Strona główna » Poradniki » The Sims 4 » Gdzie jest szpital w The Sims 4 i jak go edytować?

Gdzie jest szpital w The Sims 4 i jak go edytować?

Szpital to specjalna parcela w The Sims 4, która dostępna jest w grze po zainstalowaniu dodatku Witaj w Pracy. Pomimo nazwy “Szpital w Wierzbowej Zatoczce” obiektu nie ma na mapie miasta. W tym poradniku podpowiadamy gdzie jest szpital w The Sims 4 i jak go można edytować!

Gdzie jest szpital w The Sims 4?

The Sims 4 to pierwsza gra z serii, w której można odwiedzić szpital i zobaczyć jego wnętrze. Szpital dostępny jest w grze tylko z dodatkiem Witaj w Pracy. Do budynku mogą wejść Simowie pracujący w zawodzie lekarza lub ciężarne Simki, które muszą szybko udać się na poród (Sprawdź Jak przyśpieszyć ciąże w The Sims 4?) wraz z jednym towarzyszem. W związku z powyższym, do szpitala w The Sims 4 można dostać się jedynie podczas porodu lub dołączając do Sima pracującego jako lekarz.

jak pójść do szpitala w the sims 4

Nie ma możliwości udania się na parcelę z poziomu mapy lub za pomocą specjalnych kodów. Pomimo nazwy “Szpital w Wierzbowej Zatoczce” budynek znajduję się na osobnej mapie, przygotowanej specjalnie na potrzeby rozgrywki. Na parceli znajduję się dwupiętrowy budynek z czego tylko partner jest urządzony. Szpital w The Sims 4 składa się z kilku gabinetów do leczenia Simów, pomieszczenia socjalnego, dwóch sal operacyjnych, łazienki oraz recepcji.

Jak edytować szpital w The Sims 4?

W The Sims 4 jest możliwość edytowania budynku szpitala, a nawet jego zbudowania od nowa. Należy jednak pamiętać, że twórcy nie rekomendują edycji budynku ponieważ brak któregokolwiek elementu w szpitalu może wpłynąć negatywnie na profesję lekarza lub spowoduje problemy podczas porodu. Poniżej przedstawiamy krótki poradnik jak najłatwiej dostać się do edytora szpitala.

Krok 1: Udaj się do szpitala

Pierwszym krokiem jakim trzeba wykonać jest przejście na parcelę ze szpitalem w The Sims 4. Ze względu na jego brak na mapie, należy wejść do wybranej rodzinki i udać się na parcelę wraz z Simem pracującym jako lekarz lub z ciężarną Simką. W pierwszym przypadku należy zaczekać, aż Sim będzie musiał iść do pracy i wybrać opcję “Dołącz do Sima w pracy”. Druga metoda polega na wybraniu opcji “Urodź dziecko w szpitalu” na Simce, która właśnie zaczęła rodzić.

jak iść do szpitala w the sims 4

Po wybraniu jednej z dwóch opcji, gra automatycznie przeniesie gracza na parcelę z budynkiem szpitala.

Krok 2: Wpisz kod na budowanie

Po przejściu na parcelę ze szpitalem w The Sims 4 opcja przejścia do trybu kupowania / budowania jest zablokowana. Aby to zmienić należy uruchomić konsolę do wpisywania kodów. Aby to zrobić, należy na klawiaturze wcisnąć przyciski CTRL + Shift + C lub na padzie L1 + R1 + L2 + R2 w przypadku PlayStation 4 oraz LB + RB + LT + RT w przypadku Xbox One. Następnie należy do konsoli wpisać następujący kod: bb.enablefreebuild i zatwierdzić.

Poprawne wpisanie kodu zostanie potwierdzone komunikatem o treści “Free build mode is enabled”. Od teraz przycisk trybu kupowania i edytowania jest dostępny w prawym górnym rogu. Należy jednak pamiętać, aby w szpitalu pozostały ważne obiekty takie jak: stoły operacyjne lub aparaty rentgenowskie. Ich brak może spowodować problemy w rozgrywce.

Krok 3: Edytuj szpital

Aby rozpocząć edycję szpitala w The Sims 4 wystarczy kliknąć w przycisk z młotkiem i kluczem znajdujący się w prawym górnym rogu. Edytować można zarówno układ pokoi jak i cały budynek.

jak zbudować szpital w the sims 4

W trybie kupowania znajduję się specjalna zakładka o nazwie “Obiekty lokalu: Klinika medyczna”, w której można znaleźć wszystkie potrzebne obiekty do funkcjonowania szpitala. Aby mieć pewność, że zmodyfikowany szpital lub zbudowany na nowo będzie poprawnie funkcjonował w The Sims 4 należy sprawdzić, czy zawiera obiekty z poniżej listy.

Wymagane obiekty do szpitala w The Sims 4

 • 1-2 Stoły operacyjne
 • Kozetki lekarskie
 • 1 Recepcja szpitalna z komputerem i krzesłem
 • 1-2 Bieżnie
 • 1-2 Aparaty rentgenowskie
 • 1-2 Analizatory chemiczne
 • 1 Automat z przekąskami (np. Komercyjna chłodziarka “Generująca zysk”)
 • Dodatkowe komputery (z dala od recepcji)
 • 1 Toaleta
 • 1 Zlew
 • 1 Kuchenka mikrofalowa z blatem kuchennym

Gra nie wskazuje, których obiektów brakuje w szpitalu w The Sims 4, więc trzeba dopilnować samemu, aby znalazły się one na parceli podczas budowy od nowa lub modyfikacji.

5/5 - (20 ocen)
Udostępnij ten wpis!
The Sims 4

Więcej o The Sims 4

The Sims 4 to gra symulacyjna z serii The Sims. Premiera gry odbyła się w 2014 i do tej pory jest rozwijana dzięki nowym dodatkom i akcesoriom. Gra opiera się na symulacji życia na każdym z jego etapów.

Default image
Bigosik
Jestem fanem wielu gier z bardzo różnych gatunków - od symulacji, przez platformówki, aż po strzelanki. Najwięcej czasu spędziłem na pewno w simsach tworząc kolejne pokolenia (szczególnie w The Sims 2) oraz w Minecrafcie budując mnóstwo budowli i eksplorując świat.
Liczba artykułów: 325
Zostaw komentarz

Start Poradniki Kody