Strona główna » Poradniki » The Sims 4 » Jak podnosić obiekty w The Sims 4?

Jak podnosić obiekty w The Sims 4?

Czwarta odsłona The Sims ma najbardziej rozbudowany edytor budowania i dekorowania z całej serii. Oprócz powiększania i pomniejszania przedmiotów w The Sims 4 możliwe jest także podnoszenie i obniżanie obiektów na dowolną wysokość. W tym poradniku przedstawiamy skróty klawiszowe pozwalające podnosić i obniżać przedmioty na komputerze, Macu, PS4 i Xbxo One.

Jak podnosić i obniżać obiekty w The Sims 4 na komputerze?

Aby mieć możliwość modyfikowania wysokością obiektów w The Sims 4 na komputerze należy na początku wejść w tryb kupowania/budowania, a następnie otworzyć konsole za pomocą klawiszy CTRL + SHIFT + C. W lewym górnym rogu pojawi się biały pasek, do którego należy wpisać kod bb.moveobjects on. Następnym krokiem jest chwycenie wybranego obiektu myszką i wciśnięcie następującej kombinacji klawiszy:

  • Podnoszenie obiektów w The Sims 4 na komputerze: CTRL + 9
  • Obniżanie obiektów w The Sims 4 na komputerze: CTRL + 0
Jak podnosić i obniżać obiekty w The Sims 4

Jak podnosić i obniżać obiekty w The Sims 4 na Macu?

Podnoszenie obiektów w The Sims 4 na Macu jest bardzo podobne do tego na komputery. Na początku należy wejść do gry, a następnie otworzyć okno konsoli wciskając na klawiaturze Command + SHIFT + C. Następnie należy do białego paska w lewym górnym rogu wpisać kod bb.moveobjects on. Po wpisaniu kodu wystarczy wybrać dany obiekt i wcisnąć następującą kombinację klawiszy:

  • Podnoszenie obiektów w The Sims 4 na Macu: Command + 9
  • Obniżanie obiektów w The Sims 4 na Macu: Command + 0
Jak podnosić i obniżać obiekty w The Sims 4 na Macu

Jak podnosić i obniżać obiekty w The Sims 4 na PS4 i PS5?

Jeżeli posiadasz The Sims 4 na PS4 lub PS5 to również możesz podnosić obiekty w grze. W tym celu wejdź do trybu kupowania lub budowania, a następnie uruchom okno do wpisywania kodów wciskając wszystkie przyciski L1 + R1 + L2 + R2. W oknie konsoli należy wpisać kod bb.moveobjects on, a następnie zamknąć okienko tymi samymi przyciskami. Następnie należy chwycić wybrany przedmiot i wcisnąć następujące przyciski na padzie:

  • Podnoszenie obiektów w The Sims 4 na PS4: L2 + R2 + przycisk kierunkowy w górę
  • Obniżanie obiektów w The Sims 4 na PS4: L2 + R2 + przycisk kierunkowy w dół
Jak podnosić i obniżać obiekty w The Sims 4 na PS4

Jak podnosić i obniżać obiekty w The Sims 4 na Xbox?

Podnoszenie przedmiotów jest także możliwe w The Sims 4 na konsoli Xbox One. W tym celu należy uruchomić grę i przejść do trybu kupowania lub budowania. Następnie należy otworzyć okno do wpisywania kodów za pomocą przycisków LB + RB + LT + RT na padzie. W okienku należy wpisać następujący kod: bb.moveobjects on. Po wpisaniu kodu można okienko zamknąć używając tych samych przycisków. Następnym krokiem jest chwycenie wybranego obiektu lub przedmiotu i wciśnięcie na padzie Xboxa następujących przycisków:

  • Podnoszenie obiektów w The Sims 4 na Xbox: LT + RT + przycisk kierunkowy w górę
  • Obniżanie obiektów w The Sims 4 na Xbox: LT + RT + przycisk kierunkowy w dół
Jak podnosić i obniżać obiekty w The Sims 4 na Xbox One

Sprawdź poradnik: Jak powiększyć i zmniejszyć rzeczy w The Sims 4?

Jakie obiekty można podnosić w The Sims 4?

W The Sims 4 można podnosić i obniżać prawie wszystkie obiekty dostępne w trybie kupowania i budowania. Wyjątkiem są tutaj ściany, płotki oraz kolumny które nie współpracują z funkcją regulacji wysokości. Należy jednak pamiętać, że podniesienie niektórych przedmiotów będzie sprawiało, że Simy nie będą w stanie ich używać np. toaleta lub łóżko. W związku z tym najlepiej podnosić i obniżać obiekty dekoracyjne jak np. kwiatki, figurki lub lampki.

jak podwyższać obiekty w the sims 4

W grze dostępne jest także podnoszenie i obniżanie okien, obrazów oraz luster. Te jednak nie wymagają wpisywania kodów. Wystarczy je przyczepić do ściany, a następnie ustawić wysokość za pomocą myszki lub kontrolera.

5/5 - (23 ocen)
Udostępnij ten wpis!
The Sims 4

Więcej o The Sims 4

The Sims 4 to gra symulacyjna z serii The Sims. Premiera gry odbyła się w 2014 i do tej pory jest rozwijana dzięki nowym dodatkom i akcesoriom. Gra opiera się na symulacji życia na każdym z jego etapów.

Default image
Bigosik
Jestem fanem wielu gier z bardzo różnych gatunków - od symulacji, przez platformówki, aż po strzelanki. Najwięcej czasu spędziłem na pewno w simsach tworząc kolejne pokolenia (szczególnie w The Sims 2) oraz w Minecrafcie budując mnóstwo budowli i eksplorując świat.
Liczba artykułów: 325
Zostaw komentarz

Start Poradniki Kody