Strona główna » Poradniki » The Sims 4 » Jak włączyć tryb pierwszoosobowy w The Sims 4?

Jak włączyć tryb pierwszoosobowy w The Sims 4?

Tryb pierwszoosobowy w The Sims 4 pojawił się w aktualizacji w 2018 roku. Pozwala on poznać simowy świat z perspektywy naszych podopiecznych. Jego uruchomienie pozwala kontrolować ruchy Sima, a także drogę którą Sim ma podążać. Tryb ten dostępny jest w The Sims 4 na komputerach oraz konsolach. W tym poradniku przedstawiamy skróty klawiszowe, aby włączyć i wyłączyć tryb pierwszoosobowy w The Sims 4.

Jak wejść w tryb pierwszoosobowy w The Sims 4?

Aby rozpocząć przygodę z trybem pierwszoosobowym w The Sims 4 należy użyć kombinacji klawiszy na klawiaturze lub wcisnąć odpowiednie przyciski na kontrolerze. Tryb pierwszoosobowy dostępny jest również w The Sims 4 na PS4 oraz Xbox One.

Włączenie trybu pierwszoosobowego w The Sims 4 na PC:

  • Należy wcisnąć klawisze SHIFT + TAB na klawiaturze

Włączenie tryby pierwszoosobowego w The Sims 4 na PS4 i PS5

  • Należy przytrzymać przycisk R3 na kontrolerze (prawy drążek analogowy)

Włączenie trybu pierwszoosobowego w The Sims 4 na Xbox One i Series X

  • Należy przytrzymać przycisk RS na kontrolerze (prawy drążek analogowy)

Przed wciśnięciem odpowiednich klawiszy na klawiaturze lub na kontrolerze należy sprawdzić, jaki zaznaczony jest aktywny Sim. Po uruchomieniu trybu pierwszoosobowego kamera zostanie uruchomiona na aktywnym Simie. Można przełączać widok kamery pomiędzy Simami w rodzinie wciskając klawisze strzałek w lewo lub w prawo na klawiaturze.

tryb pierwszoosobowy the sims 4

Jak wyłączyć tryb pierwszoosobowy w The Sims 4?

Aby wyjść z trybu pierwszoosobowego wystarczy powtórzyć kombinację klawiszy lub wcisnąć przycisk na kontrolerze, który odpowiadał uruchomieniu kamery pierwszoosobowej. Na PS4 i PS5, aby wyjść z trybu pierwszoosobowego należy przytrzymać przycisk R3, a na Xbox One i Xbox Series X przycisk RS. Na komputerach można wyjść z trybu pierwszoosobowego klawiszem ESC lub kombinacją klawiszy SHIFT + TAB.

jak wyłączyć tryb pierwszoosobowy w the sims 4

Jak działa tryb pierwszoosobowy w The Sims 4?

W trybie pierwszoosobowym w The Sims 4 można dowolnie poruszać głową Sima za pomocą myszki lub prawego drążka na kontrolerze. Simowy świat można oglądać z każdej strony – z góry, z dołu, z prawej i lewej strony. Tryb ten także pozwala na wchodzenie w interakcję z obiektami w grze. Wystarczy kółko znajdujące się na środku skierować na wybrany obiekt i kliknąć na niego za pomocą myszki lub przycisku na kontrolerze.

jak zrobić tryb pierwszoosobowy w The Sims 4

W The Sims 4 na konsolach można przełączać się z widoku pierwszoosobowego do okna interfejsu użytkownika, naciskając panel dotykowy na PS4 lub przycisk Xbox na Xbox One i Series X. W tym trybie można sterować kamerą prawym drążkiem analogowym i wybierać opcje w interfejsie lewym drążkiem analogowym. Mając uruchomiony tryb pierwszoosobowy na komputerze wystarczy przytrzymać klawisz Shift. Po wciśnięciu pojawi się kursor umożliwiający korzystanie z interfejsu gry.

tryb pierwszoosobowy w the sims 4 jak włączyć

W trybie pierwszoosobowym w The Sims 4 można także wskazywać Simowi, gdzie ma się udać. Jeżeli Sim ma przejść do pomieszczenia za zamkniętymi drzwiami należy skierować kamerę na wybrany obszar i nacisnąć przycisk O na kontrolerze PlayStation, przycisk B na kontrolerze Xbox lub kliknąć prawym przyciskiem myszy. Po kliknięciu powinna pojawić się strzałka z opcją wyboru “Podejdź tutaj”.

Jak włączyć i wyłączyć tryb pierwszoosobowy w The Sims 4

Będąc w trybie pierwszoosobowym można także przybliżać oraz oddalać kamerę. W The Sims 4 na komputerze wystarczy użyć kółka na myszce – w górę przybliża widać, a w dół oddala go. W przypadku konsol należy użyć lewego drążka – aby przybliżyć widok należy przeciągnąć drążek do góry, a żeby oddalić widok należy drążek pociągnąć w dół.

5/5 - (20 ocen)
Udostępnij ten wpis!
The Sims 4

Więcej o The Sims 4

The Sims 4 to gra symulacyjna z serii The Sims. Premiera gry odbyła się w 2014 i do tej pory jest rozwijana dzięki nowym dodatkom i akcesoriom. Gra opiera się na symulacji życia na każdym z jego etapów.

Default image
Bigosik
Jestem fanem wielu gier z bardzo różnych gatunków - od symulacji, przez platformówki, aż po strzelanki. Najwięcej czasu spędziłem na pewno w simsach tworząc kolejne pokolenia (szczególnie w The Sims 2) oraz w Minecrafcie budując mnóstwo budowli i eksplorując świat.
Liczba artykułów: 325
Zostaw komentarz

Start Poradniki Kody