb – pęcherza, energii, zabawy, głodu, higieny oraz towarzystwa.

 • fillmotive motive_Bladder – Uzupełnia pasek potrzeby (Pęcherz)
 • fillmotive motive_Energy – Uzupełnia pasek potrzeby (Energia)
 • fillmotive motive_Fun – Uzupełnia pasek potrzeby (Zabawa)
 • fillmotive motive_Hunger – Uzupełnia pasek potrzeby (Głód)
 • fillmotive motive_Hygiene – Uzupełnia pasek potrzeby (Higiena)
 • fillmotive motive_Social – Uzupełnia pasek potrzeby (Towarzystwo)
kody do the sims 4 na potrzeby

Jak wyłączyć potrzeby w The Sims 4?

Dbanie o potrzeby Sima to podstawowe zadanie w The Sims 4, które z czasem może stać się uciążliwe. Można jednak przy pomocy kodów sprawić, aby potrzeby Sima nie spadały. Jest to szczególnie przydatne w przypadku nauki nowej umiejętności lub odkrywania świątyń w dżungli. Aby wyłączyć potrzeby w The Sims 4, należy wpisać kod testingcheats true, a następnie kliknąć wybranego Sima z jednoczesnym wciśniętym klawiszem SHIFT:

 • Shift + klik na Sima > Modyfikuj potrzeby… > Włącz opadanie poziomu zaspakajania potrzeb – Włącza opadanie potrzeb wybranemu Simowi
 • Shift + klik na Sima > Modyfikuj potrzeby… > Wyłącz opadanie poziomu zaspakajania potrzeb – Wyłącza opadanie potrzeb wybranemu Simowi
kodY do the sims 4 na potrzeby

Jak zaspokoić potrzeby w The Sims 4?

Widzisz, że paski potrzeb Sima spadają i zastanawiasz się jak szybko je zaspokoić? Poniżej prezentujemy listę, która zawiera wskazówki, w jaki sposób można uzupełnić konkretny pasek potrzeb.

 • Potrzeba (Pęcherz) – Jeżeli Sim ma wypełniony pęcherz, należy jak najszybciej kazać mu iść do toalety, aby uniknąć wstydliwej wpadki.
 • Potrzeba (Zabawa) – Simowie od czasu do czasu będą potrzebowali zaspokoić pasek zabawy, inaczej będą spięci lub zestresowani. Aby zapewnić Simowi rozrywkę można kazać mu oglądać telewizję lub grać w gry na komputerze i telefonie.
jak zaspokoić potrzeby w the sims 4
 • Potrzeba (Głód) – Simowie muszą jeść codziennie kilka posiłków dziennie, aby nie umrzeć z głodu. Najlepszym sposobem na wypełnienie paska głodu jest przygotowanie dania – można to zrobić klikając na lodówkę. W przypadku braku czasu Simowie mają możliwość przygotowania szybkiego dania np. kanapki lub płatków z mlekiem.
 • Potrzeba (Towarzystwo) – Simowie to wyjątkowo przyjazna społeczność, więc wymagają stałego kontaktu z innymi. Jeżeli pasek towarzystwa drastycznie spadnie, Sim może czuć się samotny i przygnębiony. W takim przypadku należy zaprosić innego Sima do siebie do domu za pomocą telefonu lub wybrać się na parcelę publiczną (np. do parku), aby porozmawiać z innymi Simami.
jak wyłączyć potrzeby w the sims 4
 • Potrzeba (Energia) – Simowie każdego dnia wymagają snu w łóżku lub na kanapie. Jeżeli pasek energii osiągnie stan krytyczny, Sim straci przytomność i upadnie na podłogę. W przypadku braku dostępnego łóżka na parceli warto Simowi pozwolić uciąć krótką drzemkę na ławce lub krześle. Wypicie kawy także pozwoli uzupełnić odrobinę pasek energii.
 • Potrzeba (Higiena) – Utrzymywanie higieny jest konieczne do nawiązywania kontaktów między Simami, a także sprawia, że podopieczni są szczęśliwi. Aby Sim się umył, należy udać się do łazienki i skorzystać z prysznica lub wanny. Simowie mogą także podwyższyć pasek higieny poprzez mycie rąk lub zębów, ale jest to rozwiązanie tymczasowe.
kod do the sims 4 na potrzeby

Sprawdź kody do The Sims 4:

Sprawdź kody do dodatków:

Sprawdź kody do pakietów rozgrywki:

Sprawdź kody do akcesoriów:

5/5 - (22 ocen)
The Sims 4

Więcej o The Sims 4

The Sims 4 to gra symulacyjna z serii The Sims. Premiera gry odbyła się w 2014 i do tej pory jest rozwijana dzięki nowym dodatkom i akcesoriom. Gra opiera się na symulacji życia na każdym z jego etapów.

Default image
Bigosik
Jestem fanem wielu gier z bardzo różnych gatunków - od symulacji, przez platformówki, aż po strzelanki. Najwięcej czasu spędziłem na pewno w simsach tworząc kolejne pokolenia (szczególnie w The Sims 2) oraz w Minecrafcie budując mnóstwo budowli i eksplorując świat.
Liczba artykułów: 325
Zostaw komentarz

Start Poradniki Kody